Sayfa 58/838 İlkİlk ... 848565758596068108158558 ... SonSon
Arama sonucu : 6698 madde; 457 - 464 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    Ömür kardeşim ben bu bilgi doğrudur demedim.Sadece şirketin yazdığı bilgiye itimat ediyorum.Ben evham içinde olmadığımdan sorgulama gereği duymadım.Sorgulamak için ilkin bilgiye ulaşmak gerek.Bu noktayı sorgulaman bilgiye ulaşamadığın gerçeğini değiştirmiyor.Türkiyedeki kurulu güç Haziran 2022 sonu itibariyle(enerji.gov.tr) 10.976 MW. Şirket 3500 MW biz yaptık diyorsa bu da yaklaşık yüzde 35 e geliyor.Fiyatı nasıl ve nereden buldun bilmiyorum.
    Bu bilgiyle burada karşılaştım ve çok normal biçimde kaynağını rica ettim. Sonrası malum.. Şimdi sen bu bilgiyi bulamamıştın amaa diye buraya takılmanın manası yok. Ayrıca sen itimat edebilirsin,ben "hemen itimat" etmek yerine mantık süzgecini devreye soktum. Önce kaba mantıkla "La koca ülkenin tüm RES'inin üçte birini yapmak!" Lütfen,bunu duyar duymaz "vayyy beee" diye etkilenmek yerine "hadi canım? Öyleyse süper! Ama hakikaten öyle mi" diye düşünmeyi de yadırgamayın. Sonuçta seçim sizin tabi. Haa.. RES yapım maliyeti falan.. İnan ki dostum baitça Google'layarak bulabilirsin. İnan ki Google'layarak bulunabilme imkani olsa "Bu RES'in üçte biri ne iş" diye burada sorup durmazdim. Çünkü galiba çok sıradam ya da basit bir işmiş ki Google me yazarsan yaz çıkmıyordu. Ama sağ ol sayende nihayet kaynağa erişebildim ve sonrasını da biliyosun zaten

2.  Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    Bu bilgiyle burada karşılaştım ve çok normal biçimde kaynağını rica ettim. Sonrası malum.. Şimdi sen bu bilgiyi bulamamıştın amaa diye buraya takılmanın manası yok. Ayrıca sen itimat edebilirsin,ben "hemen itimat" etmek yerine mantık süzgecini devreye soktum. Önce kaba mantıkla "La koca ülkenin tüm RES'inin üçte birini yapmak!" Lütfen,bunu duyar duymaz "vayyy beee" diye etkilenmek yerine "hadi canım? Öyleyse süper! Ama hakikaten öyle mi" diye düşünmeyi de yadırgamayın. Sonuçta seçim sizin tabi. Haa.. RES yapım maliyeti falan.. İnan ki dostum baitça Google'layarak bulabilirsin. İnan ki Google'layarak bulunabilme imkani olsa "Bu RES'in üçte biri ne iş" diye burada sorup durmazdim. Çünkü galiba çok sıradam ya da basit bir işmiş ki Google me yazarsan yaz çıkmıyordu. Ama sağ ol sayende nihayet kaynağa erişebildim ve sonrasını da biliyosun zaten
    Bilgiye burada rastladığını biliyorum zaten ama parçanın ana fikri yatırım yaptığın şirketin öncelikle kendi verdiği bilgilerden habersiz olman.Bir yatırımcının aldığı hisse konusunda uzman olması gerekmiyor ama en basitinden şirketin ana sayfasındaki hakkımızda kısmını okursun diye düşünmüştüm.Üstelik senin gibi sorguladığını söyleyen biri için.Bunu sana neden mi mi söyledim çünkü daha önceden de benzer şeyler söyledin.Hatta paranoyaklaşmış olabilirim dedin.Aklını kurcalayan şeylerle burayı meşgul ettiğini düşünüyorum ama sana yazma vb. demeye de hakkım yok.Sen bildiğin gibi takılacaksın nasılsa.)

Soruna gelirsek enerji.gov.tr de yazan bilgiye göre 1 MW 1.200.000 euro ise 10.976 MW çarpı 1.200.000 çıkan rakamı da buraya yazar mısın değerli arkadaşım?
    Burada yazılanlar hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalı.Yazılarım kişisel görüşlerimden ibaret olup size uygun olmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by brsci Yazıyı Oku
    Bilgiye burada rastladığını biliyorum zaten ama parçanın ana fikri yatırım yaptığın şirketin öncelikle kendi verdiği bilgilerden habersiz olman.Bir yatırımcının aldığı hisse konusunda uzman olması gerekmiyor ama en basitinden şirketin ana sayfasındaki hakkımızda kısmını okursun diye düşünmüştüm.Üstelik senin gibi sorguladığını söyleyen biri için.Bunu sana neden mi mi söyledim çünkü daha önceden de benzer şeyler söyledin.Hatta paranoyaklaşmış olabilirim dedin.Aklını kurcalayan şeylerle burayı meşgul ettiğini düşünüyorum ama sana yazma vb. demeye de hakkım yok.Sen bildiğin gibi takılacaksın nasılsa.)

Soruna gelirsek enerji.gov.tr de yazan bilgiye göre 1 MW 1.200.000 euro ise 10.976 MW çarpı 1.200.000 çıkan rakamı da buraya yazar mısın değerli arkadaşım?
    Şaka bi yana hesap hatası mı yapmışım? Yok yapmadıysam hesap makinesiyle bulabileceğin basit bir sonucu niye bana soruyorsun,anlamadım. "Aklını kurcalayan şeylerle burayı meşgul etmek" falan.. ısrarla bana dokunduracağın bir nokta aramana gerek yok. Yok,senin derdin bir şeyler öğrenmek ya da kaliteli bir fikir alısvrişinin parcası olmak değil de illa haklı çıkmaksa e tabi ben seni sadece meşgul etmiş olurum. Beni engelleyerek bu sorunu basitçe halledebilirsin.

4. Ucte birini yaptik derken hepsini 2021 yada 2022 de mi yaptık demişler. Yoksa belkide son 10 yilda yapılmıştır bu isler. Zamana yayilan bir durumdur. Çünkü ulkedeki resler son 1 2 yilda yapildi gibi bir durum varmi.

5. En iyisi ülkedeki aktif res lerin kuruluş tarihlerine bakmak. Hatta tek tek kimin kurdugunu ogrenmek.Ama bunlara da merak eden baksin artik.

6. Dostlar lütfen işimize bakalım, gerek yok atismaya..

Şirketin nakit akışını inceleyen var mı? Büyüyen bir şirket son 4 çeyrektir faaliyetlerinden nakit üretmiyor. İlk etapta büyüyen şirket deyip önemsemedim, ancak nakit çıkışı finansal giderlerden değil, yüksek nakit çıkışı işletme sermayesinden...

Yani şirket iş yapmak için harcadığı para bütün faaliyetlerinden elde ettiği nakitten daha fazla...

Bu konu hakkında fikri olan var mı? Biraz bilgi alışverişinde bulunalim.

7.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Dostlar lütfen işimize bakalım, gerek yok atismaya..

Şirketin nakit akışını inceleyen var mı? Büyüyen bir şirket son 4 çeyrektir faaliyetlerinden nakit üretmiyor. İlk etapta büyüyen şirket deyip önemsemedim, ancak nakit çıkışı finansal giderlerden değil, yüksek nakit çıkışı işletme sermayesinden...

Yani şirket iş yapmak için harcadığı para bütün faaliyetlerinden elde ettiği nakitten daha fazla...

Bu konu hakkında fikri olan var mı? Biraz bilgi alışverişinde bulunalim.
    Yapilan işlerin tahsilatlarinin agirlikli olarak yilsonunda olduğu soylenmisti. Birde alinan büyük ihalelerin çoğunun mart nisandan sonra olduğunu ve teslimlerin 6 ay civari bir sürede olduğu varsayarsak . Elimizdeki son verilerin 30 Eylül oldugunu düşünürsek. Yilsonu bilancosunun oldukça güçlü olmasi gerekiyor bu anlamda

8.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    En iyisi ülkedeki aktif res lerin kuruluş tarihlerine bakmak. Hatta tek tek kimin kurdugunu ogrenmek.Ama bunlara da merak eden baksin artik.
    Bu şirketin kendini lanse ettiği asıl alanın daha çok GES kurulumu olduğunu, sonrasinda trafo,pano v.s ekipman üretimi diye devam ettiğini hepimiz bal gibi biliyoruz. Mutlaka RES alaninda da varlar ama belli ki ana işleri RES değil.Üstelik de ana işleri olmayan alanda kendi açıkladığı iş mazisine göre 4 milyar euronun üzerinde cirosu olmasi gerrken bir firmanin kaba bir hesapla SADECE RES kaleminden 20 yıl boyunca senede 200 milyon euro iş yapmasi lazim ki GES'i,trafoyu,panoyu,diğer ekipmanlarin üretimini,satışını saymiyorum bile...
    Bak güzel kardeşim,zorlamamıza gerek yok. Ben bu şirket boş falan demiyorum ama kusura bakma ama kendini olduğundan daha heybetli lanse etmeye çalışıyor olabilir. Kaldi ki burasi Türkiye ve inan ki bunu yapmayan şirket sayısı bir elin parmaklarından azdır. Ben de diyorum ki şirket güzel,potansiyelli falan filan ama Allah aşkına tüm bu verileri ve farklı bakış açılarini da görelim ki "potansiyelli anacım" diye diye Türkiye'nin Apple'i muamelesi çekmeyelim.
    Şimdi kalkıp da benim son benzetmem ya da herhangi bir ifademe odaklanıp ortamı demogojiye boğmanın da alemi yok. Haa ille mevzunun anafikrinden kaçıp kendince bu ayrıntılarla bir şey yakalayip eğleniyor ya da tatmin olanlar varsa onlara da yapacak bir şey yok,nasılsa bildikleri gibi takılacaklar😇

Sayfa 58/838 İlkİlk ... 848565758596068108158558 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •