Arama sonucu : 3163 madde; 1 - 8 arası.

Konu: INDES - İndeks Bilgisayar

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
     Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    arkadaşlar herkese tekrardan merhaba... şirketle yaptığım yazışmada şirket 4. çeyrek beklentilerinin 3. çeyreğe paralel gelmesini beklediklerini yazmış..( normalde 4. çeyrek .diğer çeyreklere göre çok yüksek gelirdi ama pandemiden dolayı 3. çeyrek çok iyi gelince böyle oldu)...
    şimdi 3. çeyrekte 47 gelmiş net kar. 4. çeyrekte 41-46 arası bekleniyor ( aracı kurum tahminleri). yani yıllık yaklaşık 150 kar oluyor. hisse başı kar 150/56 yani 2.7 tl oluyor... tarihsel fk 7.9 görünüyor.. bu da 21.33 tl yapıyor... burada ekstra neler olabilir dersek, digitalleşmenin başlamasıyla perakendeci olan indesin daha yüksek fk ile fiyatlanması dışında bir şey görmedim. daha tecrübeli olan arkadaşlar bizi bu konuda bilgilendirirse sevinirim...
    Sayın cido,
    Bilgiler için teşekkürler. Naçizane görüşüm; tarihsel F/K ile hesap yanıltıcı olur. Zira pay piyasaları her zaman geleceği fiyatlama üzerine kuruludur. Burada önemli olan yeni normalleşmede dijital dünyanın yeri - home ofis, uzaktan çalışma, online eğitim - panel vs. - daha fazla olacağını görebilmek ve bunun da Indes in sattığı ürünlere olan talebi devam ettirmesini beklemektir.
    Saygılar...

Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmt Yazıyı Oku
    Sayın cido,
    Bilgiler için teşekkürler. Naçizane görüşüm; tarihsel F/K ile hesap yanıltıcı olur. Zira pay piyasaları her zaman geleceği fiyatlama üzerine kuruludur. Burada önemli olan yeni normalleşmede dijital dünyanın yeri - home ofis, uzaktan çalışma, online eğitim - panel vs. - daha fazla olacağını görebilmek ve bunun da Indes in sattığı ürünlere olan talebi devam ettirmesini beklemektir.
    Saygılar...

Yatırım tavsiyesi değildir.
    hocam zaten benim de dediğim şey o.. digitalleşmenin getirdiği iştah indeste artık daha yüksek fk ile fiyatlanmasını sağlayabilir...

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •