Sayfa 43/178 ÝlkÝlk ... 3341424344455393143 ... SonSon
Arama sonucu : 1419 madde; 337 - 344 arasý.

Konu: dow jonese kafa atan adam iki

1. Yiðidi öldürelim ama hakkýný da yemiyelim.
    Borsada bazanda güzel paralar kazanýlabiliyor ama ekran baþýnda olmak koþuluyla fýrsatlar çýkabiliyor.
    Mesela bugün bayram þekerini halkb dan kaptýk þans mýdýr yoksa tesadüfmüdür bilinmez ama 12.25 den alýp 13.31 den sattýk, tertemiz cillop gibi þekeri kaptýk... Belki o tahtada yýllardýr elinde tutan bugün benim kazandýðým parayý kazanamamýþtýr. böylede bi þey var yani

7.202,88 Since 26 Aralýk 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

2. Olayý dramatize etmeye gerek yok, hergün hisse de daðýtýyorlar para da daðýtýyorlar burda diyelim geçelim
    Ýyi bayramlar...

3. Yurt dýþý ile ilgili olarak;

FED beklentim.
    25 bp faiz artýþý.

Aslýnda FED in faiz artýþlarýný durdurmasýný saðlayacak tek þey ,

piyasanýn ý ve büyük oyuncularýn
    FEDÝN FAÝZ ARTIÞINA DEVAM EDECEÐÝNE ÝNANIP
    borsalarda satýþa geçmesidir.
    Çünkü bizim gibi ülkelerden farklý olarak ABD de borsada varlýðý olan insan sayýsý çok fazla
    ve endeksler düþmediði sürece borsa varlýklarý dolayýsýyla
    kiþilerde oluþan zenginlik hissi harcamalarý, tüketimi, talebi destekliyor.
    Bunun geri dönüþü enflasyon oluyor.

Piyasa FED in vazgeçmeyeceðine ne kadar erken ikna olup
    borsalarý ne kadar erken satmaya baþlarsa resesyon o kadar kýsa ve hafif olacak

Piyasa erken ikna olmazsa ABD durgunluðu daha uzun ve daha aðýr olacak.
    Yazdýklarýmý üzerine alýnma
    Hiç biri sana deðil.

4. Bist100 endekisi bugün 5bin altýna sarkýnca satýþlar hýzlandý, muhtemelen robotlar stoploslarý çalýþtýrdý, makinalar da duygu olmadýðý için daha çok kazanýyor olmalý
    5bin altý sakat diyor grafikisi yabcak biþii yok...
    Sanýrsam seçim belirsizliðide satýþ baskýsýný tetikleyen etkenlerden biri
    Bende duygusuz olarak bistti yorumlayacak olursam; 5bin altý kapanýþlar 3bine inme ihtimalini artýrýyor oluþu beni heyecanlandýrýyor... Çünkü uzunvadeli senaryomda 3binden sonra 30bin þeklinde stratejim mevcut

5. Bisti bugün de yamulttular, freni patlamýþ kamyon gibi yuvarlanýyor.

6. Dün viop topiðine yazdým.
    Burada da bulunsun.

Bir kaç yýl önce dünyada toplam 18 trilyon dolarlýk eksi faizli tahvil var iken
    2000 dolarý geçemeyen altýnýn
    Þimdi ABD faizi % 5 Avrupa faizi % 3- 3,5
    Japonya fonlamasý pozitif iken uçacaðýný söyleyen arkadaþlarýn
    argümanlarýný bilgilendirme amaçlý ayrýntýlý bir þekilde yazmalarý mümkün mü.
    Yazdýklarýmý üzerine alýnma
    Hiç biri sana deðil.

7. Benim oðlan yanýma geldi, baba ne alayým diyor. Bende dedim ki oðlum görüyon memleketin hali ortada hergün zam geliyor hayat pahalý alým gücümüz düþük, tabii bu zor günler elbet geçer, daha yaþýn genç benim yanýmda iken mutfak masrafýn yok, elektrik doðalgaz tilifun internet ivýr zývýr ödeyeceðin faturan yok, ev kira derdin yok, evlenene kadar kazandýðýn paralarý biriktir,ilk iþin ev almak olsun dedim.
    Nasýl biriktiriyim dedi, bi kýsmýný altýn al bi kýsmýnýda þu bebek hisseden al, her ay düzenli olarak eline para geçtikçe al, ama sakýn alsat yabma, bi alýþýrsan para biriktiremen. Taaki ev almaya niyetlendiðinde bozdur dedim.
    Çocuk dediðim hisseden alýr almaz lönk diye eksi 3 ü yaktý, baba bu ben alýnca düþtü dedi, oðlum borsa böyle bir yer sen taktacýnýn malýný aldýn o da sattýðý malý aþadan yerine koymak için fiyatý indirdi dedim, eee bu hep düþerse nolucak dedi, oðlum illaki bi baþkasý korkup satar tahtacýda malýný geri almýþ olur sýkma canýný dedim, sen fiyata bakma eline para geçtikçe biriktirmeye odaklan dedim.
    Bak ben yýllardýr borsada bi arpa boyu yol alamadým yaþým geçti para kazanamadým bol bol tecrübe kazandým dedim. Sende benim gibi olma dedim.

8. Bugün bistte resmen tecavüz ettiler, o nasýl bi kayma þekli anlayamadýk bile.
    bugün 3bine bi týk daha yaklaþmanýn heyecaný ile biraz daha mallandýk

Sayfa 43/178 ÝlkÝlk ... 3341424344455393143 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •