Sayfa 692/1000 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 5,529 - 5,536 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    yanılmıyorsam iş yat sgmk bülteni bir önceki iş gününün gerçekleşenlerini veriyor. ama emin değilim.
    bugün iş yatırıma fiyat sordum. kendi bugünkü bültenlerindekinden yüksek fiyat, düşük getiri oranı verdiler. ister bir önceki günün ister gün içi verileri olsun.. iş yat sgmk bültenine indikatif fiyat, getiri oranları diye bakmak lazım. telefon açıp hazineden fiyat aldırınca çıkıyor güncel (anlık) rakamlar.

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bugün iş yatırıma fiyat sordum. kendi bugünkü bültenlerindekinden yüksek fiyat, düşük getiri oranı verdiler. ister bir önceki günün ister gün içi verileri olsun.. iş yat sgmk bültenine indikatif fiyat, getiri oranları diye bakmak lazım. telefon açıp hazineden fiyat aldırınca çıkıyor güncel (anlık) rakamlar.
    Isyatirim sgmk bültenlerini nerden takip ediyorsunuz acaba? Kendi sitesinde 20 Ağustos'tan beri yayınlamiyor da

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by and24 Yazıyı Oku
    Isyatirim sgmk bültenlerini nerden takip ediyorsunuz acaba? Kendi sitesinde 20 Ağustos'tan beri yayınlamiyor da

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bir süredir öyle. üye olursanız görebiliyorsunuz. müşteri olmak şart değil diye biliyorum. ben müşteri olarak görmeyi beceremedim. üye oldum gördüm

4. Yapıkredi internet bankacılığı, Ziraat internet bankacılığı, Garanti internet bankacılığı arasında en iyi fiyatı (dün) Yapıkredi internet bankacılığı veriyor. İş yatırım SGMK günlük bültenine göre fiyatlar yaklaşık bir puan fazla.

5. Daha önce mutlaka değinilmiştir ama yinede bilgi teyit etme amaçlı bir sorum olacak.
    4 kişilik bir aileyiz 2 çocuk 10 yaş altı ben ve eşim imza yetkilisi olacak şekilde aile ortak hesap açıp bu hesap üzerinden yıllık getirisi 20K dolar getiri elde edeceğimiz kadar eurobon alırsak;
    20 000*9(bugünkü kur)=180 000bin yıllık getirimiz oluyor.
    Bu 180K getiri 4'e bölünüp mü gelir vergisi hesabı yapılacak. Yoksa sadece imza yetkilisi olduğumuz için 2'ye mi bölünüp gelir vergisi hesap edilecek?
    18 Yaş altı bireylerde gelir vergisi nasıl hesaplanıyor?
    Ebeveyn veya vasi gelirleri ile birleştirilip beyanname mi veriliyor yoksa 18 yaş altı olsalar dahi her birey ayrı ayrı gelir vergisi hesaplanıyor mu? Bu yıl için sınır olan 53K'yı aşmadığımız için beyanname altı kalma durumu olabilir mi?

6. Vergi Usul Kanunu
    Madde 10- Tüzel kişilerle küçüklerin ve kısıtlıların, Vakıflar ve cemaatler gibi tüzelkişiliği olmayan teşekküllerin mükellef veya vergi sorumlusu olmaları halinde bunlara düşen ödevler kanuni temsilcileri, tüzelkişiliği olmayan teşekkülleri idare edenler ve varsa bunların temsilcileri tarafından yerine getirilir.

Bu durum eurobon gelir vergisi hesaplanmasında nasıl yorumlanmalı

7. evet burada çocukları da katarak vergi avantajından yararlanma mevzusu benim de dahil olduğum çeşitli muhabbetlerde çok konuşuldu ancak bahsettiğiniz:

Alıntı Originally Posted by aaxxiinn Yazıyı Oku
    Vergi Usul Kanunu
    Madde 10- Tüzel kişilerle küçüklerin ve kısıtlıların, Vakıflar ve cemaatler gibi tüzelkişiliği olmayan teşekküllerin mükellef veya vergi sorumlusu olmaları halinde bunlara düşen ödevler kanuni temsilcileri, tüzelkişiliği olmayan teşekkülleri idare edenler ve varsa bunların temsilcileri tarafından yerine getirilir.
    kanun hiç konu edilmedi diye hatırlıyorum. ben de merak ettim şimdi

8. USD mevduata %1 bile vermiyorlar şu anda.Miktar ciddi bile olsa. Nasıl olacak??

Sayfa 692/1000 İlkİlk ... 192592642682690691692693694702742792 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •