Osmanlı yatırım danışmanı, GARAN için ta 1 hafta öncesinden bana 10.21'den sonra satış verdi, diğer müşterilerine 10.49'dan satış sonrası alım yapmamalarını tavsiye ettiğini belirtti ve 10.83'den tekrar 10.03'e kadar geri çekilecek dedi. Ben ona inanmadım, portföyümü isyatirim.com.tr'ye aktardım, aynı GARAN hissesini ortalama 10.65'den almayı danışmana sordum, fazla endişeli değilim, istersen gir, ancak gün içinde 10.27 derinliğe dalış olabilir dedi.
Bugün seans bitiş itibarıyla GARAN 9.98'i görüp, 10.03'te kapandı. ISCTR ise azami 7.38'den 6.80'e geriledi. Müthiş zararlardayım; işyatirim danışmanım yakın gelecekte toparlanıp zararımın telafisi konusunda tutarlı yorum yapamıyor; çelişkili ve kararsız tutumu beni zarara soktu. Acaba tekrar Osmanlı'yı mı düşünsem tereddüdündeyim?!.. Bakalım pazartesi ve sonrası piyasalar n'olacak? İşyatırım danışmanı BİST-100'ün 1510'u kırarsa 1450'ye kadar sarkacağı görüşünde. İşbankası çalışanları bugüne kadar hep lehime alım-satım fikirleri sunuyorlardı; uygulamıyordum. İlk defa işbankasıyla danışman tavsiyeli çalışmaya karar verdim; pazartesinden itibaren hep zararlara battım. Fiili uygulamada dene gör, senin bahtına ne düşüreceklerini…

BİST-30 hisselerinden Şişecam ve KardemirD bu düşüşten, aksine yüksek performanslı artışla çıkan 2 endeks-30 hissesi.

Emeklilerin türkiye ve dünya hostel gezginci safari yaşamboyu spor misyonunu teşviklemeyen, desteklemeyen, aksine engelleyen: Ey, şirk şirket organ organizma işgören organizasyonu koşulmaz, yegane kalleş kadim külüstür yağ fıçısı bok çuvalı ossuruk tulumu hepobur kıyamet felahçısı tenezzülsüz nirvanacı kalleş fırıldak ibnirospu!.. Lanet olsun sana, allah belanı versin...