Arama sonucu : 16 madde; 1 - 8 arası.

Konu: 100 bin euro ile yapılabilecek en iyi yatırım

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Vadeli, konut gibi işler ülkemizde anlık değişen şeyler.
    Adamın 500binlik evi olası bir kredi kampanyası ile 6 ayda 700bin olabilir.
    Bu 200bini hiç bir vadeli vermiyor.
    Yada 500bine ev alır 2 yıl yatay seyreder.
    Ben önümüzdeki 1-1.5 yıl konut fiyatlarının genel anlamda yatay seyredeceğini tahmin ediyorum. Parasını nerede değerlendireceği kişinin kendisine kalmış.

Alıntı Originally Posted by bilginfo Yazıyı Oku
    işte hocam aslında mesele bu vadeliye mi yatırılmalı yoksa konuta mı

2.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Vadeli, konut gibi işler ülkemizde anlık değişen şeyler.
    Adamın 500binlik evi olası bir kredi kampanyası ile 6 ayda 700bin olabilir.
    Bu 200bini hiç bir vadeli vermiyor.
    Yada 500bine ev alır 2 yıl yatay seyreder.
    Ben önümüzdeki 1-1.5 yıl konut fiyatlarının genel anlamda yatay seyredeceğini tahmin ediyorum. Parasını nerede değerlendireceği kişinin kendisine kalmış.
    haklısınız biraz da şans işi yatırım tercihi

3. Bence zaten euroda olan bir parayı Türkiye gibi ekonomisi çok da sağlam olmayan bir yerde TL bazlı yatırıma çevirmek çok mantıklı degil. TL bazında çok kar da etseniz euro 'daki yükselişi yakalayamadığınız zaman zarar (en azından kardan zarar) etme ihtimaliniz çok fazla. Ben sizin yerinizde olsam yurtdışı piyasalarda borsa yatırımı yapmayı tercih ederdim. Bu konuda da birkaç alternatif var. Birinci seçenek olarak biraz geniş bir portföyle büyüme odaklı yatırım yapabilirsiniz. Diğer alternatif ise büyüme oranı nispeten yavaş ama stabil olan, aynı zamanda da yüksek temettü dağıtan şirketlere yatırım yapabilirsiniz. İkinci seçenek hemen hemen her durumda Türkiye'de bir gayrımenkul almaktan daha mantıklı. Yılda %3-4 temettü dağıtan şirketler var. Uzun vadeli olarak çok düşük riskli sabit bir getiri sağlamış olursunuz.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •