Sayfa 722/1002 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 5,769 - 5,776 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by mertyc79 Yazıyı Oku
    Yabancı fonları satıp BİST bazlı fonlara bu dönemde geçmek ne kadar doğru sizce ? Dolar tarihi zirvelerini de yenilemeye devam ediyor. 2019 ‘daki gibi 7 Tl den 5 lira seviyesine gelip 1 sene bu seviyede kalmıştı. Şimdi de mesela 9 TL seviyesine gelip uzun bir süre o seviyede bekler mi diye düşünmeden edemiyor insan…

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Doların şelale şeklinde düşüşü için ciddi oranda faizin yükseltilmesi gerekir. Örneğin 300 - 400 baz artış gibi.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Şu olursa,
    https://odatv4.com/ekonomi/bunu-soyl...ir-olun-221749

Faiz 12, dolar 15.
    Olurmu olur, şaşırmam.
    Perşembe günü yapılacak olan PPK toplantısında eğer nasıl olsa döviz kurları faiz indirimini satın aldı diye düşünülüp tekrar 50 ya da 100 baz puan indirime gidilirse dolar çok atak olmasa da yoluna devam eder. Eğer pas geçilirse artış durulabilir. Artış olmasını düşünmüyorum bile öyle olursa dolar tepe taklak gider biz foncularda aldıklarımızın tümünü iki günde veririz.

3.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    ppf den biraz fazla getirsin az riskli olsun dedim bir miktarını pdd, eib, krc yaptım, onlarda eksi getirmeye başladı ne biçim iş bu anlamadım.
    Bazen kişi kendimi garantiye alayım derken riskin tam ortasına düşebilir. Ama sizin bu durumun geçici olacağını düşünüyorum Yalnız piyasaya şöyle bir bakıp hangi yöne doğru yol alıyor diye karar verip ona göre hareket etmek (kısa vade için bile olsa) daha iyi olabilirdi. Tabi bütün bu davranış şekli kişinin risk algısına da bağlı.

4. Yabanci fonlari satmakmi dedin
    Duruma bak
    280 k nzh+osd= gunluk 180 tl getirdi
    9 k 3 adet 3x3. Yay ytd tmg gunde 190 tl getirdi
    3 k ya gunluk 63 tl
    Ben yabancilari satmam +ufak ufak ilave yapicam. Ipj.ıjz.ıjb.ıjc.ve kub
     Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Doların şelale şeklinde düşüşü için ciddi oranda faizin yükseltilmesi gerekir. Örneğin 300 - 400 baz artış gibi.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Yabanci fonlari satmakmi dedin
    Duruma bak
    280 k nzh+osd= gunluk 180 tl getirdi
    9 k 3 adet 3x3. Yay ytd tmg gunde 190 tl getirdi
    3 k ya gunluk 63 tl
    Ben yabancilari satmam +ufak ufak ilave yapicam. Ipj.ıjz.ıjb.ıjc.ve kub
    YTD.

6.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Bazen kişi kendimi garantiye alayım derken riskin tam ortasına düşebilir. Ama sizin bu durumun geçici olacağını düşünüyorum Yalnız piyasaya şöyle bir bakıp hangi yöne doğru yol alıyor diye karar verip ona göre hareket etmek (kısa vade için bile olsa) daha iyi olabilirdi. Tabi bütün bu davranış şekli kişinin risk algısına da bağlı.
    Benimki pek bilinçli bir durum olmadı zaten aceleye geldi, nkolay bonoları bozdurdum döviz veya hisse fonlardan alacaktım ama baktım o tarafta hiç düzeltme gelmiyor bari ppf üstü şimdilik buralarda dursun dedim. Tam da yanlış zamana denk gelmişim neyse artık düzelir ben de öyle düşünüyorum. Bir takım değişken fonlardan da aldım ama miktar olarak düşük kaldı. Artık yüksek risk almadan olmayacak anlaşılan ama şimdi zamanı mı ona karar veremedim.

7. dostlar bir zamanlar gözümüzden ve gönlümüzden düşen gpg hakkında düşüncesi olan var mı? fon son bir yıl içinde varlık dağılımını yurt içi ve yurt dışı hisselere falan yönlendirip kendi tabirleriyle küresel fon olmuş. az riskle yüksek getiriye odaklanmış. o eski gpg'den bayağı farklı bir görünüme bürünmüş. bir zamanlar yerden yere vurduğumuz Eral bey, attığı tivitlerle hem gpg, hem de orta vadeli borsa döviz vs. görüşlerini paylaşıyor. takip etmenizi öneririm acizane. getirlilere de göz attım, aylık yüzde 9, üç aylık yüzde 14, 6 aylık yüzde 20 getiri hiç de fena değil. ytd

8.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    dostlar bir zamanlar gözümüzden ve gönlümüzden düşen gpg hakkında düşüncesi olan var mı? fon son bir yıl içinde varlık dağılımını yurt içi ve yurt dışı hisselere falan yönlendirip kendi tabirleriyle küresel fon olmuş. az riskle yüksek getiriye odaklanmış. o eski gpg'den bayağı farklı bir görünüme bürünmüş. bir zamanlar yerden yere vurduğumuz Eral bey, attığı tivitlerle hem gpg, hem de orta vadeli borsa döviz vs. görüşlerini paylaşıyor. takip etmenizi öneririm acizane. getirlilere de göz attım, aylık yüzde 9, üç aylık yüzde 14, 6 aylık yüzde 20 getiri hiç de fena değil. ytd
    Büyük ölçüde kur etkisi
    Birazda yurtdışı borsa yükselişi
    Düşüş zamanı ne yapar şimdilik belli değil

Sayfa 722/1002 İlkİlk ... 222622672712720721722723724732772822 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •