Sayfa 535/991 İlkİlk ... 35435485525533534535536537545585635 ... SonSon
Arama sonucu : 7927 madde; 4,273 - 4,280 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. Sermaye 77.1 milyon
    2021/9 net kar 196 milyon
    Özsermaye 1.213 milyar
    Net borç 1.185 milyar

Şirketin yönetimi oldukça iyi,patron dürüst,kurumsal firma,iştirakleri ve ortaklıkları yatırım yapıyor,üretim ve satışları tatmin edici,pendik arsası değerli,hasılatın %50 si ihracat...Bu hisse buralarda kalamaz..ederini kesinlikle bulacak..Borca gelince,kredilerle yatırım yaptı,geri dönüşü oluyor yapılan yatırımın..Bu bilançoda da görülüyor..2021/12 aylık arını 350 bekliyorum..Gelen ve gelecek karları ile borçlar 4 yıla kalmaz sıfırlanır..Tabi o zamana pendik arsasının durumu ne olur..Nasıl değerlendirilir,zaman gösterir..Bu hissede olan ekranı kapatsın en az 5 yıl bakmasın,döviz bazında zarar etme ihtimali yok kesinlikle..

2. Söylediklerinde kısmen haklısınız ama ucuz diye bir hisse gidecek olsaydı fksi 4 olan petkm giderdi .

Maalesef borsada speklerin ve patronlarin insafına kalmış durumdayız.

Patron ve speklerin işini bozacak yabancı yok.
    Fonlar desen kimse kimsenin çöplüğüne bulasmiyor gibi.

Bu arada evet yatırım bitti ama neredeyse yıllardır ürün adet ve döviz bazlı satışlarda büyüme yok. Buda bence yöneticilerin başarısızlığı.

Alıntı Originally Posted by vali Yazıyı Oku
    Sermaye 77.1 milyon
    2021/9 net kar 196 milyon
    Özsermaye 1.213 milyar
    Net borç 1.185 milyar

Şirketin yönetimi oldukça iyi,patron dürüst,kurumsal firma,iştirakleri ve ortaklıkları yatırım yapıyor,üretim ve satışları tatmin edici,pendik arsası değerli,hasılatın %50 si ihracat...Bu hisse buralarda kalamaz..ederini kesinlikle bulacak..Borca gelince,kredilerle yatırım yaptı,geri dönüşü oluyor yapılan yatırımın..Bu bilançoda da görülüyor..2021/12 aylık arını 350 bekliyorum..Gelen ve gelecek karları ile borçlar 4 yıla kalmaz sıfırlanır..Tabi o zamana pendik arsasının durumu ne olur..Nasıl değerlendirilir,zaman gösterir..Bu hissede olan ekranı kapatsın en az 5 yıl bakmasın,döviz bazında zarar etme ihtimali yok kesinlikle..
    Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Söylediklerinde kısmen haklısınız ama ucuz diye bir hisse gidecek olsaydı fksi 4 olan petkm giderdi .

Maalesef borsada speklerin ve patronlarin insafına kalmış durumdayız.

Patron ve speklerin işini bozacak yabancı yok.
    Fonlar desen kimse kimsenin çöplüğüne bulasmiyor gibi.

Bu arada evet yatırım bitti ama neredeyse yıllardır ürün adet ve döviz bazlı satışlarda büyüme yok. Buda bence yöneticilerin başarısızlığı.

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bu kadar büyük yatırımlara ve yüksek borçluluğa rağmen, böyle güzel finansal sonuçlar elde eden yöneticiler mi başarısız!

4. Yine zayif hacim zayif performans. sirketi istedikleri kadar iyi yonetsinler, hisse fiyatlarina yandimadiktan sonra anlami yok

5.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Bu kadar büyük yatırımlara ve yüksek borçluluğa rağmen, böyle güzel finansal sonuçlar elde eden yöneticiler mi başarısız!
    Ben ortada bir başarı göremiyorum satışın büyük coğu ihracat olduğu halde

2014 - 2021 yılları detaylı kıyaslama yaptım ama paylaşmaktan vazgeçtim

Demir çelik fiyatları bu kadar arttıgı halde euro bazlı cironun düşük kalması şirketin başarısızlıgıdır.

6.  Alıntı Originally Posted by axiom Yazıyı Oku
    Yine zayif hacim zayif performans. sirketi istedikleri kadar iyi yonetsinler, hisse fiyatlarina yandimadiktan sonra anlami yok
    Fiyat şeytandır, orta- uzun vadede değere odaklanmak gerekir.

7.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Fiyat şeytandır, orta- uzun vadede değere odaklanmak gerekir.
    Doğru söylüyorsunuz benim 1 sene oldu alalı ve hala %20 zarardayım. Hangi fiyata nasıl odaklanmam gerekiyor. Tepeden aldım bist 1500 'ken bist 1900 ve hala %20 zarar var.. Patronu da tahtacısı da iyi niyetli değil, Patron tahtasına sahip çıkmak istese en azından 1-2 KAP haberi gönderir. Parsan da 3 ay dan 3 aya sadece bilanço haberi gelir başka da bir şey olmaz. Şirket kimle çalışır hangi iş bağlantılarını yapar herhangi bir bilginiz var mı ? Kime ne kadar mal satıp da bu bilancoları elde etmektedir ?

8. Bu yıl makina imalatçılarımızın ihracatı kasım ayı sonu itibariyle 21 milyar dolar olmuş,yıl sonu itibariyle sanırım 23 milyar doları aşmıştır..Şirketin üretimini %50 si ihracat olması sevindirici aslında..İhracatcılar için kurdaki oynaklıkta devlet tarafından üstlenildiği için olumlu..Geçen yılın aynı dönemine göre hasılat % 110 artış mevcuttur,net karda ise % 345 artış..Bunlar az bir şey değildir..Burada sorun,tahtacıda,istese 50 ye yapıştırır fiyatı..Ama yapmıyor nedense..50 olsa,piyasa bu şirket pahalı diyemez zaten..Zaman lazım,sonuçta şirket üretiyor,hasılatı artıyor,pazar payı iyi,ürün kaliteli,yönetim bence profesyonel..Bu kadar borca,iyi kar ediyor sonuçta şirket..2021 karı çok iyi gelecek,eminim..Her seçim öncesi borsalar artar,2023 de hisse fiyatı üçlü rakamlara ulşır mı,burası borsa hiç bir şey belli olmaz.Bu enflasyonda paranın değerinin en iyi korunduğu yer borsadır..Enflasyon ve kur artışıyla,şirketlerin toplam varlıklarının değeride artar..Özkaynak değerlemesi ne zaman yapar şirket,kendileri bilir anacak..Şirketlerde özkaynak değerlemesi şart..Zira arsa,bina,makina teçhizatları bilançoda hangi yıl fiyatları ile duruyor..15 yıl önce fiyat ile duran şirketler var..Sonuçta kar eden,iyi bir şirket..

Sayfa 535/991 İlkİlk ... 35435485525533534535536537545585635 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •