Sayfa 69/72 İlkİlk ... 19596768697071 ... SonSon
Arama sonucu : 575 madde; 545 - 552 arası.

Konu: FONARŞİ ( hellistheothers )

1.  Alıntı Originally Posted by fon_fan Yazıyı Oku
    sn. hellistheothers,

Mesela Osman Menkul gibi kucuk sayilabilecek bir araci kurumda fonlari alip saklamak guvenilir midir? yoksa garanti gibi bankalari tercih etmek mi daha iyidir?
    Hocam ben büyük bankaları hatta kamu bankalarını tercihe diyorum açıkçası.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2. Takasbank'ta durmuyor mu üstadım bunlar zaten? Banka veya aracı kurum neyi değiştirir? Ben Burgan kullanıyorum telefon açtığımda direk müşteri temsilcime bağlanıyorum. Hisse senedi hacmim yüksek değil, komisyonu da standart %0,1 yani patlarsak bilmiyorum tabi, varsa risk bizde taşıyalım fonları.

3.  Alıntı Originally Posted by alpermete Yazıyı Oku
    Takasbank'ta durmuyor mu üstadım bunlar zaten? Banka veya aracı kurum neyi değiştirir? Ben Burgan kullanıyorum telefon açtığımda direk müşteri temsilcime bağlanıyorum. Hisse senedi hacmim yüksek değil, komisyonu da standart %0,1 yani patlarsak bilmiyorum tabi, varsa risk bizde taşıyalım fonları.
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...47540&page=271

Burada cevap yazdilar konuyla ilgili sagolsun bir kac kisi.

Mesele uzun vade yatirim olayina geliyor. Alip unutacaksaniz buyuk bir kurumla calismak iyi. Onun disinda banka iflas bile etse sizin menkullerinize MKKden erisim olur ama ugrastirir tabi
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

4.  Alıntı Originally Posted by alpermete Yazıyı Oku
    Takasbank'ta durmuyor mu üstadım bunlar zaten? Banka veya aracı kurum neyi değiştirir? Ben Burgan kullanıyorum telefon açtığımda direk müşteri temsilcime bağlanıyorum. Hisse senedi hacmim yüksek değil, komisyonu da standart %0,1 yani patlarsak bilmiyorum tabi, varsa risk bizde taşıyalım fonları.
    Yok hocam o tür bir riskten bahsetmiyorum ben. Aynı bankada başka yatırımlarım da var. ( döviz, altın vs. ) Herhangi bir risk öngördüğümden değil. Ben mevduatımı da özel bankada yapmıyorum. Batar diye değil, kamu üzerinden yürütüyorum 20 yıldır. Eski kafalıyım. Bir dijital pishing, dolandırıcılık olursa, süreçler daha çabuk yürüyebilir vs. diye düşündüğümden. Herkesin risk algısı farklı. Benim risk eşiğim çok düşük. Ben 100 liradan fazla eft yapılamayacak şekilde ayarlamış adamım internet şubeyi.
    Serbest olmayan yatırım fonları çıkaran kurumdan bağımsız zaten. Geçmişte kapanan kurumların fonları bile ya başka kurumlara geçti yönetimi ya tasfiye olup herkes pay fiyatından çıktı. Herhangi bir risk sözkonusu değil.
    Yani benim söylediğim yanlış anlaşılmış. Yatırım fonunu büyük bir kamu bankası ya da başka yerde tutmak arasında elbette fark yok.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Yok hocam o tür bir riskten bahsetmiyorum ben. Aynı bankada başka yatırımlarım da var. ( döviz, altın vs. ) Ben 100 liradan fazla eft yapılamayacak şekilde ayarlamış adamım internet şubeyi.
    Aynen hocam, kişilik özellikleri bunlar. Müşterilerle iletişimde olduğum dönemde kişilik özelliklerini kıyaslamak için pek çok örnek karşıma geliyordu. Daha içeri girişinden, oturuşundan, sorularından nasıl birisi olduğunu çözmeye başlıyorsunuz, ona göre davranmayı öğreniyorsunuz. Sizin rakamlarla aranız iyi, analitik yapıda bir düşünce biçiminiz olduğu da paylaşımlarınızdan anlaşılabiliyor. Daha çok mühendis, doktor vb. kişiler bu gruptan çıkar. EFT kısıtınızdan bahsetmeseniz de tahmin ederdim açıkçası.

Mesela bu yapıda kişiler, detaylara takıntı seviyesinde önem verirler, kısa-orta-uzun vade planları çok nettir ve bu hedeflere ulaşmak için azami gayreti gösterir, değişkenlere-engellere-olumsuzluklara karşı hızlıca adapte olur ve yeniden planlama yaparlar.

Olumsuz tarafları kendi yakın çevrelerine hayatı biraz zehir edebilirler, ama dünyayı da daha güzel, daha güvenli, daha yaşanılabilir bir yer haline getirirler. Bu arkadaşların evlilik hayatları da biraz eşin yapısına bağlı olarak çalkantılı veya harika olabilir. Dediğim gibi yapıları biraz detaycı, otoriter, ben bildimci olduğundan, aynı karakterde bir eş durumunda çatışma kaçınılmazdır. Bu yapıda kişilere daha mülayim, sakin karakterli eşleri tavsiye ederim. Bir de bu arkadaşlar bazı şeylere kafayı o kadar takarlar ki, sorunu kendilerince çözmedikçe, geceleri uykuları kaçar.

Fonlardan biraz uzaklaşıp, hoşgörünüze sığınarak da paylaşmak istedim.

6.  Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
    Aynen hocam, kişilik özellikleri bunlar. Müşterilerle iletişimde olduğum dönemde kişilik özelliklerini kıyaslamak için pek çok örnek karşıma geliyordu. Daha içeri girişinden, oturuşundan, sorularından nasıl birisi olduğunu çözmeye başlıyorsunuz, ona göre davranmayı öğreniyorsunuz. Sizin rakamlarla aranız iyi, analitik yapıda bir düşünce biçiminiz olduğu da paylaşımlarınızdan anlaşılabiliyor. Daha çok mühendis, doktor vb. kişiler bu gruptan çıkar. EFT kısıtınızdan bahsetmeseniz de tahmin ederdim açıkçası.

Mesela bu yapıda kişiler, detaylara takıntı seviyesinde önem verirler, kısa-orta-uzun vade planları çok nettir ve bu hedeflere ulaşmak için azami gayreti gösterir, değişkenlere-engellere-olumsuzluklara karşı hızlıca adapte olur ve yeniden planlama yaparlar.

Olumsuz tarafları kendi yakın çevrelerine hayatı biraz zehir edebilirler, ama dünyayı da daha güzel, daha güvenli, daha yaşanılabilir bir yer haline getirirler. Bu arkadaşların evlilik hayatları da biraz eşin yapısına bağlı olarak çalkantılı veya harika olabilir. Dediğim gibi yapıları biraz detaycı, otoriter, ben bildimci olduğundan, aynı karakterde bir eş durumunda çatışma kaçınılmazdır. Bu yapıda kişilere daha mülayim, sakin karakterli eşleri tavsiye ederim. Bir de bu arkadaşlar bazı şeylere kafayı o kadar takarlar ki, sorunu kendilerince çözmedikçe, geceleri uykuları kaçar.

Fonlardan biraz uzaklaşıp, hoşgörünüze sığınarak da paylaşmak istedim.
    Hocam nokta atışı olmuş valla. Rakamlar , yüzdeler. Dediğiniz gibi mühendis kökenliyim aslen.
    Ama bahsettiğiniz gibi obsesif, kompulsif bir yapım var. Kimseye hayatı zindan etmemek için hiç evlenmemeyi tercih ettim. Takıntılıyımdır çok

Sn hellistheothers; öncelikle size çok teşekkür ediyorum. Açtığınız bu başlıkta paylaşılan bilgiler sayesinde yatırım fonlarını tanıma fırsatım oldu. Birkaç gün içerisinde neredeyse tüm sayfaları okudum. Şöyle bir sorum olacaktı; TEFAS sitesi haricinde yatırım fonlarının geçmiş verilerini esnek bir şekilde inceleyebileceğimiz bir platform var mıdır? hisse senedi dolar euro gibi menkul değerlerin geçmiş verilerini internet üzerinden gecikmeli de olsa takip edilebildiği birçok site bulunmakta; fonlar için bunu göremedim.

8.  Alıntı Originally Posted by msconfig Yazıyı Oku
    Sn hellistheothers; öncelikle size çok teşekkür ediyorum. Açtığınız bu başlıkta paylaşılan bilgiler sayesinde yatırım fonlarını tanıma fırsatım oldu. Birkaç gün içerisinde neredeyse tüm sayfaları okudum. Şöyle bir sorum olacaktı; TEFAS sitesi haricinde yatırım fonlarının geçmiş verilerini esnek bir şekilde inceleyebileceğimiz bir platform var mıdır? hisse senedi dolar euro gibi menkul değerlerin geçmiş verilerini internet üzerinden gecikmeli de olsa takip edilebildiği birçok site bulunmakta; fonlar için bunu göremedim.
    Merhaba hocam. Ataonline sitesi bu konuda fena değil. Sanırım tradingview altyapısını kullanıyor.
    https://www.ataonline.com.tr/Fon/TKF

grafikler ve fonları birbiri ile ya da başka ürünler ile grafiksel olarak da karşılaştırmak ( kıyasla butonu ile )mümkün olabiliyor. Attığım linkte son 3 harfi , izlemek istediğiniz fon kodunu koyarak yürüyebiliyorsunuz.

Site bazen zor yükleniyor, şu anda ben açamadım mesela.

Sayfa 69/72 İlkİlk ... 19596768697071 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •