Sayfa 466/491 İlkİlk ... 366416456464465466467468476 ... SonSon
Arama sonucu : 3928 madde; 3,721 - 3,728 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş İnşaat Proje

Alıntı Originally Posted by omer1461 Yazıyı Oku
    Beklemenin ve sabrın semeresini alıyoruz çok şükür. Bu günü tavan kapatırsak haftaya da karışır buralar
    4.cü tavanını çekmesi ciddi işlerin olabileceğini gösteriyor.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

2. Bu haftaya iyi başlamadı hisse. Bakalım haftayı nasıl kapatırız?

Bu haftaya iyi başlamadı hisse. Bakalım haftayı nasıl kapatırız?
    Hissenin 4 tavan çekmesi,spk nın dikkatini çekti ve 1 marta kadar ceza geldi,,bu panikle oyuncular tedirgin oldu ve satış geldi.
    Başka sitelerde de,güya patronun paraya sıkıştığı,bu yüzden biraz hisse sattığını söylüyorlar,bu yoruma ben inanmıyorum,,patron 5-10 lota mı kaldı,paraya ihtiyaç için,100 lot bile satsa 2 milyon tl ediyor,,bu para dişinin kovuğuna bile yetmez,,eğer gerçekten paraya sıkıştı ise yapar yüklü bedelli,nakit ihtiyacını öyle giderir,,,ama bedelsizler varken,,spk bedelliyi kabul eder mi? soru işareti.
    O zaman yüklü bedelsiz verir,daha sonra bedelli yapar,nakit ihtiyacını öyle karşılar,,eğer nakite ihtiyacı varsa.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

4.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    Hissenin 4 tavan çekmesi,spk nın dikkatini çekti ve 1 marta kadar ceza geldi,,bu panikle oyuncular tedirgin oldu ve satış geldi.
    Başka sitelerde de,güya patronun paraya sıkıştığı,bu yüzden biraz hisse sattığını söylüyorlar,bu yoruma ben inanmıyorum,,patron 5-10 lota mı kaldı,paraya ihtiyaç için,100 lot bile satsa 2 milyon tl ediyor,,bu para dişinin kovuğuna bile yetmez,,eğer gerçekten paraya sıkıştı ise yapar yüklü bedelli,nakit ihtiyacını öyle giderir,,,ama bedelsizler varken,,spk bedelliyi kabul eder mi? soru işareti.
    O zaman yüklü bedelsiz verir,daha sonra bedelli yapar,nakit ihtiyacını öyle karşılar,,eğer nakite ihtiyacı varsa.
    Sevgili olimpik forum;hissemiz cezayı 4 tavan olduğu için değil 4 tavan sonrası ertesi günü %8 yukarıda açıp taban olup ertesi gün yine taban olması ile yedi. Bana göre tahtada bir gurup var ve birkaç aracı kurum üzerinden işlem yapılıyor. Hisseyi bilnçli baskıladılar ve cezayı bilerek verdirdiler. 23,100 TL den 50-60 adet alan ertesi hafta tabana bastı satışları ile.Niye tavandan aldığını iki tabanla verir? İlginç işlemler oldu. Gelecek hafta belli olur. Bu arada,patron paraya sıkıştı lafını ilk kez senden duydum. Komik bir düşünce. Keşke bedelli veya bedelsiz herhangi bir şekilde sermaye artırımına gitse.

5. Arkadaşlar.. BEDELLİ Sermaye artırımı ile ilgili sanırım bir yanılgı içindeyiz. Birkaç kere bedelliye katıldım. Gördüğüm şu: Şirket ana ortakları parayı veriyor,hisse yatırımcıları ise 1 TL Rüçhan ile bedelliden hisse alıyor. Yoksa 100 milyon sermayesi olan şirket %100 bedelli yapınca bütün herkesten hissesi oranında %100 para alınmıyor. Bedelliden korkmak gereksiz.

Arkadaşlar.. BEDELLİ Sermaye artırımı ile ilgili sanırım bir yanılgı içindeyiz. Birkaç kere bedelliye katıldım. Gördüğüm şu: Şirket ana ortakları parayı veriyor,hisse yatırımcıları ise 1 TL Rüçhan ile bedelliden hisse alıyor. Yoksa 100 milyon sermayesi olan şirket %100 bedelli yapınca bütün herkesten hissesi oranında %100 para alınmıyor. Bedelliden korkmak gereksiz.
    Bedelliden korkmamalı derken, rüchan hakkını her zaman 1 tl olarak düşünmek doğru değil,,en yakın örnek merit,,,,rüchan hakkını 1000 tl den kullandırsa ne olacak? Bu,rakama bağlı.
    1 tl olursa,evet korkmamak lazım.

Sevgili olimpik forum;hissemiz cezayı 4 tavan olduğu için değil 4 tavan sonrası ertesi günü %8 yukarıda açıp taban olup ertesi gün yine taban olması ile yedi. Bana göre tahtada bir gurup var ve birkaç aracı kurum üzerinden işlem yapılıyor. Hisseyi bilnçli baskıladılar ve cezayı bilerek verdirdiler. 23,100 TL den 50-60 adet alan ertesi hafta tabana bastı satışları ile.Niye tavandan aldığını iki tabanla verir? İlginç işlemler oldu. Gelecek hafta belli olur. Bu arada,patron paraya sıkıştı lafını ilk kez senden duydum. Komik bir düşünce. Keşke bedelli veya bedelsiz herhangi bir şekilde sermaye artırımına gitse.
    Çok bilmiyorum ama,bu tür hisselerde devre kesici yok mu? Yoksa,,,,yatırımcının canı yanmasın diye olmalı.
    Tavandan tabana düşerse,rakam %20 oluyor,,,spk bu tür hisselere de bir kural getirmeli,,eğer böyle hisselerde spekülasyon oluyorsa,bunun sorumlusu,kural getirmediği için şirket değil,spk dır bence.

2.ci bir konu,,,,bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler adama,,,,sen 100.000 sermayeye izin veriyorsun,hissesin sığ olmasına ses çıkarmıyorsun,,ondan sonra hisse aşırı çıkış düşüş yaptığı zaman,cezayı basıyorsun,,,ya ne olacaktı,,tavana 10 lot alış yazssan,hisse hemen tavan oluyor,,10 lot satış yazsan taban oluyor.
    Yok mu bir ödenmiş sermaye tabanı,kriteri elinde.

Önceki yıllarda bir TV de,"paranın prensesi"şöyle demişti,,yabancılar bize hisse bulun derdi,biz borsanın sığ olmasından dolayı sadece 5-6 hisse önerebiliyorduk.
    Yıllar geçti,,yine ayni tas ayni hamam,,,borsamızın bir an önce enflasyon muhasebesine geçip,,varlıklarını değerlemeleri lazım diyoruz,,bunun tarihini bile 2023 sonuna attılar.
    Yazıktır,günahtır,borsamıza ihanettir bu.

Sayfa 466/491 İlkİlk ... 366416456464465466467468476 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •