Sayfa 449/1002 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549949 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,585 - 3,592 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI VII ( & Mevduat faiz karşılığı oranları )

1. Allah kimseyi bir kamu kurumuna laf anlatmak zorunda, iş yapmak zorunda bırakmasın gerçekten.
    NNF fonunun minumum alımı 100 milyon girilmiş ziraat bankasında sisteme yanlışlıkla ve alım yapılamıyor doğal olarak.
    Müşteri temsilcisi o zaman 100 milyonluk alın diyor.
    Diyorum ki , belli ki biri sisteme yanlış girmiş bunu sehven, 100 milyon alım olur mu, yine copy paste cevap . Cinnet geçirmemek elde değil.

Bin tane yerden alınabiliyor, ziraatten alınamıyor. ( ziraat yatırım değil ziraat bankası )

Hep ettiğim iki temenni vardır, Allah kimseyi gördüğü günden geri koymasın, kamu kurumuna işini düşürmesin.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Allah kimseyi bir kamu kurumuna laf anlatmak zorunda, iş yapmak zorunda bırakmasın gerçekten.
    NNF fonunun minumum alımı 100 milyon girilmiş ziraat bankasında sisteme yanlışlıkla ve alım yapılamıyor doğal olarak.
    Diyorum ki , belli ki biri sisteme yanlış girmiş bunu sehven, 100 milyon alım olur mu, yine copy paste cevap . Cinnet geçirmemek elde değil.

Bin tane yerden alınabiliyor, ziraatten alınamıyor. ( ziraat yatırım değil ziraat bankası )

Hep ettiğim iki temenni vardır, Allah kimseyi gördüğü günden geri koymasın, kamu kurumuna işini düşürmesin.
    fonun sahibine iletin, ziraatten alınamıyor diyin bu nedenle. Onlar iletişime girer çözerler bence
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Allah kimseyi bir kamu kurumuna laf anlatmak zorunda, iş yapmak zorunda bırakmasın gerçekten.

Ziraat bunu genelde karşı tarafta yani tefaşta alınacak fon kalmadığında "yeterli fon yoktur" demesi gereken yerde yapıyor. Daha önce farklı fonlarda karşılaştım böyle bir durumla. Ama başka bankadan denediğimde fon yoktur uyarısı vermişti.

4.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Ziraat bunu genelde karşı tarafta yani tefaşta alınacak fon kalmadığında "yeterli fon yoktur" demesi gereken yerde yapıyor. Daha önce farklı fonlarda karşılaştım böyle bir durumla. Ama başka bankadan denediğimde fon yoktur uyarısı vermişti.
    Kurumla konuştuğumda fon var diyorlar ama dediğiniz gibi de olabilir, çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Çok faydalı oldu.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5. Arkadaşlar birazda yabancı borçlanma fonları üzerine konuşalım mı? Eski yazışmalarda vardır ama çok gerilerde kaldı, biraz da güncel gelişmeleri ekleyerek üzerinde konuşmamız iyi olur diye düşünüyorum.

Yerli-Yabancı borsaları, kira sertifikalarını, altını, TL borçlanma araçlarını anlaması kolay ancak YP Borpçlanma araçları bana biraz karışık geliyor.

Öncelikle dövizden etkileniyorlar, fonun muhasebelerini TL tutulması zorunluluğundan. Çıkarıldıkları ülkenin piyasa faizinden ters yönlü etkileniyorlar anladığım kadarıyla.

Hangi durumlarda bu fonlara yatırım düşünülebilir? Mesela küresel belirsizliklerde borsalarla kıyaslandığında nasıl hareket ederler? Borsa fonlarından çıkarken PPF'lere nazaran birazcık daha riskli olmakla birlikte, tercih edilebilir mi? Az riskli-Orta Riskli-Riskli olarak nitelendirseniz içlerinde hangi tür dayanaklar bulunurdu?

Yorumlarınızı ve katkılarınızı bekliyorum.

6. Arkadaşlar bir sorunum var vakıfbank üzerinden nnf fon aldım ama 1100 tl okan karım portföy değeri bölümünde 1000 tl olarak görünüyor yani yüzde 10 eksik gösteriyor benim bildiğim hisse yoğun fonlarda stopaj yok benim gibi olan varmı

7.  Alıntı Originally Posted by Ugur0101 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bir sorunum var vakıfbank üzerinden nnf fon aldım ama 1100 tl okan karım portföy değeri bölümünde 1000 tl olarak görünüyor yani yüzde 10 eksik gösteriyor benim bildiğim hisse yoğun fonlarda stopaj yok benim gibi olan varmı
    Vakıfbankta tüm fonlarda kâr kısmı stopajsız gösteriliyor. Stopaj, hisse yoğun hariç fon satışında hesaplanıyor. Adet miktarınız tutuyor mu?

8. Kar kısmı 51149 gösteriyor portföy değeri 51046 yazıyor yani yüzde 10 eksik kardan 53407 adet

Sayfa 449/1002 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •