Sayfa 120/182 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170 ... SonSon
Arama sonucu : 1453 madde; 953 - 960 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet II

1.  Alıntı Originally Posted by Miroslav Yazıyı Oku
    Merhaba,

IBKR üzerinden Eurobond alımı yaptığımızda, kupon ödemeleri hangi hesaba yatıyor ? IBKR’ye para gönderdiğimiz hesaba mı yatıyor ?

Teşekkürler
    Hayır ibkr hesabınıza yatıyor

2.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Yasadiginiz ulkenin vergi mukellefisiniz illa ki vergi odemeniz gerekir satis ta
    saygilarimla
    Servet merhaba. Sen bu eurobond konusunu iyi biliyorsun. Sorum şu elimde vade sonu Aralık/2023 olan eurobond var. Yani vade sonuna yedi ay var. Elimdeki eurobond un faiz oranı %6 civarında sanıyorum. Şimdi; ben bu eurobondları satsam yerine %9 faizli eurobond almak istesem, zarar mı ederim yoksa karlı mı çıkarım? Bunun hesaplamasını ynasıl yaparız. Bir örnekle açıklar mısın? Şimdiden teşekkürler

3.  Alıntı Originally Posted by fezalii Yazıyı Oku
    Doğru biliyorsunuz çoğu banka Euroclear vs gibi kurumlarda saklıyor bondlari.

Burada tabi aslolan güven, yarın birileri çıkıp eurobond yabancı yatırımcı içindir vs deyip yerilileri faiz lobisi olarak nitelendirilebilir,
    Yerlilere ait eurobondlari su fiyattan ve su kurdan bozdum, TL olarak hesabınıza yatırdım dese elden bişi gelmez mesela.

Tabi bunlar hep varsayım ama temelde maalesef paranın yurtdışında olması yurt içinde olmasına göre daha çok güven veriyor bazı durumlarda
    Bu dediginizi yapmak temerrut olarak kayitlara gecer.

4.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Servet merhaba. Sen bu eurobond konusunu iyi biliyorsun. Sorum şu elimde vade sonu Aralık/2023 olan eurobond var. Yani vade sonuna yedi ay var. Elimdeki eurobond un faiz oranı %6 civarında sanıyorum. Şimdi; ben bu eurobondları satsam yerine %9 faizli eurobond almak istesem, zarar mı ederim yoksa karlı mı çıkarım? Bunun hesaplamasını ynasıl yaparız. Bir örnekle açıklar mısın? Şimdiden teşekkürler
    İzninizle nacizhane ben de fikrimi paylaşayım.

Vergi açısından: Elinizdeki bondu satayım dediğiniz an oncelikle vergisel olarak dikkat etmenizi öneririm. Alım zamanınıza ve TL karşılığına göre vergiyle karşılaşmanız mümkün.

Vade açısından;
    Aralık 23 Bond yatırımı bugun itibariyle nispeten kısa vadeli bir yatırım sayılabilir. Yani bu sene sonunda ana paranızı da vergi algı uğraşmadan alabileceksiniz. Yeni alım için de, elde tutma için de; anaparayi çekme gerekliliğine göre karar vermeniz en doğrusu olur.

Faiz açısından;
    Anapara lazım değil, uzun vadeli bir yatırıma çevirmek açısından bir problem de yok, vergiyi hesapladım, göze alıyorum derseniz; elbette eldeki yaklaşık 1000 usd eden Aralık 23 bondunu satıp, 950 usddan 93.75 usd getirili bir bond almak daha kazançlı olacaktır. (Yaklaşık %11 e yakın bir getiri)

5. Herkese Merhaba,

Ben de bu ürün ile ilgileniyorum son zamanlarda. 2035 sonrası vadelilerden ucuz oldukça almaya çalışıyorum. Şöyle bir sorum var konuyla ilgili. Banka eurobondları online hesaplarda evet gözüküyor. Fakat bir hesap cüzdanı gibi yarın öbür gün herhangi bir iptal ya da temerrüt gibi risklerde ya da banka batması gibi durumlar gibi ekstrem olaylarda karşılık bankadan sahip olunan eurobondlarla ilişkin bir belge alabiliyor muyuz?

dolarla alabilecegğimiz eurobond fon varmı bildiğiniz?

7.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku

Vergi açısından: Elinizdeki bondu satayım dediğiniz an oncelikle vergisel olarak dikkat etmenizi öneririm. Alım zamanınıza ve TL karşılığına göre vergiyle karşılaşmanız mümkün.

Vade açısından;
    Aralık 23 Bond yatırımı bugun itibariyle nispeten kısa vadeli bir yatırım sayılabilir. Yani bu sene sonunda ana paranızı da vergi algı uğraşmadan alabileceksiniz. Yeni alım için de, elde tutma için de; anaparayi çekme gerekliliğine göre karar vermeniz en doğrusu olur.

Faiz açısından;
    Anapara lazım değil, uzun vadeli bir yatırıma çevirmek açısından bir problem de yok, vergiyi hesapladım, göze alıyorum derseniz; elbette eldeki yaklaşık 1000 usd eden Aralık 23 bondunu satıp, 950 usddan 93.75 usd getirili bir bond almak daha kazançlı olacaktır. (Yaklaşık %11 e yakın bir getiri)
    Bilgilendirmen için teşekkür ederim.

8.  Alıntı Originally Posted by mertazor Yazıyı Oku

Vade açısından;

Faiz açısından;
    Bir şey daha bu alış ve satış fiyat farkı getirisinden yani gelirden bir miktar vergi muafiyeti var mıdır?

Sayfa 120/182 İlkİlk ... 2070110118119120121122130170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •