Arama sonucu : 1806 madde; 1 - 8 arası.

Konu: KRVGD - Kervan Gıda Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by picky Yazıyı Oku
    Ne tesaduf. Bende bugün ziraat yatırımı aradım. Bist 30 daki hisselere blokaj koydurup %90 ı kadar bedelle arza katılabilirsiniz dediler. Sizi başlarından savmışlar. Banada başta olmaz falan dedi izahnamede safya 166 ya bakarmısınız diyince müdürüme sorayım, sonra olur dedi.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    ben de ziraat yatırıma sordum. bana da sadece nakit kabul ediyoruz dediler. izahnameyi hatırlatınca öyle yazıyorlar işte filan dedi.

anlamadım doğru olan hangisi. blokaj kabul ediyorlarsa bu işlem nasıl yapılacak mesela?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,716
     Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    ben de ziraat yatırıma sordum. bana da sadece nakit kabul ediyoruz dediler. izahnameyi hatırlatınca öyle yazıyorlar işte filan dedi.

anlamadım doğru olan hangisi. blokaj kabul ediyorlarsa bu işlem nasıl yapılacak mesela?
    Önce söyleyeyim sizinle konuşan kişi boş konuşmuş. Bilgi sahibi olmadan konuşmaması bir araştırayım size ona göre dönüş yaparım demesi gerekirdi.

İzahnamenin önce 160.sayfasını açabilirseniz orada hangi kurumun hangi varlıkları teminat kabul edeceği yazıyor. ayrıca 166.sayfada ziraat yatırım ve bankası yer alıyor.

Yine aynı izahnamenin 153. sayfasında teminata kabul edilebilecek varlıkların teminatlandırma oranları da yazmaktadır.
    Bunlara aykırı hareketlerde konuyu SPK ya ileteceğini belirtirseniz tahminimce sorun kalmaz

Daha da açarsak: örneğin vadeli de 50.000 TL var ve bunu bozmak istemiyorsunuz ama bunu %100 oranında teminat göstererek yani 50.000 tl nakit panız varmış gibi sisteme talep girişi yapılmasını isteyebilirsiniz.

Yine hesabınızda 20.000 USD var diyelim. Bunu da hiç bozmadan %90 (dövize %90 belirlenmiş) teminata saydırarak 18.000 usd karşılığı sisteme talep girebilirsiniz.Örnekler bu şekilde artırılabilir. Birden fazla varlık teminata sayılabiliyor ayrıca..sadece teminat oranları doğal olarak değişiyor.

incelemek isteyenler için izahname linki: (sayfanın açılması biraz uzun sürebilir çünkü 193 sayfa)

https://www.oyakyatirim.com.tr/Annou...a-izahname.pdf

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •