Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
145. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, nakitte fırsat beklenmelidir

85 58.62%
  • dolar/euro bozdurup, yatırım yapmak mantıklı

18 12.41%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

12 8.28%
  • Faizler inişe geçince alacağım, şimdi kiracılık daha karlı

20 13.79%
  • ev alacak, para da yok, kredi çekip ödeyecek iş'de yok

18 12.41%
  • Dünya malı dünyada kalsın, ben ahirete yatırım yapıyorum kardeşim, ne evi.

4 2.76%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 976/1002 İlkİlk ... 476876926966974975976977978986 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,801 - 7,808 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,936
    Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Beykoz’da 111 bin metrekarelik tarım alanını imara açarak 'ticaret alanı' ilan etti. Bin 443 ağaç bulunan parselin 61 bin metrekaresine 2 katı geçmeyecek AVM, otel, çarşı finans kurumu gibi ticari birimler inşa edilebilecek. Söz konusu arazi, daha önce ormana yapılması gündeme gelen 553 adet villa projesinin ortasında bulunuyor.

Sonra da niye yağmur, kar yağmıyor diye sorarlar. Bütün ağaçları kesin, betona çok yağar yağmur, betonla doyurursunuz milleti de...

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem...-acti-6203269/
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2. Dediklerinize katılıyorum.
    Ortalama kiracılar gelirinin %20-25ini kiraya verirler.bit ömür bu parayı vermeyi, +20 kira çarpanı farkına tercih ederler.

Alıntı Originally Posted by Alidelta Yazıyı Oku
    Ev almak kölelikten ilk çıkış anahtarıdır.. Her sene kira ne kadar artacak çık diyecek mi gibi sıkıntılar olacaktır.. Daire sahibi olmayan her arkadaşa ev sahibi olmalarını tavsiye ederim.. ikinci üçüncü gayrimenkul bana cazip size olmayabilir.. Nakit akışı konusunda kira geliri güzeldir ama vay ev eskidi vay masraf çıkıyor vay faize yatırsaydım türü konuşan bulaşmasın.

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Beykoz’da 111 bin metrekarelik tarım alanını imara açarak 'ticaret alanı' ilan etti. Bin 443 ağaç bulunan parselin 61 bin metrekaresine 2 katı geçmeyecek AVM, otel, çarşı finans kurumu gibi ticari birimler inşa edilebilecek. Söz konusu arazi, daha önce ormana yapılması gündeme gelen 553 adet villa projesinin ortasında bulunuyor.

Sonra da niye yağmur, kar yağmıyor diye sorarlar. Bütün ağaçları kesin, betona çok yağar yağmur, betonla doyurursunuz milleti de...

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem...-acti-6203269/

Allah , sonumuzu hayır eylesin inşallah ! Bu betonlaşma sevdası nereye kadar devam edecek acaba ? 40 yaşındayım . Vallahi billahi betonlaşmanın bu kadar yoğun olduğu böyle bağnaz bir zihniyete denk gelmedim . Bilimi , ilimi , ARGE ' yi , teknolojiyi , eğitimi , doğayı , tabiatı ve tarımı bir kenara bırak sonra da ülkeyi betona göm !

Kusura bakmayın unuttum ! Tarım ve hayvancılık bittiğinde gelecek nesil aç kaldıklarında betonları kemirsinler diye ülkeyi betona görmüyorlar . Ahh kafama ahh ! Sahi niye düşünemedim bunu !

500-600.000 kişinin evlendiği bir ülkede beton sevda değil ihtiyaçtır... Konu dengedir... Tarım ağaçlandırma ve inşaata kriter getirirsin olur biter...Mesela 500 dairelik site yapana devletin göstediği alanda profesyonel destekle 5000 ağaç diktirirsin vs gibi örnekler çoğaltılabilir...Tarım konusunu acilen aktive etmezsek zaten o yapılan daireler boş kalacak denge tamamen bozulacaktır... Tamamen tarıma ayrılmış iller bölgeler parsellenmeli bunun yanında topraksız tarım teşvikleri artmalıdır.

500-600.000 kişinin evlendiği bir ülkede beton sevda değil ihtiyaçtır... Konu dengedir... Tarım ağaçlandırma ve inşaata kriter getirirsin olur biter...Mesela 500 dairelik site yapana devletin göstediği alanda profesyonel destekle 5000 ağaç diktirirsin vs gibi örnekler çoğaltılabilir...Tarım konusunu acilen aktive etmezsek zaten o yapılan daireler boş kalacak denge tamamen bozulacaktır... Tamamen tarıma ayrılmış iller bölgeler parsellenmeli bunun yanında topraksız tarım teşvikleri artmalıdır.

Asgari ücretin 2825 TL olduğu , çalışanların % 44 ' nün asgari ücret ile ev geçindirdiği , 17 milyon insanın devletten yardım aldığı , yaklaşık 70 milyon adet kredi kartının kullanıldığı , icra dosyasının 26 milyonu geçtiği , çeyrek altın demiyorum 1 Gr altının 435 TL olduğu , genç işsizlik oranının % 27 olduğu , her 4 ünv. mezunundan birinin işsiz olduğu bu güzelim cennet ülkede evlenen ya da evliliği düşünen gençler hangi parayla nasıl ev alacaklar ?

Yapılan konutlar elbetteki ihtiyaç ! Önemli olan halkın alım gücü ... Bakınız ben İstanbul / Başakşehir ' de oturuyorum . 100 demiyorum , 90 demiyorum , 85 demiyorum , 75 M2 de demiyorum . 67 M2 dairenin fiyatı 300 000 TL ' den başlıyor . Üstelik TOKİ ' nin yaptığı daireler ... Sen gel şimdi ev ... Hadi !

Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Asgari ücretin 2825 TL olduğu , çalışanların % 44 ' nün asgari ücret ile ev geçindirdiği , 17 milyon insanın devletten yardım aldığı , yaklaşık 70 milyon adet kredi kartının kullanıldığı , icra dosyasının 26 milyonu geçtiği , çeyrek altın demiyorum 1 Gr altının 435 TL olduğu , genç işsizlik oranının % 27 olduğu , her 4 ünv. mezunundan birinin işsiz olduğu bu güzelim cennet ülkede evlenen ya da evliliği düşünen gençler hangi parayla nasıl ev alacaklar ?

Yapılan konutlar elbetteki ihtiyaç ! Önemli olan halkın alım gücü ... Bakınız ben İstanbul / Başakşehir ' de oturuyorum . 100 demiyorum , 90 demiyorum , 85 demiyorum , 75 M2 de demiyorum . 67 M2 dairenin fiyatı 300 000 TL ' den başlıyor . Üstelik TOKİ ' nin yaptığı daireler ... Sen gel şimdi ev ... Hadi !
    Haklısınız.. Belki ben alabildiğim için o açıdan bakmadım.. Ancak dönem dönem alım fırsatları oluyor ki alanlar var.. Genelde 20 dairesi olan 21. yi alıyor .. Bu da halkta kölelik boyutunu getiriyor.. Neticede o daireler satılıyor.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,936
    Paylaştığım haberdeki ve daha yüzlerce benzer örnekte olduğu gibi zaten İstanbul'da kısıtlı sayıda olan mevcut ağaçları kesip betona çevirerek mi denge sağlanacak?

Özellikle İstanbul'da yüzbinlerce bina 30-40 yıllık veya daha eski. Bunları kat sayılarını bir miktar artırarak yenileyip yeşil alanları korumak gerekirken, milyonlarca insanı deprem korkusu altında yaşatıp, aynı zamanda da şehrin oksijen kaynağı olan ağaçları kesmek çok mu mantıklı? Herkese 3 çocuk deyip, o çocukların yarısını işsiz bırakırsanız, dışarıdan milyonlarca mülteciyi saçma sapan sebeplerle ülkeye alırsanız tabiki betonu ihtiyaca çevirirsiniz.

Bir ağacın verimli olup optimal oksijen vermesi için en az 20 yaşına gelmesi gerekir, mevcutları kesip, yok efendim boş arazi gösterelim de oraya fidan dikilsin demek en hafif deyimiyle hezeyandır...Bu rezaletlere karşı çıkmayan herkes gelecek nesillere karşı sorumludur, onların ahlarını alacaktır...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Ülkenin 4 biri bir noktada toplanmış. Beton ihtiyaç değildir. İhtiyaç olan plan programdır. İnsanlar neden büyükşehire göçer inceleyip, ona göre çözüm üretmek gerekir. Bu arada konu sadece iş bulmaktan ibaret değildir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 976/1002 İlkİlk ... 476876926966974975976977978986 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •