Sayfa 217/1003 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317717 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 1,729 - 1,736 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by atituran Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba,

İstanbul Portföy, sağlık ve biyoteknoloji alanında yeni bir fon için KAP'a bildirim göndermiş.

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...7646ea2cca4fed

Hayırlısı olsun,
    Hayırlı olsun, biraz geç kalmışlar ama ilerisi için alternatifimizin olması güzel.

2.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bu haber bile borsamızı etkilemiyorsa galiba bizim bilmediğimiz bir şey var ki yükseliş devam ediyor diye düşünüyorum...

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-55240691
    Trump'ın tasarıyı veto etmesi bekleniyor.

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    anladım sağolasın yani çoğunlukla doların durumuna göre hareket ediyorlar, hatta son zamanlarda dolar sabit kalsa bile eksi yazmaya başladılar, en iyisi kademeli olarak satıp az miktar bırakmak, olağanüstü bir durum olmazsa dolar bir süre 8 tl. üzerine çıkmaya bilir.
    Aslında elde ne varsa direk eurobond alıp vadesine kadar tutsam mı diyorum ama ona da cesaret edemedim bir türlü.
    mevduat faizlerinde artış bekleniyor faiz sıkıntı değil ise...
    ya da daha defansif fonlar var buradaki arkadaşların takip ettiği
    EIB, EIC, SUA SUC gibi..
    bunlar en azından karma portföy kullanıyorlar.
    getirisi daha düzenli olur bu 4 dünden alınırsa diye düşünüyorum.
    ytd..t
    selamlar...

4.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Bugun ppz 0.12 getirmis neolduki buna

ASUS_X007D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    üstat nerlerdesiniz özledik... tcd yi sattıktan sonra mevduat başlığında görmüştüm sizi bir aralar?

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
     Alıntı Originally Posted by Drupalist Yazıyı Oku
    Sn Drupalist,

Temsilciler meclisinden neredeyse %80 ile geçmiş. Senatodan da 3te 2nin üzerinde bir çoğunlukla geçerse Trump'ın veto hakkı olmuyormuş...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Drupalist Yazıyı Oku
    aslında hazır trump varken en hafif 4 tanesini seçip gönderse daha da iyi olur gibi.
    öbür türlü borsada kurbanlık koyun gibi bekleriz...

Burada gbc çok konuşuluyor. Yabancı fonlar için iyi bir alternatif olduğundan çok bahsediyoruz.
    Kendi portföyümde de var. Ancak bu fonu taşımaktaki amacım, fonun emtia etf leri ağırlıklı ve usd ile fiyatlanan bir fon olması nedeniyle portföyümün eksik olan o tarafını dolduruyor. Kısa vadede kar beklentimden ziyade piyasalardaki olası emtia ve kur değerlenmesinden faydalanmak amaçlı tutuyorum. 2020 bu fon için oldukça başarılı görünse de her zaman böyle bir getiri hedeflenemez bu fon özelinde. Yani usd+%10 yıllık yapabilmesi başarı olur. Fonun sihri uzun vadeli bakış açısıyla günlük hareketlere pek bakmamaktan geçiyor. Yoksa son 1 ayda -%8 getiri yaptığına dikkat etmek lazım.
    Ben ağustostan bu yana arttırarak taşıyorum ve şuan cüzi bir kardayım. Kendi adıma portföyde çeşitlendirme ve bi nevi balans yapabilmek benim için önemli o nedenle bu fonu da bulunduruyorum.
    Aslında sn hellistheothes ın çok kez bahsettiği gibi her fon türünde 3 lü çeşitlendirme önemli ama bu alanda açıkcası ben fazla seçenek göremedim.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    aslında hazır trump varken en hafif 4 tanesini seçip gönderse daha da iyi olur gibi.
    öbür türlü borsada kurbanlık koyun gibi bekleriz...
    senatodan da o şekilde geçerse dediğiniz gibi hafif maddeleri seçebilir beklentisi var.

Sayfa 217/1003 İlkİlk ... 117167207215216217218219227267317717 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •