Sayfa 766/2150 İlkİlk ... 26666671675676476576676776877681686612661766 ... SonSon
Arama sonucu : 17196 madde; 6,121 - 6,128 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    ABD'de çok kuvvetli gelen(Aralık 1983'ten beri son 37 yılda gelen en güçlü veri ) bir ISM imalat PMI verisinin arkasından ,çok kuvvetli gelen bir tarım dışı istihdam verisiyle(916 bin istihdam artışı,bir önceki ayın da 89 bin edilerek yukarı yönde revize arttırılmasıyla 1 milyon'un üzerinde istihdam artışı) beklediğim gibi ABD benchmark tahvil faizleri ve dolar endeksi yükselişe geçti.Ama Paskalya tatili nedeniyle veriler henüz tam fiyatlandırılmadı.Eğer ABD'den Pazartesi günü gelecek imalat dışı ISM verisi de güçlü gelirse,benchmark ABD 10 yıllık tahvil faizinin gelecek hafta %1.80'i,30 yıllık tahvil faizinin %2.60'ı test etmesini beklerim.Bu durumda gelişmekte olan ülkelerin paralarına ve varlıklarına satış gelebilir.
    Gelecek ay ABD'de aşılanma işlemlerinin tamamlanmasıyla ve teşvik paketlerinden gelen paranın hane halklarına ve reel sektöre akmasıyla, ertelenmiş talebin de devreye girmesiyle ve özellikle hizmet sektöründeki çok sayıda iş yerinin açılmasıyla,önümüzdeki 3-4 ay da çok kuvvetli istihdam rakamlarının gelmesini,ekonomideki büyüme hızının ivme kazanmasını ,enflasyon baskılarının daha hissedilir hale gelmesiyle benchmark tahvillerinde de yükseliş bekliyorum.

Alıntı Originally Posted by yemekci Yazıyı Oku
    Sn Deniz Hocam
    Önümüzdeki hafta sanırım abd enflasyon rakamı var.
    Son hafta tarim dışı istihdam zaten çok iyi idi

enflasyonla ilgili sizinde bagsetğiniz kaygılar artık gündeme gelecek

Bu ortamda altının nasıl tepki vermesi beklenir

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

ABD'de enflasyon verisi 13 Nisan Salı yayınlanacak ondan önce de Cuma günü üretici fiyat endeksi yayınlanacak.Altın'nın nasıl tepki vereceği,enflasyon verisi yayınlandıktan sonra benchmark 10 yıllık tahvil faizinin nasıl hareket edeceğine bağlı.Altın'da piyasa yapıcılarının neyi referans alarak işlem yaptığını daha önce bu başlıkta bir kaç kez yazmıştım.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...71#post5274271

Ama ondan önce yarın ABD'den gelecek önemli imalat dışı ISM PMI verisi var.ABD'de aşılanma henüz ivme kazandı ve çok hızlandı,verinin gelecek ay çok iyi gelmesini bekliyorum bu aya kısmen yansımasını bekliyorum , ama o da imalat ISM PMI gibi sürpriz yapar çok iyi gelirse,çok iyi gelen tarım dışı istihdam verisi ile birlikte önümüzdeki hafta ABD 10 yıllık tahvillerde %1.80'i ,30 yıllık tahvil faizinin %2.60'ı test etmesini beklerim..(Cuma Paskalya tatili ile borsalar kapalıydı,tahvil piyasaları ise kısa süreli açıktı,verilerin piyasa etkisini yarın göreceğiz.)
    Son düzenleme : deniz43; 04-04-2021 saat: 20:42.

https://edition.cnn.com/2021/04/03/h...day/index.html

US hits 4 million Covid-19 vaccine doses in a day for a new record

Devasa üretim kapasitesini harekete geçiren ABD,günlük 4 milyon doz aşılama kapasitesine ulaştı.

Tek dozluk Johnson&Johnson aşılarının üretilmesine dünyanın önde gelen ilaç fabrikalarından Merck'in de kendi fabrikalarında üretilmesine destek vermesiyle,bu ayın ikinci yarısında aşı üretim kapasitesi bir kademe daha artacak.
    Gelecek ay sonunda aşılanmanın bitmesi ve özellikle hizmet sektörünün tamamen açılmasıyla hem ertelenmiş tüketim harcamalarında hem de istihdam da büyük artışlar bekleniyor.

3. Sn. Deniz hocam

CDS verileri cuma 444'ü gördü 480'lerden gelen düşüşü neye bağlayabiliriz siz 500'lü rakamların görüleceği beklentinizi devam ettiriyor musunuz? öyleyse hangi durumda ve zamanda bu beklentinizin gerçekleşmesini bekliyorsunuz? ayrıca bahsettiğiniz IMF yardımı gelirse rakam çok sayılmaz ama piyasalara yalancı bahar yaşatır mı?

Saygılarımla.

Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    Sn. Deniz hocam

CDS verileri cuma 444'ü gördü 480'lerden gelen düşüşü neye bağlayabiliriz siz 500'lü rakamların görüleceği beklentinizi devam ettiriyor musunuz? öyleyse hangi durumda ve zamanda bu beklentinizin gerçekleşmesini bekliyorsunuz? ayrıca bahsettiğiniz IMF yardımı gelirse rakam çok sayılmaz ama piyasalara yalancı bahar yaşatır mı?

Saygılarımla.
    Cuma günü Paskalya tatiliydi,Londra piyasası bugün de kapalı.Çarşamba günü değerlendirelim.Haziran bitmeden CDS'lerde yeniden 500'lü rakamlar görülebilir.
    Yıllık 190 milyar dolar dış borç ödememiz+(35-40 )milyar dolar cari açık finansmanı,kabaca yıllık 225-230 milyar dolar dış finansmana ihtiyacımız var,bu ihtiyacın yanında 6.4 milyar dolar IMF yardımı ,yardımcı olabilecek bir tutar değil,zaten gelip gelmeyeceği de kesin değil,ABD'nin onayını gerektiriyor.Gelse de harcanan bir para değil,sadece rezervi daha yüksek gösteriyor.Arjantin ki bize göre daha küçük bir ekonomi,IMF'den 57 milyar dolar kredi aldı,ama durumunda bir iyileşme olmadı,bu 6.4 milyar dolardan bir şey beklemek gerçekçi olmaz.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-45665777

TUİK'e göre;

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık %16,19, aylık %1,08 arttı

Yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) yıllık %31,20, aylık %4,13 arttı

ENAG'a göre ise, Tüketici fiyat endeksi, Mart ayında aylık %3.36,son 7 aylık %24.01,yıllıklandırılmış %44.61 arttı.

https://enagrup.org/bulten/mart2021.pdf

6.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    TUİK'e göre;

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) yıllık %16,19, aylık %1,08 arttı

Yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) yıllık %31,20, aylık %4,13 arttı
    Yalandan kim ölmüs..!

7. ENAGrup Tüketici Fiyat Endeksi (E-TÜFE) Mart 2021:

ENAGrup Tüketici Fiyat Endeksi Mart ayında %3.36 arttı.

Bütün alışverişini kendi yapan ve piyasayı gözlemleyen biri olarak ,ENAG'ın %44.61 yıllıklandırılmış enflasyonunun benim gözlemlerime de uyduğunu söyleyebilirim.

Sayfa 766/2150 İlkİlk ... 26666671675676476576676776877681686612661766 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •