Sayfa 715/1002 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 5,713 - 5,720 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    hangi fonlar içeriyor avrupa hisselerini biliyormusunuz ?
    AFV fonu var.

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    hangi fonlar içeriyor avrupa hisselerini biliyormusunuz ?
    sn odess'te yazmış afv var, yani pek alternatifi yok.
    Ama bazı yabancı kökenli fonlarda abd, avrupa, uzak doğu karışık olabiliyor.Tek tek bakmak lazım.

3. Katılım kira sertifaka fonlarının işleyişi nasıl ? Misal ; pdd bugün eksi yazmış. Kiralar mı düşüyor

4.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar. Anlık hisse fonları takip ettiğimiz bir excel dosya vardı. Mümkünse linkini paylaşırmısınız
    Kişisel takip ettiğim fonlar için düzenlediğim bir dosya var. Ortak fonlarınız var ise oradan bakabilirsiniz. Her ayın 8'inde Portföy dağılımları açıklanınca güncelliyorum. İlgili formülasyonları kopyalayıp eklemek istediğiniz fonları da ekleyerek kendi takip dosyanızı da oluşturabilirsiniz.
    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

5.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Katılım kira sertifaka fonlarının işleyişi nasıl ? Misal ; pdd bugün eksi yazmış. Kiralar mı düşüyor
    Elinde parası olan ama bunu haram gördüğü için sisteme girmeyenler için uydurulmuş kavramlar bana göre. Katılım hesapları, kira sertifikaları ve adında katılım geçen ne varsa. Kazandırsın da isterse adı spagetti oldun fark etmez benim için. Bilgili arkadaşlar daha fazla bilgi verirler ama bunlarda borçlanma araçları gibi, borçlanma araçları eksi yazınca eksik kalmamış oluyor.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    EIB'nin rekor zararı
    ZDD'nin yüksek zararı
    OKD'nin süper eksisi

Hepsinin ortak noktası borçlanma araçları ve dün %4 yükselen faiz

Başka sebep bulamadım
    gene beni buldu.
    geçen sefer htt dzt den sağlam geçirmişlerdi.
    bu sefer eib ten sağlam geçirdiler.
    bunlar kazandırırken gıdım gıdım kaybettirirken hamuduyla mübarek.

7.  Alıntı Originally Posted by mertyc79 Yazıyı Oku
    Sizce TCMB faizi düşürecek mi ? Ben düşürürler siye düşünüyorum. Bu döviz artışını şimdiden fiyatlıyor sanki ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    cidden soruyor musun hocam.
    neden tereddütte oldukları düşündün

8.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Katılım kira sertifaka fonlarının işleyişi nasıl ? Misal ; pdd bugün eksi yazmış. Kiralar mı düşüyor
    Kira sertifikaları; basitçe bir bakıma Faizsiz tahvil ve faizsiz bono'dur. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki siteye göz atabilirsiniz.

https://www.turkiyefinans.com.tr/tr-...asi-sukuk.aspx

Pdd fonun içeriğinde, Tl cinsi kira sertifikaları haricinde hisse/hisse fonu ve döviz bazlı kira sertifikaları bulunabiliyor. Fonun hedefi, düşük risk ile katılım hesapları üzeri getiri elde etme, Qinvest ile görüşmemde önerilen vadenin 6 ay ve üzeri olduğunu ifade etmişlerdi. Pdd, 31/12/2021'e kadar olan "0" stopajlı fonlar arasında yer alıyor.

Saygılar

Bu arada;

Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Deneme amaçlı fonlara mkk üzerinden koyduğum, ve cuma günü kaldırdığım blokaj ziraat bankasından henüz kalkmadı, ilginç olarak mkk'da da ilgili fon varlıklarım arasında gözükmüyor, mkk yatırımcı sitesinde, Tasarruf hakkı bulunmayan kıymetler kısmında, "Kıymet rehne verilmiştir." şeklinde duruyor. 1-2 gün daha bekleyip değişmezse, şubedeki müşteri temsilcimle görüşeceğim.

Fonlara blokaj koyma konusunu merak eden ve özellikle kısa vade fon al sat yapanların dikkatine.
    Bugün şubeye gittim, müşteri temsilcim konu ile ilgili ziraat yatırım ile görüştü. Problem çözüldü, blokaj kaldırıldı. Mkk ile Ziraat Bankası arasında sistemsel bir hata olmuş sanırım.

Sayfa 715/1002 İlkİlk ... 215615665705713714715716717725765815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •