Etiyopya'da bulunmuş biri olarak, banka kuru ve telefonla kapınıza gelen (3-5bin dolar için) dövizci arasında uçurum fark vardı, dolayısıyla mal elinde olduktan sonra istediğine satarsın. Amma velakin o beton yığınlarını kimse almaz...
Sorarsanız fizikselim de %4ü geçmez, o aşamalarda değiliz henüz.

bugünlerde de 10-15 kuruş banka ve piyasa arasında farklar oluşmaya başladı, izlemeye devam ediyoruz, Dudu Bey in dediği gibi level level gidiyoruz.
Dün gördüğüm haberde euro yu liraya benzettikleri bile oldu, şan şöhret diplerde.
(başlık: "Euro turning into the LIRA' Eurozone on alert as economy set for same dire fate as Turkey")

Korkunun ecele faydası yok, ülke bizim, bir yere gittiği yok, borçları da zaten biz ödüyoruz... Eurobond da ödenmez demiyorum, ödenir ama nasıl? iç piyasaya TL ile ödenir, ama HANGİ KURDAN!
Bu durumda bankalardan para çekilemez duruma gelmişiz demektir, kasalara da ulaşabileceğimizi pek sanmıyorum, devlet baba herşeyi engeller para kaçmasın diye, kupon, kur, dövizin önemi kalmaz, mazot da bulamayız. Kupon aklına gelen son şey olur..
$3-5bin dolar fizikseli can güvenliğinden taşıyamazsın bile, 1kilo altını olan adama ne yaparlar bilmiyorum..