Sayfa 361/671 İlkİlk ... 261311351359360361362363371411461 ... SonSon
Arama sonucu : 5368 madde; 2,881 - 2,888 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. IB'ye İşyatırımdan Hisse virman yaparsak gelecekteki varlık barışından yararlanabilir miyiz? Yoksa devlet baştan bildiği için yararlanamaz mıyım?

2.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    İnteractive broker’ a hesap açmak için başvurdum. Para transferi, kimlik, adres belgesi ve telefon onayından sonra şuan başvurum onay aşamasında.

Hesap açmayı düşünenler için buraya bilgi olması açısından yazmak istedim.

-para transferi tl olarak citibank üzerinden gerçekleşti. Öğlen eft yaptım gece hesaba düştü. Direkt kurdan dolara çevrilmişti.
    - adres belgesi birebir aynı olmasını istiyorlar ben no: 1/2 yazdım red verdiler e devletten aldığım çıktıda yazan şekilde iç kapı dış kapı no şeklinde güncelledim o zaman kabul etti.

Şu aşamada daha önce almış olduğum eurobond kuponlarımdan gelen gelirlerimle microsoft, coca cola ve apple hisselerine düzenli alım yapmayı düşünüyorum. Varlık barışı gelene kadar tr ye parayı getirmem. Bakalım ilerleyen dönemde tecrübelerimi yazarım. Allah herkese bol kazanç nasip etsin.
    Aynı süreçten geçen hafta itibariyle ben de geçtim. Adres konusunda ben de birkaç kez "red" yedim.

Öncelikle ETF'lerle giriş yapmayı düşünüyorum, araştırmaların devam ediyor..
    Tecrübelerimizi zaman geçtikte paylaşırız.
    Bol kazançlar.

3. OJT diye bir fon çıkartmış Finansbank %65 Nasd** - %20 Bist teknoloji. Yalnız yeni modaya uymuş, azami fon gideri %4,38. Ne yapıyorsunuz arkadaş ya, yurt dışında morningstar'dan 5 yıldız almış fon %1 istiyor.
    Saygılar.

4. Israrla "açılışta para yatıranları daha hızlı onaylıyoruz" demelerine rağmen açılışta para göndermemiştim. Benim hesabı onaylamaları uzun sürmüştü baya yanlış hatırlamıyorsam. (ikbr)

İlk parayı da 1-1,5 ay sonra falan yatırdım. Aslında borsanın iyice çakılmasını bekliyordum ama apple'ı 120 dolar civarında görünce dayanamadım para atıp aldım.

Bir süre güven problemi yaşadım bir de acaba hata mı ediyorum diye düşündüm tdAmeritrade'i seçmeyerek ama şimdi iyi ki açmışım diyorum.

Yurtdışında 250bin dolara kadar devlet garantisi altında banka hesabı sahibi (gibi) olmak ve bunun verdiği güven hissi ile istediğin dünya piyasasına istediğin anda yatırım yapabilme lüksü için değer.

Hisse almasam bile dövizimin bir kısmını burada tutmayı düşünüyorum artık. İlerisi için hedefim hesabın büyüklüğünü $100bin üzerine çıkarmak.
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 06-05-2021 saat: 22:08.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,312
     Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    IB'ye İşyatırımdan Hisse virman yaparsak gelecekteki varlık barışından yararlanabilir miyiz? Yoksa devlet baştan bildiği için yararlanamaz mıyım?
    Siz gercekten bu soruya verilebilecek bi cevaba guvenip de o yonde hareket eder misiniz??

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    IB'ye İşyatırımdan Hisse virman yaparsak gelecekteki varlık barışından yararlanabilir miyiz? Yoksa devlet baştan bildiği için yararlanamaz mıyım?
    iş yatırım hisse virman yaptırmıyor. benim hisseler için olumsuz dönüş yaptılar. satıp öyle taşıyacagınız kurumdan yeniden satın alın dediler. tabi satınca vergi çıkacak.
    ibde olursa herşey satar parasını getirirseniz bence olmalı. ama iş yatırımdaki satıp parasını getirince bana yine olmaz dedi gelir idaresindeki bir personel.

7.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    iş yatırım hisse virman yaptırmıyor. benim hisseler için olumsuz dönüş yaptılar. satıp öyle taşıyacagınız kurumdan yeniden satın alın dediler. tabi satınca vergi çıkacak.
    ibde olursa herşey satar parasını getirirseniz bence olmalı. ama iş yatırımdaki satıp parasını getirince bana yine olmaz dedi gelir idaresindeki bir personel.
    Bu çok ayıp bir şey. Yasal olduğundan şüpheliyim. Tabi yasallığın bir önemi kaldı mı, tartışılır. İşlemi yapmıyoruzun belgesini istemek eskiden bir çözüm olabilirdi ama virman yaptırmayanla şikayet makamı aynı olabilir.
    Saygılar.

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Siz gercekten bu soruya verilebilecek bi cevaba guvenip de o yonde hareket eder misiniz??

Syg,
    Ben de gelecek planlarımı varlık barışı bir daha yaşanacakmış gibi düşünerek yapmazdım açıkçası. Olur da denk gelirsem, o sırada hesap da belli bir büyüklüğe ulaşmışsa şansımı denerim ama bütün planlarımı ona göre yapmam.

Uzun vadede (10+ yıl) ödeyeceğiniz vergi gözünüze hiç batmayacak zaten getiri aşırı artacağı için.

ytd

Sayfa 361/671 İlkİlk ... 261311351359360361362363371411461 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •