Sayfa 396/1002 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496896 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,161 - 3,168 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Zaten siz paranizi ole anlik gunluk yonetebiliyor kadar erisim, hiz, komisyona bakmadan islem yapabilme ozelligi, teknik kapasite var ise siz fonlar yada mevduat ile ugrasmaniz da anlamsiz..
    Söylediğiniz gibi ben aktif insanım. 2 gün bile ( hafta sonu ) repo yapsam uykum kaçıyor. Sabahtan gece 12 ye kadar ekrandayım. Bazen parayı 3 ayrı platformda gezdiriyorum. Elbet çok yorucu ama kazanç da ancak böyle oluyor.

KKM den ziyade zamanı olmayanlar için çok güzel fonlar var. Küçük küçük paraları ( aile fertlerinin hesabında ) fonlarda ben de değerlendiriyorum. Bazen çok nadir fırsat gördüğümde büyük parayı da fona bağlayabiliyorum. Bir haftada bir aylık faizi aldığımda beklemem, çıkarım. Herkese bol kazanç dilerim. Yatırım tavsiyesi verilmez. Uzman kuruluşlardan yardım alınmalı.

+2 valorlu direkt doviz fonları var.doviz bazında - getirebiliyorlar,bond lara baglı genelde..bu fonda o sekilde galiba

3. Yeni bir serbest fon. Adp , tau gibi bankacilik fonlarindan ne farki var anlayamadim. Ilave olarak serbest fon olmasi sebebiyle %10 stopaj var diye biliyorum. Yanlis biliyor olabilirim.

Fon toplam değerinin en az %80'i devamlı olarak bankacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin ortaklık paylarına ve bu ortaklık paylarını takip eden endeksleri 27/11/2013 tarihli ve 28834 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Borsa Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği (III-52.2)'nin 5 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a) bendi kapsamında takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonları katılma paylarına yatırım yapacaktır. Bu hedefe erişebilmek için yöneticinin izleyeceği temel yöntem, piyasa öngörüsü doğrultusunda geliştirilecek olan, bankacılık sektörü özelinde yürütülecek yönlü (market directional) stratejilerdir. Belirli dönemlerde Fon'un performansı, piyasanın genel performansından ayrışabilir.

YAPI KREDİ PORTFÖY BANKACILIK SEKTÖRÜ HİSSE SENEDİ SERBEST FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)

https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=YCP

Ayrica IPB Subat ayi portfoy dagilimini koruyorsa %3 e yakin yukarida su anda. Subat dagilimina gore 4 hissesi tavana yakin.

https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=545542368

4. Servetbey in cevabına cevabımdır, alıntı yaptıydı ama kaybolmuş

Teşekkürler, ama soru o değil.Ben IPV alırken kar ettiğimde stopaj ödüyorum.GMD alıp sattığında ödüyor mu.Burada amacım da şu, IPV alacağıma GMD alarak stopaj avantajı sağlama düşüncesi.GMD döviz fonlarını alıyor çünkü.Başka bir arkadaş benim bildiğim şekilde cevaplamıştı bu soruyu.

5.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Yeni bir serbest fon. Adp , tau gibi bankacilik fonlarindan ne farki var anlayamadim. Ilave olarak serbest fon olmasi sebebiyle %10 stopaj var diye biliyorum. Yanlis biliyor olabilirim.

Fon toplam değerinin en az %80'i devamlı olarak bankacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin ortaklık paylarına ve bu ortaklık paylarını takip eden endeksleri 27/11/2013 tarihli ve 28834 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Borsa Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği (III-52.2)'nin 5 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a) bendi kapsamında takip etmek üzere kurulan borsa yatırım fonları katılma paylarına yatırım yapacaktır. Bu hedefe erişebilmek için yöneticinin izleyeceği temel yöntem, piyasa öngörüsü doğrultusunda geliştirilecek olan, bankacılık sektörü özelinde yürütülecek yönlü (market directional) stratejilerdir. Belirli dönemlerde Fon'un performansı, piyasanın genel performansından ayrışabilir.

YAPI KREDİ PORTFÖY BANKACILIK SEKTÖRÜ HİSSE SENEDİ SERBEST FON (HİSSE SENEDİ YOĞUN FON)

Ayrica IPB Subat ayi portfoy dagilimini koruyorsa %3 e yakin yukarida su anda. Subat dagilimina gore 4 hissesi tavana yakin.

İzahnamesinde şöyle bir nokta var: İki tip pay tanımlamış. TEFAS'da işlem görenler A tipi, bu paylarda %3 yönetim ücreti var.
    TEFAS dışı anlaşmalı kurumlarda satılan paylar B tipi: Bu paylarda yönetim ücretinin%2'lik kısmı aylık olarak iade edilecekmiş.

6.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Söylediğiniz gibi ben aktif insanım. 2 gün bile ( hafta sonu ) repo yapsam uykum kaçıyor. Sabahtan gece 12 ye kadar ekrandayım. Bazen parayı 3 ayrı platformda gezdiriyorum. Elbet çok yorucu ama kazanç da ancak böyle oluyor.

KKM den ziyade zamanı olmayanlar için çok güzel fonlar var. Küçük küçük paraları ( aile fertlerinin hesabında ) fonlarda ben de değerlendiriyorum. Bazen çok nadir fırsat gördüğümde büyük parayı da fona bağlayabiliyorum. Bir haftada bir aylık faizi aldığımda beklemem, çıkarım. Herkese bol kazanç dilerim. Yatırım tavsiyesi verilmez. Uzman kuruluşlardan yardım alınmalı.
    kardeş aylık faiz kadar %2 net kar gördümü çıkarım mantığıyla bu işte kalıcı olmana imkan ve ihtimal yok. çok daha fazla sayıda -%2 kaybedeceğini sana garanti ederim: )

7.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Yeni bir serbest fon. Adp , tau gibi bankacilik fonlarindan ne farki var anlayamadim. Ilave olarak serbest fon olmasi sebebiyle %10 stopaj var diye biliyorum. Yanlis biliyor olabilirim.

IPB tutkunuz devam ediyor, çok güzel bir çalışma, emeğinize sağlık,HSYF leri de bu şekilde takip ediyor musunuz, saygılar...

8. Tarım ve gıda fonu bulunduranlar 4 günlük zarardan sonra yarına güzel kazanç yazacaklar gibi.....

https://tr.tradingview.com/symbols/D...GC/technicals/ dolar / tl . eksi yapmazsa güzel olur.

Sayfa 396/1002 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496896 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •