Sayfa 996/1001 İlkİlk ... 496896946986994995996997998 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 7,961 - 7,968 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz VIII

1. Siparişler 6 aydan önce gelmeyecek diyorlar. :-) Kim öle kim kala!

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bende sipariş verdim. Benim siparişimde gelmedi sorun yok. Eninde sonunda gelecektir. Hatıra para dediğiniz şeyde aceleye gerek yok zaten bunu koleksiyon için alıyorsunuz.
    Normalde hatıra paralara çok fazla talep olmaz. en son 15 temmuz hatıra parası bu kadar çabuk tükenmişti. Sonra internet sitelerinde yüksek fiyatlarla satışa çıkarılmıştı. Bu arada ben aldığımda kişi başı bir bronz , bir gümüş para satıyorlardı. 11 adet alan arkadaş bayağı çaba sarf etmiş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Sayın Başkan ..!!
    Neden geniş zaman yazıyon.!!
    Büyük resimde monatoryum var.!!!
    Afrika ülkesi ligine düştük.!!
    Kenya ile aynı gruptayız.!!
    Güney afrika bizden
    Bir lig yukarda.!!
    Tek adam rejimi çöktü.!!
    Crash Tüm HIZIYLA yolda.!!
    sanirim "moratoryum" demek istedin !

iyi de o noktaya gelmis bir ulkede finansal sistemde tutmus oldugun varligin hicbir anlami kalmaz, devlet hepsine çöker ve gık diyemezsin !

evde tuttugun varliklarda da sanki illegal is yapiyormus duruma dusersin

senin almanya da rahatin yerinde olabilir ! boyle bir durum olusursa birsey olmaz 2 sene ortadan kaybolursun yine !!!???

3.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Nasıl para kaybedilir? Darphane emagaza dan alışveriş yapanlara sorun. Devlet paranın üstüne yatmaz herhalde. :-)

https://www.sikayetvar.com/darphane/para
    Bizde sipariş verdik 1 altın kaplama gümüş, 1 gümüş ve 3 bronz şeklinde.. Daha dün getirdiler.. Darphaneye ulaşmak zor ama ulaştık ve yoğunluktan ötürü bu şekilde dendi..

4. Dolar yükseldikçe (veya TL eridikçe) alım ve servet edinme seviyemiz Hindistan a doğru evriliyor.

Bizde bir matahmış gibi 2500 TL ye satılan Xiomi 8 note, Almanya da 170 Euro. Düşünün, Almanyadaki asgari ücret alan bir işçi maaşının yaklaşık 1/10 ile bu telefonu alırken bizde bir asgari ücret vermek zorunda.

Almanyadaki 2. el arabaları hiç söylemeye gerek yok. Bizim insanımız yaşantısından çok önemli bir kesitini (o da kalıcı bir iş bulabilir ve işçi güvenliği gibi sosyatik şeyleri talep etmezse) o Avrupalının binmeye bile değer bulmadığı 2. el araba için harcamak zorunda...

Artık ortadirek diye bir şey kalmadı. Ya üst ya da alt sınıf var.

Hükümet rekabetçi kur altında 1990 lardaki bütçe açığını devalüasyonla halka ödetmek yolunu seçiyor malesef.

O dönemin 70 sente muhtaç durumunu mu teyid ediyor kredi kuruluşları?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
     Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Evet küçük sınıfta clio gayet iyi. C max da kötü bir araç. Yaya güvenliğinden filan da puan kiriluyor bu testte ama egea baya kotu izleyebilirsiniz kabinden 60 la kaza yaparsanız kesinlikle çıkamazsınız gibi duruyor çok şaşırdım nasil boyle bir araci piyasaya sürdüler. O kadar muhendis çalışıyor testte ne alacağı bellidir yani tasarım bittiğinde. İlginç. Clio da makyaj ve kasa değişimi sonrası düzeldi ilk başta kötüydü. Golf / leon / a3 ( zaten neredeyse aynı araba ) gayet iyi onlara bakabilirsiniz c sınıfı, b sınıfında clio, d sınıfı zaten hepsi iyi denebilir.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    120-130 bin TL arası para ayırdım araba için. Önceki araban corsaydı, 1 seneyi geçti sattım, pek de ihtiyacım yok, İstanbul trafiğinde araba kullanmayı sevmiyorum ama arada da lazım oluyor, özellikle büyüklerle bir yere gitmek isteyince. Neyse 4-5 yaşında benzinli Astra veya Corolla bakıyordum, Egea hatcback sıfır alınabileceğini gördüm o fiyata.

Neyse ben yine de ilk fikrime dönüp Astra veya Corolla bakacağım. Teşekkürler.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
     Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Dolar yükseldikçe (veya TL eridikçe) alım ve servet edinme seviyemiz Hindistan a doğru evriliyor.

Bizde bir matahmış gibi 2500 TL ye satılan Xiomi 8 note, Almanya da 170 Euro. Düşünün, Almanyadaki asgari ücret alan bir işçi maaşının yaklaşık 1/10 ile bu telefonu alırken bizde bir asgari ücret vermek zorunda.

Almanyadaki 2. el arabaları hiç söylemeye gerek yok. Bizim insanımız yaşantısından çok önemli bir kesitini (o da kalıcı bir iş bulabilir ve işçi güvenliği gibi sosyatik şeyleri talep etmezse) o Avrupalının binmeye bile değer bulmadığı 2. el araba için harcamak zorunda...

Artık ortadirek diye bir şey kalmadı. Ya üst ya da alt sınıf var.

Hükümet rekabetçi kur altında 1990 lardaki bütçe açığını devalüasyonla halka ödetmek yolunu seçiyor malesef.

O dönemin 70 sente muhtaç durumunu mu teyid ediyor kredi kuruluşları?
    Hocam "70 cente muhtaç" durumdan daha kötü durumdayız, o dönemde MB kasasında hiç para kalmamış (Demirel yurtdışında bir yerdeymiş başbakanken, bir yerde oturup kahve içsek mi demişler, 70 centmiş kahve fiyatı, sonra kendi aralarında hazinede o kadar bile dövizimiz yok deyip vazgeçmişler, oradan geliyormuş bu deyim). Şimdi swap vb borçlanmalar yüzünden -30 milyardan fazla borçlu durumda, yani sıfırdan çok daha kötü...

7.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Hocam "70 cente muhtaç" durumdan daha kötü durumdayız, o dönemde MB kasasında hiç para kalmamış (Demirel yurtdışında bir yerdeymiş başbakanken, bir yerde oturup kahve içsek mi demişler, 70 centmiş kahve fiyatı, sonra kendi aralarında hazinede o kadar bile dövizimiz yok deyip vazgeçmişler, oradan geliyormuş bu deyim). Şimdi swap vb borçlanmalar yüzünden -30 milyardan fazla borçlu durumda, yani sıfırdan çok daha kötü...
    Bildiğim kadarıyla,

Japonya büyükelçiliğine para gönderilir. Japonyadaki büyükelçimiz parayı çekmek için çek keser. Kesilen çek hesapta bulunan paradan 70 cent fazla olduğu için banka ödeme yapmaz. Bu durum basına yansır, olayın aslı budur.

Hacı adaylarının otobüslerle hacca gittiği yıllarda otobüs firmalarının temsilcileri kontenjanın arttırılması için Demirelle görüşmeye giderler. Demirel arttırımı istemez firma temsilcileri ısrarcı olunca Demirel 70 sente muhtacız daha fazla para harcayamayız diye bu olaya atıfta bulup konuyu kapatır.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
    MOODY'S E GÖRE TÜRKİYE'NİN BAŞI BÜYÜK K BELADA.

https://www.youtube.com/watch?v=nhX7XozApFU

Sayfa 996/1001 İlkİlk ... 496896946986994995996997998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •