Sayfa 315/1003 İlkİlk ... 215265305313314315316317325365415815 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 2,513 - 2,520 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

Memleket iyi de ahali sıkıntılı.Dolar çok da merkez eksi 80 milyar dolarda,her ay 10 milyar dolar açık veriyoruz,memlekette para çok ,ama tek sıkıntı var paranın tek kaynağı devleti kazıklamak,halkı soymak.Eh onun da bir sınırı var,o sınıra dayandık ki mehmet şimşeğe reis eyvallah etti,şimşek devir töreninde şimdiye kadar uygulanan politikalar akıldışı idi akıllı politikalar uygulayacağız dedi.Reis de bu lafı yedi,veya şimdilik yemek zorunda kaldı.Normal zamanda reis şimşeğin ne vatan hainliğini bırakırdı ne sahtekarlığını.

Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    sözün özü kime bozduralım pardon kime verelim dövizi dövizi!!
    ben kararımı verdim şaapa vereceğm

yeşil soğanı yeşil soğanı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    sözün özü kime bozduralım pardon kime verelim dövizi dövizi!!
    Verince, bir nevi bozdurmuş da oluyoruz.
    Şahap diyorduk ama şimdi emin değilim.

Veya bozdurmayıp kötü günler için saklayalım.

Kumbarayı kumbarayı.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Memleket iyi de ahali sıkıntılı.Dolar çok da merkez eksi 80 milyar dolarda,her ay 10 milyar dolar açık veriyoruz,memlekette para çok ,ama tek sıkıntı var paranın tek kaynağı devleti kazıklamak,halkı soymak.Eh onun da bir sınırı var,o sınıra dayandık ki mehmet şimşeğe reis eyvallah etti,şimşek devir töreninde şimdiye kadar uygulanan politikalar akıldışı idi akıllı politikalar uygulayacağız dedi.Reis de bu lafı yedi,veya şimdilik yemek zorunda kaldı.Normal zamanda reis şimşeğin ne vatan hainliğini bırakırdı ne sahtekarlığını.
    tüm bunları dış güçler söyletiyor şimşeğe kendileri kraliçenin adamı olurlar reis ilk söylediğinde haklıydı şimdi maskesinin inmesini bekliyor yükselt faizi düşecek mi enflasyon demek için tuzak kurdu hey yavrum hey gazımız var petrol bulduk togg bile yaptık sihaları söylemiyom bile daha ne kadar akıllı olacağız diyecek
    Batık ayıyım poz açacak halim yok

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    ben kararımı verdim şaapa vereceğm

yeşil soğanı yeşil soğanı
    Ne zaman verecen başkanım belli mi zamanı

7.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Eğitim kalitesinde çıtayı epey yukarıya taşıdık. Çok nitelikli çocuklar yetiştiriyoruz. LGS 2023 te bu sene 1000 civarı birinci yani tam puan bekleniyormuş. Bu bir rekor durum böyleyse.

https://www.instagram.com/p/CtH1J27McZj/

Soruları aşırı kolay sorunca böyle vahim bir tablo ortaya çıkmış. 1 yanlış yapan bile bilien meşhur iyi okullara giremeyecek bu sene. Ayrıca tam yapanların arasında yaş sırasına vb bazı kriterlere göre sıralama yapılacak. Kaotik bir durum oluşacak.

8.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Keşke Bosposrus vs vs gibi sürekli kötümser kişilerin gazına gelmeyip seçimden öncekl hafta Eurobond kökleseydin.

Misal ben seçimden önce bütün dölarlarımla %11 getirili Eurobond aldım. %4 getirisi oldu doların bir haftada. Bereket versin. %8 getiri olunca çıkıp başka enstrümana geçeceğim.

Tamam bir tarafım var. Siyasi görüşüm var. Ama burada bulunma amacım paramı çoğaltacak şeyleri yapabilme ihtimalini arttırmak.

Türkiye de bir kere haftasonu kapalıçarşıya tahtakaleye mısır çarşısına gezmeye gidin. Dönen parayı gör. Aklın şaşar.

Tamam devalüasyon falan olur da burası da dünyanın en köklü ekonomilerinden birisi. Burası asla ama asla Arjantin veya Venezuela olabilemez. Buradaki ekonominin %70 inden fazlası kayıt dışı. Ayrıca köprü olarak dünyanın en önemli merkezi.

Fırsat bulunca ucuz mala yapıştırın alın veya satın. Sürekli kötümser muhaliflere, veya Sürekli yalama yandaşlara itibar etmeyin.

Fırsat geldi mi yapıştırın çift yönlü.

Selamlar.
    Ben de eurobond almıştım bir miktar..güzel kar bıraktı fakat satarsam vergi çıkması sıkıntılı ..

Sayfa 315/1003 İlkİlk ... 215265305313314315316317325365415815 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •