Sayfa 615/993 İlkİlk ... 115515565605613614615616617625665715 ... SonSon
Arama sonucu : 7937 madde; 4,913 - 4,920 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XVIII

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,024
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    T.

O kararları alacak adam da toplumdan destek bulmalı. Faşist diyecekler, insanlık dramı diyecekler... Bunların hepsini göze alıp gerekeni yapacak biri lazım.

ytd
    Bilerek/bilmeyerek ümit özdağ hocayı tarif mi ediyorsunuz, çünkü ülkenin ekonomiden bile önemli sorunu mültecilerdir, bubu kapatmak için sürekli kötü ekonomi(gerçek) üzerinde ali şebecanı parlatıyorlar.
    Oysa ekonomi bi şekilde hallolur ama bozulan sosyal ve demografik yapı kolay düzelmez, kaldıki mültecilerin gitmesi demek en az %30 ekonomi düzelmesi dmk

2. Abi yaşım 52 ilkokula başladığımdan biri kriz darbe nerdeyse hepsini gördüm. Asgarî ücreti biliyorum o zaman sadece kendime yetmiyordu. Korkudan mi neden hiç iyi şeyler hissetmiyorum kutumu açmak istiyorum Acun abi.

3. Ali Babacan ile Özgür Demirtaş, Faik Öztrak, Hakan Kara, Kerim Rota, Daron Acemoğlu hepsinin arası iyi mentalite kafa aynı. Siyaset çok müdahil olmazsa gelebilecek bütün Teknokratlardan eminim ama siyasetin bedeli var. Rahmetli Ecevit'in ve ortaklarının bohçaci hariç siyasi sonu oldu.

4.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Bilerek/bilmeyerek ümit özdağ hocayı tarif mi ediyorsunuz, çünkü ülkenin ekonomiden bile önemli sorunu mültecilerdir, bubu kapatmak için sürekli kötü ekonomi(gerçek) üzerinde ali şebecanı parlatıyorlar.
    Oysa ekonomi bi şekilde hallolur ama bozulan sosyal ve demografik yapı kolay düzelmez, kaldıki mültecilerin gitmesi demek en az %30 ekonomi düzelmesi dmk
    Yani, şu an ondan başka bu konuda net konuşan yok.

Bu işin herkesi memnun edecek bir çözümü de yok. Birileri acı çekecek mecburen.

Sınırların açılmaması gerekiyordu ama yedik bir halt açtık. Şimdi gerekeni yapmazsak yok olacağız.

Hümanizm bizi yok oluşa götürür.

ytd

5. Ben kimseye yardım etmeyelim de demiyorum ama bu işin yolu yordamı var.

Avrupa nasıl yapıyorsa bizim de öyle yapmamız lazım (dı).

Öyle elini kolunu sallayan herkes girsin içeri, vergi ödemeden açsın bir dükkan, 5 sene yaşadıktan sonra alsın kimliği öyle bir dünya yok.

Para karşılığı verilen pasaportlara sıcak bakmasam bile geri alınsın da demem o pasaportlar ama bahsettiğim şekilde ülkeye gelenlerin hepsi geri yollanmalı.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,024
    Doğanın değişmez tek kanunu vardır GÜÇLÜ olan ayakta/hayatta kalır.

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Yani, şu an ondan başka bu konuda net konuşan yok.

Bu işin herkesi memnun edecek bir çözümü de yok. Birileri acı çekecek mecburen.

Sınırların açılmaması gerekiyordu ama yedik bir halt açtık. Şimdi gerekeni yapmazsak yok olacağız.

Hümanizm bizi yok oluşa götürür.

ytd
    Meral Akşener Suriye'ye gidiyor geri dönüş için zorlayacak. Aslında kolayı var beleş sosyal yardımi kes sağlık güvencesini iptal et üniversite iptal et ulaşım iptal et kuzu kuzu giderler.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,024
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Ben kimseye yardım etmeyelim de demiyorum ama bu işin yolu yordamı var.

Avrupa nasıl yapıyorsa bizim de öyle yapmamız lazım (dı).

Öyle elini kolunu sallayan herkes girsin içeri, vergi ödemeden açsın bir dükkan, 5 sene yaşadıktan sonra alsın kimliği öyle bir dünya yok.

Para karşılığı verilen pasaportlara sıcak bakmasam bile geri alınsın da demem o pasaportlar ama bahsettiğim şekilde ülkeye gelenlerin hepsi geri yollanmalı.
    Hocam bu bir projeydi, bilerek ve isteyerek belki mal varlığı tehdidiyle yapıldı. Ümit hoca diyor zaten, zihniyet kaffurdan mal kaçırmak, yani Tr müslüman değil o yüzden talan ve ganimet zihniyeti var

Sayfa 615/993 İlkİlk ... 115515565605613614615616617625665715 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •