Sayfa 583/916 İlkİlk ... 83483533573581582583584585593633683 ... SonSon
Arama sonucu : 7324 madde; 4,657 - 4,664 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. 2024 yılında Türkcell ile belki anlaşma yapmayacağız yeniden belki bizimle devam edecekler ama görünen o ki ürünlerdeki yetkinliğimiz bu seviyelerde değilken uluslarası tanınırlığı bu derece değilken bizi tercih eden yerli lider kurumumuzun yine bizi tercih etmesi beklentisi içinde olabiliriz o tarihte şirketin kendi ifadesi ile tefe tüfe bölü 2 oranında ürünlere yansıtılan ücreti baz alır isek yeni anlaşma tutarı ne olacak bu şirket ufone\etisalat anlaşması ile boyut değiştirmiştir benim gözümde tarih 20 kasım 2022 şirketimizin olağanüstü genel kurul kararı ile isminin kron teknoloji olarak değişeceği 22-11-2022 tarihinden 2 gün önceki tarih bu şirket boyut değiştirdi mi değişmedi mi tarih bize şahitlik etsin.

2. Havelsan ile yapılan iş ortaklığından bize yeni işler gelecek mi acaba bu konuda tereddüt sahibi olalım şimdilik ben asla şüphe duymuyorum ama ne garantin var derler şimdi yok garantisi filan bunu dikkate alırsak zaten neyse yatırımcı insan bu şirketin geleceği çok mu karanlık çok mu potansiyelli orta şeker mi herkes kendisi karar versin 20 sene sonrası fiyatlayan şirketler var borsamızda diye yazmıştım onları sakın doğru bulduğumu kimse düşünmesin kimse hayale kapılmasın 3 sene 5 sene max 10 sene sonrası göz önüne alınır borsa için ona da herkes kendisi karar versin ben artık bu şirkete ömür boyu ortağım her geçen gün de lot sayımı artırmayı hedefliyorum bir gün 1 lot satarsam burda yazacağım aldığımı yazmak zorunda değilim belli bir sınır var aşınca alım yaptım diye bildirimi zorunlu olan o sınıra da çok uzağım nasip olması da çok zor.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Mao Yazıyı Oku
    Yazılmış son rapor zaten raporda çok ta iyi bir yerde değiliz ne anlatmak istediğimi anlaşılsın diye ileride şurada olacağımızı öngörüyorum şeklinde yorumladım doğrudur ileriye dönük beklentilerim gayet net olumlu taraftadır yanılabilirim de ileride göreceğiz bu raporum yenisi bir kaç aya çıkacak sanki 2 önceki raporu yayınlamışım gibi davranmanıza gerek yok 2021 raporu bu ve henüz 2022 yayınlanmadı diye biliyorum varsa bir eksik düzeltin en azından ücretsiz bir şekilde bizim ulaşabildiğimiz açık rapor olarak son rapor yani eski neye göre eski ulaşabildiğimiz son güncel rapor single connect 10 milyon usd satışı olmadan gartner a giremediğimiz bilgisini nasıl teyit ediyorsunuz biz 2020 yılında 55 milyon TL ciro yapmadık mı satışın tamamı single connect olsa o rapora giremezdik 2021 de ciromuz 85 milyon usd kuru üzerinden o tarihte bakın biz nasıl girdik o rapora bir düşünün burda bu kadar kolay niye bana laf atıyorsunuz bunu yatırımcı arkadaşların taktirine bırakıyorum.
    Sayin Mao, Kron ile ilgili son rapor diyorsaniz, bundan sonra Omnia raporu var.

Eger Kuppingercole'da cikan son PAM raporu diyorsaniz, bu sekilde demeye 10 sene daha devam edip, 10 sene daha bu linki verebilirsiniz. Cunku kuppingercole bir daha PAM raporu yayinlamayacak. Bunu bu baslik altinda daha once yazmistim.

Yatirim tavsiyesi degildir

4.  Alıntı Originally Posted by Mao Yazıyı Oku
    Hiç bir tarihte bizim single connect satışlarımız 10 milyon usd sınırını bırakın aşmayı yanına dahi yaklaşamamışken biz o raporlara nasıl girdik bunu birinin açığını yakaladığını zanneden birisi farkedemiyor ise başka aslında farkında ama buna rağmen yazıyorsa başka yorumlarınır bunu da yatırımcı arkadaşlar dikkatlice not defterlerine not etsinler.
    Gartner PAM raporuna girme kriterleri degisiyor sayin Mao. Eskiden, maddelerin birinde, onceki PAM hasilatindan yuzde 25 fazla (rakami tam hatirlamiyorum) olma da vardi. Yani ya 10 milyon dolar hasilat ya da onceki yilin hasilatina gore belli bir yuzde artis.

Ayrica kriterleri nasil bulamiyorsunuz anlamakta gucluk cekiyorum.

10 milyon dolar kriteri olduguna inanmiyor musunuz, inanmak istemiyor musunuz, arasitirip bulursunuz da hayalleriniz cope gider diye arastirmak mi istemiyorsunuz. Cunku sizin gibi cok daha detay seyleri bulabilen birisi bunu neden arastirmaz.

Gerceklere gozunuzu kapattiginizda gercekler degismez.

Yatirim tavsiyesi degildir

5. Pekala siz biliyorsanız o kriteri belirten maddeyi burada paylaşın tamam diyelim öyle bir kriter var yine de havelsan üzerinden yapılacak siber güvenlik ürünü satışlarının katkısı ile 2023 yılında o rakamı çok rahat geçeceğimizi düşünüyorum diyelim yanıldım siz diyorsunuz her sene değişebiliyor kriterler ve sizin o firma ile ilgili artık rapor yazmayacak diye belirttiğiniz mesajı hatırlayamadım doğrudur bu yine de o raporun üzerindeki tarihi açık şekilde yazdığı halde bu kadar manidar bulmanızı yatırımcı arkadaşların taktirine bırakıyorum rapor yeni de demedim rapora göre çok ilerideyiz diye belirtmem zaten bunu belli ediyor zaten rapor eski yazmasam bile yeni olmadığını zaten belli ediyor siz yine de manidar bulabilirsiniz sorun yok.

6.  Alıntı Originally Posted by Mao Yazıyı Oku
    Pekala siz biliyorsanız o kriteri belirten maddeyi burada paylaşın tamam diyelim öyle bir kriter var yine de havelsan üzerinden yapılacak siber güvenlik ürünü satışlarının katkısı ile 2023 yılında o rakamı çok rahat geçeceğimizi düşünüyorum diyelim yanıldım siz diyorsunuz her sene değişebiliyor kriterler ve sizin o firma ile ilgili artık rapor yazmayacak diye belirttiğiniz mesajı hatırlayamadım doğrudur bu yine de o raporun üzerindeki tarihi açık şekilde yazdığı halde bu kadar manidar bulmanızı yatırımcı arkadaşların taktirine bırakıyorum rapor yeni de demedim rapora göre çok ilerideyiz diye belirtmem zaten bunu belli ediyor zaten rapor eski yazmasam bile yeni olmadığını zaten belli ediyor siz yine de manidar bulabilirsiniz sorun yok.
    Ya da soyle yapalim. Ben arastirip bulup kaynagi buraya tekrar yazmayayim. Siz de bildiginiz gibi, sanki oyle bir kriter yokmus gibi yazmaya devam edin.

Bilmeyen sensin, arastirip tekrar bulacak olan ben, oyle mi? Aman siz yorulmayin beyefendi..
    Son düzenleme : Usta; 20-11-2022 saat: 23:36.

7. Gerek yok be yoruldum ben burda gereksiz didişmelerden ne kadar anlamsızca şu yaşanılan neyse ben burda yazmayayım burda belli aralıklarla geçmişteki olumsuzluklar hatırlatılsın hep geleceğe dair olumlu beklentiler hiç belirtilmesin spek malı ne kadar erken toplar benimde işime gelir aslında bu şirket ile ilgili benim gördüğüm olumlu senaryolar hep halüsülasyondu arkadaşlar yok öyle bişey borsada yatırım yapmak demek te zaten hem ileriye hem geriye bakarak değil daha çok ileriye bakarak hiç değil illa ikisine bakacaksanız daha çok geriye diye düşünüyor genelde arkadaşlar ben daha çok ileriye bakmak daha önemli gibi düşünsem de siz bana bakmayın kalın sağlıcakla belki de ben haksızımdır cidden söylüyorum bunu üzdüysem affola bu şekilde cidden hoş değil.

8. Yani hoş değil diye belirttiğim mesajımda bile benzer yazıların olması da hoşuma gitmiyor nasıl bir sarmala girmişim pes.

Sayfa 583/916 İlkİlk ... 83483533573581582583584585593633683 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •