Onemli Gunler Banner
Sayfa 132/327 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon
Arama sonucu : 2614 madde; 1,049 - 1,056 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. Citigroup: Bakır 6 ila 12 ayda 8,000 dolara yükselebilir - bloomberght.com

bloomberght.com internet sitesinde yayınlanan habere göre; Citigroup, kendi boğa senaryosunu işaret ederek, 2020 yılında büyük oranda dengeli bakır piyasası ve 2021'de 300,000 tonluk açığın gelecek 6 ila 12 aylık dönemde fiyatların ton başına 8,000 dolar seviyesini görmesini makul kılacağını kaydetti.

Aralarında Max Layton'ın bulunduğu Citigroup analistleri, Perşembe günkü notlarında, "Yüzde 30 olasılık taşıyan bu görünüm, tutucu stok/üretici marjı varsayımlarına ve sınırlı maliyet enflasyonuna dayanıyor" dedi.

Citi analistleri, bakır fiyatları için baz senaryo tahminlerinin 2020 yılının 4. çeyreğinde ton başına 6,500 dolar, 2021'in 1. ve 2. çeyreğinde aynı seviye ve takip eden iki çeyrekte 6,600 dolar olduğunu kaydettiler.

Sözkonusu habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://www.bloomberght.com/citigrou...ebilir-2263455

2. aşağıda sn baddog u görüyorum geldiyse kemerlerinizi kontrol edin y.t.değildir

3. Patron mal almış bu arada fiyatı da baskılamış. Bolinger bandı iyice daralmış. bi tarafa patlaması yakındır.

Cari SPK mevzuatı çerçevesinde, asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz. LUKIANOS

4. 03/09/2020 - 03/09/2020 tarihinde SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 4,61 - 4,66 TL fiyat aralığından 50.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 0 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca
    gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 03/09/2020 tarihi itibariyle %9,50 sınırına ulaşmıştır/aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır.
    HAYRETTİN ÇAYCI

5. Müthiş bir baskı kuruyorlar, muhtemelen bu gün de patron mal alıyor. Biraz daha yatayda tutmaya devam edecek.

6. " Ahmak odur ki, dünya malı için gam çeker, Mevlam bilir; kim kazanır, kim yer" Hz.Mevlana.
    Evet,sayın Çaycı; Doymadın.Gözünüzü toprak doyuracaktır elbet.
    Bugünlerde gerek ekonomi ve gerekse Doğu Akdeniz meseleleriyle hop oturup hop kalkan borsada Sarkuysan'ı baskılayarak ky'nin elinden alıyorsunuz malı.Normalde Sarkuysan'ı bilerek alan bir yatırımcı bu fiyata mal vermez.Ama ya kredili, ya da paraya ihtiyaç sebebiyle satan oluyor elbet.Siz de fırsat bu fırsat deyip kapıyorsunuz malları.
    Aslında size hem kızıyorum hem de bu fiyattan alarak "bakın işte ! bu fiyatlar çok ucuz " anlamına da gelen bu alışlarınız beni memnun da etmiyor değil.Ayrıca ,baskılamanızla benim için de mal alım fırsatına sebep olduğunuz için bir yerde minnet de duymam gerekir belki ama nedense duyamıyorum.Bu kadar açgözlü,bu kadar dünya malına tapmış insanlara minnet duymuyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    " Ahmak odur ki, dünya malı için gam çeker, Mevlam bilir; kim kazanır, kim yer" Hz.Mevlana.
    Evet,sayın Çaycı; Doymadın.Gözünüzü toprak doyuracaktır elbet.
    Bugünlerde gerek ekonomi ve gerekse Doğu Akdeniz meseleleriyle hop oturup hop kalkan borsada Sarkuysan'ı baskılayarak ky'nin elinden alıyorsunuz malı.Normalde Sarkuysan'ı bilerek alan bir yatırımcı bu fiyata mal vermez.Ama ya kredili, ya da paraya ihtiyaç sebebiyle satan oluyor elbet.Siz de fırsat bu fırsat deyip kapıyorsunuz malları.
    Aslında size hem kızıyorum hem de bu fiyattan alarak "bakın işte ! bu fiyatlar çok ucuz " anlamına da gelen bu alışlarınız beni memnun da etmiyor değil.Ayrıca ,baskılamanızla benim için de mal alım fırsatına sebep olduğunuz için bir yerde minnet de duymam gerekir belki ama nedense duyamıyorum.Bu kadar açgözlü,bu kadar dünya malına tapmış insanlara minnet duymuyorum.
    Behzat kardeşim çaycıya yaptığın övgüde ilk bakışta haklı görünsen de iş öyle değil. 7 milyar cirolu, onlarca fabrikası olan bir şirketin piyasa değerinin en az 5 kat daha fazla olmadı gerekirdi. Önce virgülü kaldırsın sonra mal topladın elini öpelim,
    Elindeki arsaların değeri bile şirket değerinden daha fazla eder. Erbakır ceo su çaycı versin bu fiyattan sarku yu hemen alalım diyor. Sarku nun piyasa değeri yüzünden erbakır olarak biz de halka açılamıyoruz diyor.
    Yani malı beleşe getirip sonra da fiyatını koruyorum havası oluşturmaya ne denir?
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

Sayfa 132/327 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •