Onemli Gunler Banner

Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 879/1002 İlkİlk ... 379779829869877878879880881889929979 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,025 - 7,032 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Ruhsat almak için, binanın müteahhit karnesi olan birisi üstlenmesi lazım

oran olarak bilemiyorum.
    gerek yok...herhangi bir kişi geçici müteahhitlik belgesi alıp kendi evini yapabiliyor...yaptırabiliyor....örnek ben

5 yıl da geçici müteahhitlik belgesinin de süresi.... belgeyi aldın inşaatını 1-2 yılda bitirdin diyelim...5 yıl sonra tekrar alıp yenisine başlayabilirsin...

Yazın Arsa... Kışın Borsa

2.  Alıntı Originally Posted by bzaferb Yazıyı Oku
    Kayinpeder torpilli ekonomi profesoru konuşmuş:
    * Olaganüstü durum olmadikca kurlara mudahale edilmeyecek **

Bu olaganustu durum ne acaba. Dolarin 15 lira olmasi olaganustumudur ?

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    kobrayı saldık diyor yani.

3.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Başka bir kişinin hak vermesi çok manidar.

Siteydi, uydukentti, xoğlu my shitttown derken millete kendi mülkünde kira ödetenler düşünsün.

Daha bu mülkler kira artı aidat üzerinden kiralanacak...
    ödemesinler abicim . zorla mı ödetiyorlar ? alsın eline yönetimi.

4. Var da siz oraları yerden sayar mısınız bilmem.
     Alıntı Originally Posted by xyz Yazıyı Oku
    Deprem bölgesi olmayan yer mi varmış?

5. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: "153 vatandaşımıza 6,3 milyon liralık DASK ödemesi yapıldı"

6.300 / 153 = 41 Bin TL ev başı .
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: "153 vatandaşımıza 6,3 milyon liralık DASK ödemesi yapıldı"

6.300 / 153 = 41 Bin TL ev başı .
    Hasar miktarına göre değişiyor. tavan 240 bin demişti tvde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7. Belediye imar yetkilileri, mütahitler, siyasi yöneticiler ; Gökten zembille inmedi. Hepsi bu toprakların, bu kültürün insanı.

Deprem riski taşıyan bir binada kat malikiyim. Orada oturmuyorum. Deprem riski sebebi ile taşındım. Acilen binanın yenilenmesi lazım ve o doğrultuda çabalarım oldu. Fakat diğer kat malikleri bu riski bildikleri halde rant peşindeler. Mütahitler sayısız teklif verdi. Mevcut daireler 2+1. Bina yenilense ve herkese 1+1 daire verilse ben razıyım. Herkes böyle düşünür sanıyordum.

Tüm samimiyetimle yaşadığım durumları anlatayım ;
    - Mevcut daire 80 m2, mütahit yine 2+1 75 m2 sıfır daire veriyor. Kesinlikle hiçbiri dairesinin küçülmesini istemiyor
    - Başka mütahit 80 m2 vericem daire küçülmeyecek ve kapalı otopark yapıcam diyor. Bu sefer ankastre mobilya ne verilecek, klimada isteriz deniyor.
    - Başka mütahit eşyada vereceğim dairede küçültmeyeceğim kirada ödeyeceğim diyor. Ondan 30 yıllık kapıcının birikmiş tazminatı isteniyor. Adam onada olur dedi, bu sefer daire başına 40.000 ekstra para istediler. Toplantıda siz ne yapıyorsunuz adam binayı yıkacak, yeniden yapacak, hem sıfır daire verecek, hem kira bedeli verecek , hem üstüne para verecek, adamı dolandırıcılığa zorluyorsunuz dedim kavga çıktı. ( var olan bir imar hakkı var, mutahiti belediyeye rüşvet ver imarı arttır diye zorluyorlar)
    Bu arada alt katta oturan kişiler yapmayın etmeyin bizim dairelerde çatlaklar var , bu bina yenilensin bu kadar diretmeyelim diye yalvarıyor.
    - Çoğu mütahit herkesin dairesini aynı şekilde yeniliyor, kendine 1+1 daire planlıyor her katta. Ancak o çıkıyor çünki. Bu sefer biz apartmanda 1+1 daire istemeyiz kültürümüze aykırı dediler...
    - Bir mütahitle tüm bu şartlar konuşuldu adam herşeye evet dedi. (Saka değil bu anlatacağım, benim katıldığım son toplantıdır) Birisi dediki kazan ne olacak. Ne kazanı dedi mutahit? Kişi, apartmanın kalorifer kazanı var sen binayı yıkınca onu hurdayıca vereceksin, onun parasını bize ver dedi. Mütahip satacam onu diye bağırdı artık dayanamadı. Adam nasıl küfür etmedi anlamadım. O anlaşmada olmadı.

Bunlar iki yıl önce yaşandı. Çok söyledik, önemli olan maddi olarak vaad edilenler değil, dürüst ve sağlam iş yapan bir mütahit ile anlaşmak. Fakat anlatamadık. Şimdi ekonomik durum yüzünden teklifler kesildi, hala oturuyorlar büyük gelecek hayalleri ile.

Sorabilirsiniz nerede bu bina, bu kadar dar görüşlü insan nerede yaşıyor. Sosyo ekonomik seviyenin en yüksek olduğu yerlerden biri. Beşiktaş.

Bu toprakların insanını tanımak isteyen sitede, apartmanda yönetici olsun.
    'Piyasa analizi sadece kendi pozisyonunu empoze etmektir' Şant Manukyan

8. Birde aşagidaki gibi bir durum.
    Şimdi ben tonla para verip ev alicam ve 30 yil dayanmayacak.
    Şuan yapilan binalara bicilen ömür ne kadar acaba?

İstanbul*Beylikdüzü'nde 2 bin kişinin yaşadığı site sakinleri, deprem korkusu yaşıyor. 1 yıl önce yaşanan Silivri depremi sonrası '24 saatte boşaltın' tebligatı verilmesine rağmen maddi durumu olmadığı için riskli yapılarda yaşamaya devam eden vatandaşlar, psikolojilerinin bozulduğunu söyleyerek 'ölmek istemiyoruz' dedi. Site sakinleri, depremde enkaz altında kalarak ölmeden önce kendilerine uzanacak yardım elini beklediklerini açıkladı.

İzmir’de geçtiğimiz hafta meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremin ardından, İstanbul’da beklenen büyük deprem korkusu bir kez daha gözler önüne serildi. Beylikdüzü Gürpınar Mahallesi siteler bölgesinde bulunan 13 bloklu 26 yaşını aşkın 8 katlı bloklarda oturanlar taşıyıcı*kolonları*erozyona uğrayıp demirleri oksitlenen binalarından korku duyuyor. Geçtiğimiz yıl 5.8 şiddetindeki Silivri depreminden sonra belediye ekiplerinin 24 saat içinde boşaltın tebligatı verdiği binalarda 2 bine yakın nüfusunda yaşadığı öğrenildi. Site sakinleri, büyük korku yaşadıklarını ifade ederek maddi durumları olmadığı için yetkililerden bir çözüm beklediklerini ifade etti.

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 879/1002 İlkİlk ... 379779829869877878879880881889929979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •