Sayfa 394/1001 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494894 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 3,145 - 3,152 arası.

Konu: Viop XXXVII

1. Bilgi güçtür
    Viop ticaretten bi farkı yoktur.

Faizini almamayı anlarım- ki o bile tartışmalı negatif faiz var - ama yemiyorsan bence işlem de yapma sn. Culpable
     Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    viop haram de sonra gel burada işlem yap...sonrada millete tutarsız de...vay anasını...bir de viopta kazandığını yemiyormuş...o para cebine girdi mi girmiştir...ister ye ister çöpe at...ister bağış yap...ne bok yersen ye ama o para sendedir...

tutarsızlık mı dedin?
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Çok para haramsız olmaz derler. Yaptığın iş nedir bilmiyorum, ama vioptan daha çok haram karışmış olabilir içine.
    her turlu harami yaparim yalniz . Faiz yemem kul hakki yememeye dikkat ederim
    Uzerine basa basa belirtiyorum faiz yemem
    Ama raki yengec vazgecemem
    Bu zamana kadar kazandigimda 1 kurus haram olmadi hepsi alin teri
    ....

ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

4. Jet fadil da oyle bahsediyordu
    Helal servetim diye
    Ya iki bi ara ver kardes Baydi

viop haram şeklinde manasız şeyler bazen konuşuluyor..
    dinlere inanmadığım halde haram kavramına bir şekilde önem veririm..

ama haram kavramını kul hakkı ve genel etik/ahlak anlamında ele alırım..
    islamın haram kabul ettiği bazı şeyler elbette benim açımdan değildir (içki, kadın-erkek ilişkileri vb) ama bir çok alanda kul hakkı gibi
    mesela, devlet malı gibi mesela gibi konularda elbete hassasım.

etik / ahlak konuları aslında daha geniş/kapsayıcı ama bizim toplumda etkisi daha az elbette..dini anlam daha baskın ki bu da aslında bir problem tabi ilerleme açısından.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6. Bak ya hala alttan alttan crvap veriyor vakkocu ben viop haram helal diyormuyum faiz haram helal tartismasi yapiyormuyum
    Hayir helal yada haram. faiz yemek beni manevi olarak rahatsiz ediyor .
    ....

7.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ben vakko giyen adama bir şey demem. Hakkıdır.

Benim dikkat ettiğim şey insanın her şeyiyle uyum içinde olması. Yani vakko giyip, range binip, 2 hizmetçi ile şehir merkezi villada kalıyorsan başım gözüm üstüne.

Ama mesela vakko giyip kesinlikle aşağılamak için söylemiyorum ki kendimizde de var, ciliyo arabaya biliyorsan orada duracaksın ağa. Vakko seni giymiş yani anladın mı. Gerek yok.

Abd gittiğimizde mesela arkadaşlar 20 30 dolara lacoste filan bi alıyorlar görmen lazım valiz alıp içini dolduruyorlar... ( şimdi değil 4 5 sene önce) ya abi sen lacoste giysen ne olacak anladın mı kasma gerek yok. Skoda araban varsa içinden burberry ile inmenin çok anlamlı bi şeysi yok.

He heves eden de ediyor abey etsin ne edek o da öyle rahat ediyor - artık edemeyecek geçmiş olsun

Cauti abey arkadaş xc90 kendine aldı çok beğendi eşine de aldı. Ama decathlon giyiniyor çok rahat diyor. O adam skodali vakkoluya göre daha şey yani bilmem anlatabildim mi.

( kendi arabm skoda - full full ama skoda zukerb sonuçta)

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Evet, sen beni anladın. Eşim iphone13 pro max için sıkıştırmaya başladı. Yahu 25 bin, para versen bile hemen alamıyorsun diyorum�� mümkün olduğunca geciktirmeye çalışıyorum. Ama o, o şekil mutlu oluyor, anlıyorum. Ben de çözümü şöyle buldum, o en son çıkanı alıyor, ben onun kullandığını, büyük oğlum benden çıkanı. Böylece verimliliği arttırmaya çalışıyorum.

Yani, tutarlılık önemli. Ama ara ara tutarsız davranışlara da göz yummak gerekiyor, en rasyonel adam bile mutlu olmak istiyorsa ara ara irrasyonel hareketlere göz yumabilmeli.

Not: 20 yaşımda kurumsal hayata girdim(bu ilk ve son şirketim oldu). her zaman son model telefonlarımız ve faturaları şirket tarafından ödendi..belki o yüzden bu telefon mevzusunun bazılarında neden takıntı olduğunu anlayamadım. Tek takıntım ios dur, android kullanamadım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8.  Alıntı Originally Posted by Culpable Yazıyı Oku
    50 kontrat short atmistim buraya ac kapa ac kapa 20bin zarar var . Dolardan dolayida yaklasik 40bin var yani o pozisyonun zarari 60bin felan [teminat icin dolar bozdurmustum]
    Daha oncede yazmistim ben viopdan kazandigim para ile yemek yemem . Hayir bagis hic yapmam. Her turlu haram var ama mesela viop da faiz calismaz benim hesaplarda viopdan kazandigim zaman 3 kutu 4 kutu madura 5 yada ghurka alirim. Yada hanim el koyar gider alisveris yapar
    E o zaman niye viop da islem yapiyorsun. 4 5 kutu adini ve ne oldugunu bilmedigim seyi almak icin mi oynuyorsun. Masada bir para var hepimiz o paraya zar atiyoruz. (HEDGE yapanlara lafim yok) harama helale bukadar hassas birinin ne isi var yahu viopta.

Sayfa 394/1001 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494894 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •