Anket Sonuçlarını Gör: Şu anda 1612 olan vadeli, ekim sonu nerede olur?

Oylayan
59. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 1700 üstü

32 54.24%
  • 1500 altı

16 27.12%
  • Arasında bir yerde

11 18.64%
Sayfa 99/1004 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon
Arama sonucu : 8028 madde; 785 - 792 arası.

Konu: Viop XXXV

Alıntı Originally Posted by oyunagelenadam Yazıyı Oku
    Dip ve tepelerde mesela sayın jas ile anladamama daha doğrusu hedefe ulaşma konusunda ayrışma sebebini de yazarsanız sayın fenomenim Elliott ciddi anlamda gücü daha iyi anlaşılır..
    Saygılarımla seviliyorsunuz

SM-N935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sv Dostum,
    Öncelikle hakkımda yazdıklarınız için çok teşekkür ederim. Bazı konularda yazma ihtiyacı hissettim.
    Birincisi, yıl başında Aralık vadede shortları açmama en büyük sebep BIST'te 3. dalga tepesine gelmiş olduğumuzu görmek oldu. EW olmasa sadece indikatörlerle bunu anlamam mümkün olmazdı. Sonrasını biliyorsunuz, her dalga dibinde long aç, tepeye yaklaştıkça long kapat ve Aralık vade shortların sigortası ile güzel bir 7 ay geçirdim.
    Sonrasında da BIST'i bırakıp tamamen Dow'a geçtim. Şimdilik işlemleri sadece Dow'da yapsam da SP500, Dax ve Nasd**'ta da işlem yapmak için Dow'da dalga tepesi bekliyorum.

Yazmam gereken ilk şey sizin sorunuzla ilgili, Sv mohikan ile fikir ayrılığı nerede ve neden kaynaklanıyor, yapılan işlemlerde ciddi bir soruna yol açar mı?
    Kısa vade dalga analizinde tamamen hemfikiriz, ikimizde yaklaşık 35640 üzerinde yeni zirve ve sonrasında realizasyon bekliyoruz. (Ben bunu burada soran bazı arkadaşlara özelden "FDow 35550 üzerine çıkınca longdan uzak durun" şeklinde uyarı amaçlı yazdım. Gelecek hafta bu zirve ve ardından realizasyon gelmeli. Sn Achiles'in düşüncesi de bu yönde. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Sıkıntı realizasyonun boyutunda. Şöyle ki:

Sn Achiles ve Sn mohikan (her iki arkadaş ta benim için çok çok değerlidir) gelecek hafta yaşanacak zirve sonrasında derin bir realizasyon bekliyor. Sn Achiles doğrudan yazmasa bile yüksek olasılıkla 5.5 dalgasının yani tüm döngünün biteceğini, Sn mohikan döngünün 5.3. dalgasının biteceğini, Ben ise henüz döngünün 5.3.3.3 dalgasında olduğumuzu ve bitecek olan dalganın bu 5.3.3.3 dalgası olduğunu söylüyoruz.
    Eğer Sn Achiles'in sayımı doğru çıkarsa herkesin beklediği ve çöküş olarak tanımladığı düzeltme ortaya çıkar. (Sn Achiles'in iki farklı sayımı "dolarda yükseliş kaçınılmaz" başlığında mevcut. Ben bu iki sayıma takip ettiğim iki sayım daha ekleyerek tek grafikte aynı başlıkta yayınladım).
    Eğer Sn mohikan'ın sayımı doğru ise 4. dalga düzeltmesi gerçekleşir ki Sn Mohikan bu düzeltmeyi yaklaşık 6000 puan olarak düşünüyor, bu da Dow'un 30.000 e inmesi demektir. (Sn mohikan'ın Cuma günkü Twitter gönderisinde bunun tüm detayları ve grafikler mevcut).
    Eğer benim takip ettiğim ve mavi etiketle gösterdiğim sayım doğru çıkarsa realizasyon 32033 ü aşağıya kırmayacak şekilde (tahminen 33750 civarında sonlanacak şekilde) olmalıdır. Eğer turuncu etiketli sayım doğru çıkarsa realizasyon 31188 i aşağıya kırmayacak şekilde olmalıdır.
    O zaman bu sayımlardan birkaçının şu anda hatalı olduğunu söyleyebilir miyiz? Ne yazık ki şu anda bunu söylemek mümkün değil. Tüm bu sayımlar EW kurallarına göre şu anda geçerli sayımlardır. Bu nedenle hepsinin incelenip, gerekli yerlerde önlemleri alarak poz açmak-kapatmak gerekir ki işte burada indikatörlerden destek gerekir. Zaten indikatörlerle harmanlanmamış EW çok çok tehlikelidir bana göre. Fikir ayrılığı sebebi budur. Geleceği öngörüyoruz EW ile, kesin doğru sayım ise fiyat öngörü yaptığımız zamanki fiyata geldiğinde ortaya çıkar.
    O halde yapılması gereken tüm sayımların olası sınırlarını belirleyerek, indikatörler desteğinde zamanında poz ayarlamaktır. Yani EWci biraz kıvrak olmalıdır. Çöp olan sayımı bir kenara atıp hemen diğer sayımlara yoğunlaşmalıdır. EW den hoşlanmayanlar bunu dansözlük olarak tanımlasalar da o artık onların sorunu.
    3-5 farklı olasılıkla da olsa geleceği öngörebilmek, bunu indikatörlerle destekleyebilmek kazanç şansını anormal derecede arttırır. Dow işlemlerine yeni başlamama ve şimdiye kadar küçük pozlarla işlem yapmama karşın hesapta 1511 dolar Forex karı var, daha doğrusu vardı, %10unu anında vergi diye kesti alçaklar . Poz sayısı gelecek hafta en az 4 kat artacak çünkü yeni zirveye çok yakınız.

Diğer başlığa, Sn Achiles'e yazdığım yazıyı da koyayım, grafik faydalı olacaktır.
    Bol kazançlar diliyorum.

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Sn Achiles,
    Tüm sayımları (2 tanesi sizin dün akşam verdikleriniz: kırmızı ve siyah etiketliler, 2 tanesi benim takip ettiklerim: mavi ve turuncu etiketliler) tek bir grafikte toplamaya çalıştım. Her ne kadar mavi sayımı takip etsem de bir yandan da turuncu sayımı göz önünde tutuyorum. Dün akşamdan beri de sizin sayımları da göz önünde tutacağım çünkü tek isteğim 2020 Şubatında olan pandemi çöküşüne benzer bir çöküşü bu kez kaçırmamak.

Bu sayımların dışında diğer bir sıkıntı ise, içsel sayımları gösteren bu grafiklerde 2020 Şubat zirvesinin ve 2020 Mart dibinin ne olarak etiketleneceği. İki farklı düşünce var ki zaten etiketlemeleri yaparken beni en çok zorlayan kısım da buradan kaynaklanıyor.

1. düşünce: 2020 Şubat zirvesinin o güne kadar olan tüm döngünün zirvesi, yeni büyük döngünün 1. dalga tepesi, 2020 Mart dibinin de yeni büyük döngünün 2. dalga dibi olduğu ve içinde bulunduğumuz dalganın da 3.1 dalgası olduğu şeklindeki düşünce. Bu düşünce doğru ise 3.2 dalga dibi (yani beklenen çöküş!) beklendiği gibi çok aşağıya inmeden sonlanabilir.
    2. düşünce: 2020 Şubat zirvesinin yaşanan döngünün 3. dalga tepesi olduğu, 2020 Mart dibinin 4. dalga dibi olduğu ve şu anda 5. dalga içinde olduğumuz şeklindeki düşünce. Bu düşünce doğru ise 5. dalga zirvesi yeni büyük döngünün 1. dalga tepesi olacağı için 2. dalga dibinin (yani beklenen çöküş!) önceki seçeneğe göre daha aşağıda sonlanabilir.
    Bu iki düşünce arasında sürekli gidip geldiğim için etiketlerde bazen karışıklık olabiliyor.

Bir örnekle açıklarsam, mavi sayıma göre:
    1. düşünceye göre 3.1.3.3.3 dalgası içindeyiz ve bu dalganın tepesini bulmaya çalışıyoruz.
    2. düşünceye göre 5.3.3.3 dalgası içindeyiz ve bu dalganın tepesini bulmaya çalışıyoruz.

Umarım grafik görünüyordur çünkü bazı resim yükleme sitelerinden yapılan yüklemeleri bazı arkadaşlar açamıyor. Bu site bugüne kadar sorun çıkarmadı, umarım bundan sonra da çıkarmaz.

Son olarak mavi 3.3 dalgasından sonraki dalgaların iç dalgaları çizimde gösterilmemiştir (tembellik ettim )

Son olarak pazartesi ilk saatlerde FDow'da 35000-35100 aralığına bir geri çekilme olsa bile ardından 35633.7 üzerinde yeni zirve gelmesi gerekir.
    Dax ve SP500 sayımları da incelendiğinde şu anda (bana göre) turuncu etiketli sayım daha yüksek olasılık görünmektedir. Yani yaşanacak zirvenin 5.3.3.3 değil, 5.3.3 olma olasılığı daha yüksektir. Bunun anlamı ise mavi etiketli sayıma göre yeni yılda beklenen büyük realizasyonun (çöküş) Ekim ortası-Kasım sonu arası olabileceğidir. Çok dikkat edilmesi gereken 3-4 aylık bir süreçteyiz. Çok sayıda Ocak sönebilir.
    Son düzenleme : JAS; 29-08-2021 saat: 04:01.

Şöyle açayım mevzuyu adım geçmiş, nasıl düşünüyoruz, neden böyle düşünüyoruz, bakınca ne görüyoruz babında; DJI malum en eski data, 1897 den başlatılsa da bazı geriye doğru data yürütmesiyle 1700 lere kadar modelleniyor.

Şöyle;

Dolayısıyla 1929 tepesi ile ilgili soru işareti var dersek, son 5 nci dalgaların da iç içe uzandığını gözlemlediğimize göre, burada bir savrulma, abartma tespit etmeliyiz.

Bu grafikte, kanal üzerine savrulma ve binme görülüyor 'çöküş beklenen formasyondaki dokunuş' ve sınırsız destek vaadi var, para arz çarpanı sıfır para arzı sonsuz diye garip bir muamma, nihayetinde savrulmanın, savrulmasının, savrulması gibi bir durum gelişiyor..

Yani bu grafiğe göre 42-43.000 e de savrulabilir, öyle bir görüntü var.

Dolayısıyla biz 5 nci dalga boyuna hep standart mesafelerle bakıyoruz, buna göre 36.000 veya 37.800 civarı bir rakam var, ama aynı şekilde savrulmaya/çıldırmaya devam edecekse, 42-43.000 neden olmasın. Misal 36.000 deki ED ile 5.1 yapar, 5.2 yi derin alır, kaldığı yerden devam eder, bilemeyiz. Burada ötelenen zamana yayılmaya çalışılan bir kriz var, bütün temel analizle bağlantısını koparmış uçmuş teknoloji şirketleri var (Tesla gibi), öte yandan çoğunluğu bekleme ve izleme modunda artmamış yerinde sayan tonla hisse, suni teneffüsle hayatta kalan şirket/holding/banka var.

Dalgaları, sonrasında durumun kurtarılacağı, yatay uzun komplex bir Grand Cycle seviyesinde (muhtemelen SP de olabilir.) düzeltme gelecekmiş gibi resmetmeye çalıştım. Antiparantez bu SP ve Cycle dalgalar yıllardır bitmesi beklenen ve her defasında uzatan dalgalar..

Hıdır, elimden gelen budur. Başka bir şey gören varsa, yok orası öyle değil böyle diyen varsa paylaşsın bakalım, ben bakınca samimiyetle bunları görüyorum, çoktan bitmesi gereken bir dalga, uzattıkça uzatıyor..Saygılar

İyi ki varsınız Sn Achiles. Ellerinize sağlık. Keşke Sn fuzzy_logic'te burada olup yazabilseydi.

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by mohikan Yazıyı Oku
    Eylül Ekim'de de vadelide çok insan batacak.

Not alın bu yazdıklarımı.

Çok kan akacak, çok.
    Abi martta tüm kagitlar 3 gün taban oldu. Ne tcell i kaldı ne öbürü beriki. Vel hasıl açıkçası tekrar eder mi ? Niye olsun nasıl bir felaket olacak gene?

Market 146.800 üzeri kalırsa ralli olur emmi. Bu seferde tavan tavan görürüz belki..

Herşey olabilir.. bı taraf keesin batacak.

Kredi ve viop short long karambol basmayın demek istediniz Galiba..

5.  Alıntı Originally Posted by erman07 Yazıyı Oku
    bu durum ve mevcut şartların devamında ekonomi için kahin olmaya gerekyok
    1 ileri 2 geri
    nezaman iktidarda degişim ve parlementer sisteme gecilir işte ozaman işler degişir
    Turkiye zaten 70 yildan fazla parlamenter sistemle gitti.
    Bizde parlamenter sistemde yurumedi. Koalisyon hukumetlerin ortalama omrurleri 1.5 -2 yil Oluyordu..

Turkiye gibi buyuk bir ulkede denetleme ve gucler ayriligi mekanizmasi dogru sekilde kurulursa yarim baskanlik yada tam baskanlik sistemi parlamenter sistemden daha verimli calisir.

Denenmis ve basarisiz olmus bir sistemden tekrar medet ummak beyhude.

6. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

8. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

Sayfa 99/1004 İlkİlk ... 4989979899100101109149199599 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •