Sayfa 996/1230 İlkİlk ... 496896946986994995996997998100610461096 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 7,961 - 7,968 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Ben satmama konusunda fiyat ne olursa olsun kazançlı çıkıldığını düşünüyorum. Zira 2 kere sattım. 2sinde de yukarıdan aldım(hisselerin ismi lazım değil). Klişedir ama zamanlama yapabilsek zaten zengin olurduk. ytd.

2. [QUOTE=esramarka;4587977]Bir al sat yaparak ilerleseydiniz şimdiye zengin olmuştunuz.

Bedelli bölünmeden önce 12 lira hektaş için pahalı diyorlardı. Tamda satılıp alttan alınacak yerde idi.
    Şu an eski tutar ile 40 civarında, benim güncel maliyetim 2.53.
    Dudu üstadın ikinci şubesiyim taktik maktik yok BAM bam bam 😀

Sahibi iyi finansalları güzelse oradan alirim buradan satarim surda destek burada direnç diye yorulmaya gerek görmuyorum ben de.. borsa da şişkinlik yokken alinan en yüksek verimli temettu hisseleri dahi adeta büyüme hissesi gibi kazandırdı zaten
    Insallah herkes kendi sisteminde kendi gonlune gore getiriler elde edebilir bugun bi araba almak bile ne kadar zorlasti .. bir kur soku daha olursa düşünemiyorum nasıl olur
    Saygilar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

4.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    İş yatırım kullanan var mı ?

Devam eden altyapı çalışmaları nedeniyle işlem gerçekleştirilemiyor diyor ....

Hayır satmak için de değil almak için işlem yapacaktım. Sistem mi kilitlendi acaba ?

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Teknik tabir olarak alt yapı çalışması deniyor...aslında, sistem çöktü, ayvayı yedik, toparlamaya çalışıyoruz demek istiyorlar...bu tür durumlar için en az iki kurumla çalışmak gerekir...günlük al sat yapıyorsan üç kurum idealdir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Yeri gelmişken..hisse çok çıktı diye satılmaz..mesela elimde hektaş olsa satmazdım..ama buradan giriş yapar mıyım, tabii ki hayır..gerçi fiyatı yarıdayken de buradan girmez görüşündeydim..pişman mıyım, tabii ki hayır.

cart tekstil, curt elektirik de fiyatını 3 3, 5 e katladı...niye almadım diye üzülüyor muyum, tabii ki, hayır.

Bu arada, deva larım duruyor...maliyetim 6-7 civarıdır...50 tl de olsa satmam...100 tl yi geçerse bakarız şaka bir yana, benim için çıkış kriteri belli...üst üste iki kötü bilanço gelirse goodbye derim.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by urgent Yazıyı Oku
    sn. Diproyal

ben haziran 2016 dan bu yana yani 49 aydır satmama sanatı düşüncesine göre hareket ettim.

Teknik analizin dediklerine kulak asmadım temeli sağlam batması hayli zor olan şirketleri her ay maaşımdan artan kısımla haftalık hatta günlük bir şekilde aldım düzenli biriktirdim tek bir lot dahi satmadım. Işin açığı çokta emek çekmedim, herkesin bildiği adını duyduğu şirketleri biriktirdim.

8 maliyet ile başladığım aselsanı 47'ye çıkınca da satmadım 82 maliyetle başladığım türk traktörü 25'e düşüncede satmadım hep biriktirdim. Sonuç olarak geldiğim yer yıllık % 29,70 kar.

Eğer hiç satmadan bu şekilde devam edersem nereden nereye gelmişim arada(yıldan yıla) rapor ederim.

Syg.
    bende sizin gibi 2016 dan beri devamlı aldım elime geçen tüm birikimi 4 yılda 2020 ocakta yarısını çektim gayrımenkul aldım kalanla devam ettim ciddi kazanç oldu yanlız ben daldan dala atladım ama sürekli hisselerde idim nakit kalışım 10 günü geçmez sadece pandemide 5-10 gün nakit kaldım. 2016 da 100 birim 2020 de 600 birim yarısını çektim kalanı 300 birim şuan 1000 birim oldu şuan %80 nakit %20 hisse

Artık hiçbir hisseyi tutmuyorum ve uzun vade tutmanın da - eğer çok düşük maliyetle alınmadıysa mantıksız olduğunu düşünüyorum. Hisseye aşık olmanın mantığı yok 25 TL den aldığım TTRAK'lar ile zamanı geldi vedalaştım mesela. Bir daha dibi boylamayacağı ne malum? Bizde temettü alışkanlığı olan firmalar bile yeri geliyor - bu yıl olduğu gibi- temettü vermiyorum kardeşim diyor. GARAN'a pandemi dibi öncesi giriş yapanın hali nice oldu bakın.

Dudu hocamın şu lafı çok mantıklı gerçekten ama genişletmek lazım: TL bir illüzyondur ama onunla değerlenen her şey de birer illüzyondur.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hem acemi hem amatörce yazılmış yazılarıma yatırım maksadıyla itibar etmeyiniz.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

8. şunuda unutmamak lazım kazandıgınızı sistemden çekin olaki büyük krizlere yakalanırsanız borsa dışındaki ev arsa araba dolar altınınız vb. Karınız olur ben 1996 yılından beri bu çarkın içindeyim ne zaman balon oldu patladı sistemdeki paranız geri çıktıgı yerden düştüğü yere geldi 2001 krizde bankalar taban oluyordu .keza 2008 de 60 binim 10 bine düştü.sonra ilave para koydum .2011 de 250 bin yaptım.200 ü çektim. Ev aldım kalanla devam vb..bugünlere geldik.kazancınızı sistemden çekin. Gün gelecek patlayacak böyle gitmez..

Sayfa 996/1230 İlkİlk ... 496896946986994995996997998100610461096 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •