Onemli Gunler Banner
Sayfa 514/653 İlkİlk ... 14414464504512513514515516524564614 ... SonSon
Arama sonucu : 5218 madde; 4,105 - 4,112 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. Abi mali sattı sonra ucuza geri aldı. Satarken bankalardan alıcı adam kredi aldı verdi. Para geldi. Kredi ödenmedi. Satan geldi daha ucuza geri aldı para vermedi kredi aldı.

Emmi hikaye böyle...

2. şu anda isc baz alır isek bir ay öncesine 8,30 da olmalı ak bank. 1 tl geride şuan

temettüler hesaba geçti.

4. Bankacılık endeksi günlük grafiktir. Pazartesi ya da en geç salı bir yöne sert kırılım olması gerekiyor. Tertemiz bir fincan-kulp var. Belki akşam bir haber gelir pazartesi GAP'lı açar. Umut. YTD.

5. Arkadaşlar,Akbnk TVF na derettiği hisse bedelini net olarak aldımı? almadıysa nasıl ve ne vadede alacak? bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.Teşekkürler.

6.  Alıntı Originally Posted by kingboy Yazıyı Oku
    Arkadaşlar,Akbnk TVF na derettiği hisse bedelini net olarak aldımı? almadıysa nasıl ve ne vadede alacak? bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.Teşekkürler.
    1Ç son işgününde bu hesap kapandı. Ancak TT'a detaylarını bilemediğimiz bir kredi açtı büyük özel bankalar bu 1.65 milyar dolarlık ödeme karşılığında. Bankalar bu işten 2 yönden de kazançlı çıktılar. Hem bugüne kadar karşılık ayrılmış kötü bir yatırımdan maliyetsiz bir gelir elde ettiler hem de TT'a teminatlı kredi açarak oradan da bir kar elde edecekler.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

7. İŞ YATIRIM'IN BUGÜNKÜ YORUMU:

Ekonomide yavaşlama ve fiyatlarda yükseliş eğilimini gösteren verilere rağmen Türkiye hisse senetlerine yönelik risk iştahında bir bozulma yok. Enflasyonun yükselmeye devam ettiği ve reel faizlerin eksi yüzde 25'e (artık %40'a yaklaştı TH) gerilediği bir ortamda Türk lirası sabit getirili varlıklardan kaçan yerleşik yatırımcılar hisse senedi alarak servetini korumaya çalışıyor. Rusya Ukrayna savaşının yıkıcı etkilerine, yabancı yatırımcının istikrarlı satışına rağmen MSCI Türkiye sene başından beri yüzde 12 dolar bazında getiri ile en iyi gelişmekte olan Avrupa ülkesi konumunda.

Şahin Fed'e ve tahvil piyasasından gelen ayı sinyallerine rağmen dünya borsalarındaki yükselişin kısa vadede devam etmesini bekliyoruz. Türkiye ekonomisindeki yavaşlama işaretleri ABD ve Avrupa'ya göre daha belirgin. Buna karşın finansal baskılama dünyaya göre daha vahşi, ekonomi politikaları daha genişleyici ve değerlemeler daha ucuz. Bu yüzden Borsa İstanbul'daki yükselişin de devam etmesini bekliyoruz. 2021 Aralık ayı öncesinde olduğu gibi enflasyonun, kurun ve borsanın birlikte yükseldiği bir dönem öngörüyoruz.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

8. 2022 1Ç itibariyle son 12 aylık AKBNK net karını şöyle hesaplıyorum:

12.1 - 2.0 (2021 1Ç) + 2.1 (TTKOM'dan gelen karşılığı ayrılmış 1 kereye mahsus kar) + 8.8 (2022 1Ç net kar) = 21 milyar TL

Böylece şu anki spot fiyat bazında F/K oranımız 1.9 oluyor.

Tamamen şahsi tahminime dayanmaktadır, bunun altını çiziyorum. TH

Sayfa 514/653 İlkİlk ... 14414464504512513514515516524564614 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •