Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
Değerlendirme için teşekkürler. Ben de kendi analizimi yaptım, benzer sonuçlar buluyorum. Henüz 2001 krizinde gördüğümüz tepeye gelmedik, ancak öncekileri geçmiş durumdayız, önceki hafta çalışıp birkaç tane olası tepe belirlemiştim, en yüksek ihtimalli tepe tahminim 9.40-9.50 arasıydı, sayısal analiz dışında artık bunun üstü ekonomiye ciddi zarar verecek diye düşünüyordum ve oradan bir bölüm satış yapmıştım ama bu tahminim patladı. Daha yukarıdaki tepe tahminlerim 9.75-9.80 arası ve 10 lira, 10 lira 2001 krizinde gördüğü en yüksek değerin bugünkü reel değeri, bunun üzerine çıkarsak tarihi olaylar oluyor demektir. Şu anda 9.60'dayız dersek yukarı pek alan yok ve belirlediğim seviyeler yakın, pozisyonumu böldüm, her beş kuruşta bir parça satarak gideceğim ve tökezleme/geri dönüş işareti gördüğümde de kalan kısmı da satacağım.
Benim hesabımda CDS etkisi yok, ama sizinkiyle beraber değerlendirince uyumlu. Takip ettiğim elliotçular da bu aralıklardan dönüş bekliyor.
Hesap kitap böyle ama bakalım tutacak mı, için için ciddi endişelerim de var.
2001 krizi tepesi 13.42 olarak gözüküyor. Tabi bunlar anlık tepeler. Fakat 10.50 ila 12 arası o dönemler ard arda günlük kapanış gördüğümüz olmuş. Brunson krizi tepesi 11.7 gibi gözüküyor. Kasım 2020 zamanı ise 10.50-10.70 bandı şeklinde. 2001 zirvesi bence çok referans noktası değil. Türkiye piyasası çok sığdı ve enflasyon yüksek olduğu için dolar tahminlerinde oynaklık yüksekti.