Sayfa 462/671 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562 ... SonSon
Arama sonucu : 5362 madde; 3,689 - 3,696 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    2019'da Münih Bmw müzesindeyken hidrojenli arabalar olacak demişlerdi. Elektrikliler vardı o zaman. Hidrojene geçiş yapacaklar dediğiniz gibi.
    Benim gözlemlediğim trend ticaride hidrojen, bireysel araçta ev şeklinde ilerleyeceği yönünde. Mesela bizdede şehir içi ulaşımda hidrojen iyi bir alternatif zira tüm otobüsler günün sonunda garaja dönüyor. Üstelik hidrojende daha az batarya gerektiği için ağırlık düşüyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    2019'da Münih Bmw müzesindeyken hidrojenli arabalar olacak demişlerdi. Elektrikliler vardı o zaman. Hidrojene geçiş yapacaklar dediğiniz gibi.
    BMW 2000 yillarinda yapti zaten bu arabalari (7xx serisi). Yillarca prototipleri Münih'te dolandi.
    Calistigim ofisin karsinda Linde'nin hidrojen istasyonu vardi. Pencereden görürdüm bazen gelip depo dolduran arabalari.
    Ancak tutmadi o zamanlar. Ne yesiller, ne diger cevreciler, ne de devlet destek oldular. Daimler'de hidrojen yakit hücreli araba üretmisti o yillar. 200 kadari prototip olarak GER'de dolandilar 1-2 yil. Hatta Münih belediyesinde hidrojen yakitli otobüsler calisti (Daimlerinmiydi, MAN'in mi hatirlamiyorum) bir müddet. Ama o da tutmadi o zamanlar.

Mazotlu trenlerde basladilar hidrojen yakiti kullanmaya. Bir cok tren hatlari, cesitli nedenlerden dolayi, elektrikli degil. O hatlari bu sekilde daha cevreci yapmaya basladilar.

3.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Benim gözlemlediğim trend ticaride hidrojen, bireysel araçta ev şeklinde ilerleyeceği yönünde. Mesela bizdede şehir içi ulaşımda hidrojen iyi bir alternatif zira tüm otobüsler günün sonunda garaja dönüyor. Üstelik hidrojende daha az batarya gerektiği için ağırlık düşüyor.

Şehir içi OK de buradan kalktım Antalya'ya gideceğim dedim mi iş değişiyor. Uzun yolda bu araçlar ne kadar güvenilir bilmiyorum.

Araba ile uzun yol yapmayı seviyorum o yüzden petrol ile gittiği yere kadar giderim. Pilli arabalara ısınamadım. Isınabileceğimi de sanmıyorum.

Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku

Otomobillerde henüz belli degil hangi sistemin baskin cikacagi. Hidrojen yakit hücreil daha mantikli aslinda. Tek depo ile asagi yukari 1.200 km gidilebiliyor. Otobüs/kamyon da daha uygun tabii akü yerine.
    Ev isitmasinda satiliyor zaten. Hem elektrik üretiyor, hem de evi isitiyor.

Ancak sorun hala depolamada. Sabit depolamada bir yolu bulunur, mobil depolamada hala sorunlu.

Rusya 196x yillarinda jet ucaginda bile denemisti. Motorlardan birini hidrojen motoruyla degistirmis ve ucurmuslardi.

https://www.viessmann.de/de/wohngeba...vitovalor.html

5.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    BMW 2000 yillarinda yapti zaten bu arabalari (7xx serisi). Yillarca prototipleri Münih'te dolandi.
    Calistigim ofisin karsinda Linde'nin hidrojen istasyonu vardi. Pencereden görürdüm bazen gelip depo dolduran arabalari.
    Ancak tutmadi o zamanlar. Ne yesiller, ne diger cevreciler, ne de devlet destek oldular. Daimler'de hidrojen yakit hücreli araba üretmisti o yillar. 200 kadari prototip olarak GER'de dolandilar 1-2 yil. Hatta Münih belediyesinde hidrojen yakitli otobüsler calisti (Daimlerinmiydi, MAN'in mi hatirlamiyorum) bir müddet. Ama o da tutmadi o zamanlar.

Mazotlu trenlerde basladilar hidrojen yakiti kullanmaya. Bir cok tren hatlari, cesitli nedenlerden dolayi, elektrikli degil. O hatlari bu sekilde daha cevreci yapmaya basladilar.
    Trend değişti. Öncelikle ev nedeniyle akaryakıt dağıtım firmalarının değişmesi gerekiyor. Devamında düzensiz üretilen yeşil enerjinin düzene girmesi gerekiyor. Bu iki temel motivasyon taşırsa hidrojeni taşıyacak.

6.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Şehir içi OK de buradan kalktım Antalya'ya gideceğim dedim mi iş değişiyor. Uzun yolda bu araçlar ne kadar güvenilir bilmiyorum.

Araba ile uzun yol yapmayı seviyorum o yüzden petrol ile gittiği yere kadar giderim. Pilli arabalara ısınamadım. Isınabileceğimi de sanmıyorum.
    Nio hem şarj hem batarya değişikliği yapıyor. Dolayısıyla yolda benzin molası kadar kısa sürede iş çözülüyor. Zamanı geldiğinde sorun olmayacaktır.

7. Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Otomobillerde henüz belli degil hangi sistemin baskin cikacagi. Hidrojen yakit hücreil daha mantikli aslinda. Tek depo ile asagi yukari 1.200 km gidilebiliyor. Otobüs/kamyon da daha uygun tabii akü yerine.
    Ev isitmasinda satiliyor zaten. Hem elektrik üretiyor, hem de evi isitiyor.

Ancak sorun hala depolamada. Sabit depolamada bir yolu bulunur, mobil depolamada hala sorunlu.

Rusya 196x yillarinda jet ucaginda bile denemisti. Motorlardan birini hidrojen motoruyla degistirmis ve ucurmuslardi.

https://www.viessmann.de/de/wohngeba...vitovalor.html
    Elektriği hidrojene çevirmektense, direk araca vermek daha rasyonel olduğu için verimlilik daha yüksek (yenilenebilir enerji için). Diğer yandan fransa nükleer, almanya yeşil enerji diye bastırıyor bu nedenle elektrik tabanlı çözümler ön planda olacaktır.
    Geçen almanyada mevcut doğalgaz şebekesi hidrojenle çalışır mı diye test yaptıklarını izledim. Bu açıdan hidrojen belki gelecekte doğal gaza alternatif olacaktır.

8.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Favori hisseleriniz nelerdir. Ufkumuz açılsın.

AAPL, ALB, CDNS, CTVA,MOS,XOM,RIO, MDLZ

İyi gidiyor şimdilik. Daha fazlasını kontrol edemiyorum.

Sayfa 462/671 İlkİlk ... 362412452460461462463464472512562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •