Alıntı Originally Posted by iquht Yazıyı Oku
Endekste genel düşüş beklentinizi neye dayandırıyorsunuz hangi ekonomik verilere ? İnsanlara korku pompalamayın eğer, bildiğiniz, öngördüğünüz bir veri varsa paylaşın ki 32 yıllık tecrübenizde kendinize bir şeyler kattığınıızı anlayalım
Ben 32 yılda bu tip sert düşüşlerde 7 defa yakalandım.hepsinde paramın yarısı gitti.3 yılda kazandım 3 günde gitti. Piyasalarla ilgili sert düşüş olacak öngörüsü olanları hiç dinlemedim.hepsi de haklı çıktı.borsa giderken insan bu tip haber pompalayan özellikle yurtdışı kaynaklı haberlere insan itibar etmiyor.şimdi de dikkat ederseniz bu tip öngörüde bulunan birçok insan var.1-2 kişi ya da kurum değil.
şimdi maymun gözünü açtı.belki bu öngörüleri doğru çıkmayacak garantisi yok ama.eğer ders alma adına tecrübe adına ben bunu yapmasaydım kendime saygım kalmazdı.sonuçta 7.20 maliyetli hissemin yaklaşık yüzde 30 unu tutarak gerisini sattım.bana bu kadar yeter fazla bile gelir.düşerse kafama göre bir hisse bulurum.olmazsa da yolu açık olsun kalanlardan kazanırım.
olay bu.yoksa kimse benden etkilenip hissesini satmasın.kimseye sebep olmak istemem vebal alamam.
kalın sağlıcakla...
Y.T.D.