Sayfa 879/1312 İlkİlk ... 379779829869877878879880881889929979 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 7,025 - 7,032 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. burj el arab , denizde yapılmış devasa lux bir otel...

BAE yapay adalar üzerinde devasa binalar yapıldı...

yani bilgi ve teknoloji...
    acaba türkiyede kaç tane teknik lise -mimarlık-inşaar mühendisliği vs vs bu konuda eleman yetiştiren okul var ..belki binlerce , peki kaliteli mezun verebiliyor mu ?

2.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    burj el arab , denizde yapılmış devasa lux bir otel...

BAE yapay adalar üzerinde devasa binalar yapıldı...

yani bilgi ve teknoloji...
    acaba türkiyede kaç tane teknik lise -mimarlık-inşaar mühendisliği vs vs bu konuda eleman yetiştiren okul var ..belki binlerce , peki kaliteli mezun verebiliyor mu ?
    mühendislik noktasında da sıkıntı olma ihtimali vardır ama asla ana konu değil.

ana sıkıntı

ahlaksız mütahit
    ahlaksız mütahite göz yuman ******** kamu yöneticileri.

3.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    mühendislik noktasında da sıkıntı olma ihtimali vardır ama asla ana konu değil.

ana sıkıntı

ahlaksız mütahit
    ahlaksız mütahite göz yuman ******** kamu yöneticileri.
    güya kontrol müeseleri kurulmuş ..süreç adım adım ilerliyor... mütahit ahlaksızsa denetçileri ki 20 kadar onlar çok mu ahlaklı ?

4.  Alıntı Originally Posted by riko66 Yazıyı Oku
    az katlı bina için benzin ve ulaşım masraflarının ucuz olması gerekir ....binlerce aile yüzlerce apartmanda yaşatmak var, binlerce aileyi binlerce konutta yaşatmak var...ABD'de benzin ve araba fiyatları vatandaşarın gelirnin çok küçük bir kısmını kapsar...fiyatlar artınca isyan çıkar....
    İyi bir demiryolu sistemi ile kolayca çözülür.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. https://eksisozluk.com/temeli-olmayan-6-katli-bina--7579155?a=popular&p=1[/url]

Zemin bina ilişkisine güzel örnek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kimdi burada biri vardı her duruma hazırlıklıyım falan diyordu. telsizini çok övmüştü..

istanbulda yaşıyorsa eğer baksın bi pilleri yeni mi. 1 3 sene içinde lazım olabilir.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

7. su afet bircok kiside travma yaratti.basina gelenede gelmeyenede.

daha depremin ilk dakikalarinda attigim mesaji belki gormussunuzdur.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...79#post6304779

daha 3-4 ay once yazmistim deprem korkumu..

boyle bir depremde herkesin kendi basinin caresine bakacagi artik asikar.yikilmis evinizi ne 300 daire sahibi hep beraber toplasip geri yaptirabilirsiniz,ne de 3-5 katina cikan insaat malzeme fiyatlarini karsilayabilirsiniz.b,yle bir depremden sonra evsizsiniz kabul etmek lazim.

simdi dusundugum asil husus su.

140 bin dolara alinmis bir evin su an ki degeri 260 bin dolar.borcu sifir.

hep deniyorya dolar baskilaniyor vs.yarin dolar artsa artik ev fiyatlari direkt dolar bazinda degerlenmeyecek ve evim misal su an ki 260 bin dolar degerinden 200 bin dolara dusecek belkide.

cunku son 1 yilda ozellikle dolar bazinda ciddi deger kazanmasina sebep oldu enflasyon ve dovizin ayni oranda artmamasi.

bu fiyata bir evi satip 20 bin tl civari vererek kiraya 2 katli bir eve gecmek cok cazip gelmeye basladi.ne diyorsunuz?

bankalar 5 milyon tl ye 125 bin tl faiz verdigini goruyorum bu ciddi bir olay.gercekten bu rakami ay sonu verebiliyorlar mi ?
    Son düzenleme : Sugosu82; 11-02-2023 saat: 01:52.

istanbulluların bir lafı var..

istabulda deprem olursa ölen kişi daha şanslıdır

diye.

ben bilmiyorum istanbullular diyor bunu
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

Sayfa 879/1312 İlkİlk ... 379779829869877878879880881889929979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •