Sayfa 855/1005 İlkİlk ... 355755805845853854855856857865905955 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 6,833 - 6,840 arası.

Konu: Viop LI

1. Sadece PV montaj olarak üretenlerden uzak durmak lazım, katma değer gerekir. Yani komponentlardan en pahalı olanlardan mesela hücre üretmek, ya da installasyon (EPC deniyor) alanında faaliyet gösterenler daha şanslı.

Listeye Harben PV ekledim 300 MW üretim kapasitesi varmış, Sincan 'da faaliyete geçmiş.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. akkız xbank hikayem çalışırsa böyle bir hareket beklentim mevcut.
    FORMASYON AVCISI -53

3.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Enflasyon düşer ise sigorta ve telekom sekötrü de rahatlar. Uzun vadeli kontratlar zarar ettiriyor.
    USD ve asgari ücret zammı %10-20 arası ilave enflasyon yaratmaz mi abi.

4. 3,2 mm temperli cam PV panellerinde kullanılıyormuş. Çift taraflı cam olanlar da üretiliyor.

1 KW için 5 m2 kabaca 50 kg hesabı ile 1 MW için 50 ton, 1000 MW için 50,000 Ton cam gerekir.

Türkiye'deki PV üreticilerinin hazır kapasitesi 20,000 MW, bu durumda 1 milyon ton cam gerekir. Minimum kg 1 dolar hesabı ile 1 milyar dolar etmesi lazım.

5.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku

dün 240 dk grafa sadık kalıp alım yapmıştık ne aldınız diye soruluyor özelden 5426 üzeri kapanışlarda düşen kırılıp 5600 hedefli bir katlama yaparız diye teknik görüşüm.
    Akkız,thy,toaso,krdmd,kchol,tup,sasa elimde bulunanlar bilanço ve bademcuk olarak alımlar yapıldı
    15 gündür takip ettiğim grafa göre kendi oyunum devam ediyor , teknik olarak 5600 kanal katlaması gerçekleşmişti , 5725 zirve için hazırlıklar mevcut ama hafta kısa olduğu için ne kadar başarılı olur o muhamma ama tatil olmasına rağmen geçen haftadan beri risk alan oyuncular kurumlar mevcut benim gördüğüm.bayram sonrası daha önce paylaştığım bilanço dönemi ile 6475 kanal hedefim mevcut.
    FORMASYON AVCISI -53

6.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    USD ve asgari ücret zammı %10-20 arası ilave enflasyon yaratmaz mi abi.
    Bir PV üreticisinde yemek kartı iptal edilmiş, fabrikada yiyeceğiz demişler, elbise de 1 kat vermişler, ikincisi 150 TL demişler. İşçiler de yıkadığımız zaman farklı geliyoruz ceza kesiliyor demiş.

Artık en az personel ile çalışılır, güvenlik kamerası vs o sektöre ağırlık verilir.

En alt kesimin alım gücü yok, zam yapsan da dolar ile ithal eden olur rahat zam yapamazsın. Ev, araba, markalı giyim, sigara, alkol vs onların fiyatı artar.

Burada bir arkadaş Çin'de artmayan tek şey prinç fiyatı demişti.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,777
    EREĞLİ, tam bir MERZİFON eşşşeği

Üzerinde OTURAN BOĞA var.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

8. Asgari ücreti dolara endeksli, hareketli konum gönderme gibi yapmak lazım. Sen gittikçe konum ilerlesin. Yoksa bu üçretlerin bir hükmü kalmayacak.

Sayfa 855/1005 İlkİlk ... 355755805845853854855856857865905955 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •