Sayfa 42/69 İlkİlk ... 32404142434452 ... SonSon
Arama sonucu : 550 madde; 329 - 336 arası.

Konu: ECZYT - Eczacıbaşı Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Down54 Yazıyı Oku
    Sayın bezginbekir magnezyum madeninin devri kesin mi böyle bir madenin bu kadar sessiz devir edilmesi biraz tuhaf hiçbir açıklamaya rastlayamadim. Esan madencilik Web sayfasında magnezyum madeni görünmüyor başka açıklaması olabilirmi. Y.T.D
    Esanın Magnezyum üretmediği kesin. Ama yatırım yaptığı madeni hangi yöntemle devretti bilmiyoruz. Bütünüyle tüm maden haklarıyla mı, yoksa işletmesini mi bilmiyoruz.

Diyorsunuz ki, sessiz devir tuhaf. Niye tuhaf olsun. Esan o maden yatırımını da sessiz sedasız yapmıştı. Halka açık değil. SPK denetiminde değil.

Son dönemde 15 yeni maden sahası hakkı aldı ilaç sayfasında yazdım. Onları duyurdu mu? Lapseki de altın maden hakkı var bütün yatırım yapılmış çevre tepkisi dolayısyla işletemiyor. Belki ufak ufak işletiyor bilemiyoruz. Bak hiç duyurdu mu bu yatırımları.

Ayrıca Magnezyum öyle bulunmaz bir nimet değil. Avrupa'da da var, biz de de var. Çin ucuz üretip ve dünyaya verdiği için rekabet edemediler ve üretmediler. Çin enerji krizi nedeniyle üretimi büyük ölçüde kıstı, fiyatlar bu yüzden arşa çıktı. Başka ülkeler baktılar olmuyor hemen üretime geçerler fiyatlar düşer. Yani her halukarda o fiyat geçicidir kalıcı değil. Dönemsel yani.

2. Teşekkürler sayın bezginbekir. Inandirici gelmeyen Eczacibasinin elindeki malları bu kadar kolay devretmeleri. Dediğiniz gibi halka açık bir şirket olmadığı için açıklama yapmalarına gerek yok ancak basinda da bir açıklama yok o açıdan. Y.T.D

3. Tşkler bezginbekir yorumunuz için.
    Magnezyum üretimi için benimde bir yerlerde okudugum şöyleydi.sanırım norveçli bir firma enavrupanın en büyük üreticilerindendi. Ama çindeki ucuz işçi gücü ile başedemeyip üretimlerini durdurmuş. Sonrasında çin sektörde tek hakimiyeti kurmuş.
    Bezginbekire katılıyorum.gerekirse eski üreticiler tekrar faliyete geçer kriz çözülür.fiyatlar eskiye göre biraz yüksek kalır o kadar etli olur gibi geliyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Günlük, 28Eki21

5. Yıllardır Ezcacıbaşı nı takip ederim...Bu kadar ketum herşeyi kendi içinde saklayan hiçbir şekilde kazanımlarını diğer hissedarlarıyla paylaşmayan bir şirket.. Altın madenleri var nerededir yılda ne kadar altın çıkarır bilen yok bilgide yok.. Gübre fabrikaları bir altın madeni var onun haberleri ile kağıt 4 tl den 80 tl ye çıktı..Zaten Eczacı yatırım da yıllardır milleti inlete inlete kağıdın neredeyse %82 sini topladılar.. galiba gözleri dışarda kalan %18 lik halktaki pay.. Allah gözünüzü doyursun ne diyelim..

6. Ülkemizde faaliyette bulunan magnezyum firmaları hakkında bilgi sahibi olan varmi. Paylaşımlar için şimdiden teşekkür ederim. Y.T.D

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,843
     Alıntı Originally Posted by Down54 Yazıyı Oku
    Ülkemizde faaliyette bulunan magnezyum firmaları hakkında bilgi sahibi olan varmi. Paylaşımlar için şimdiden teşekkür ederim. Y.T.D
    https://metaldunyasi.com.tr/tr/haber...im-tesisi.html
    Esan'ın diye biliyordum. El değiştirdi yazıldı.
    https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/cif...iliyor/1531813

8. 9 aylık finansallar açıklanmış, ilaçda dahil,

Sayfa 42/69 İlkİlk ... 32404142434452 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •