Sayfa 60/136 İlkİlk ... 1050585960616270110 ... SonSon
Arama sonucu : 1086 madde; 473 - 480 arası.

Konu: TATGD - Tat Gıda

Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
    --bu değerlemeyi yaptığımda (28 mayıs 2023) dolar 19.80 (dolar olarak değeri: 295-315 milyon dolar arasında hesaplamışım) idi...

--bana göre %30-40 daha yükselme potansiyeli var...

---yazılar kendimedir; tavsiye değeri yoktur....
    --ayrıca şunu da göz önünde bulundurmak lazım; TUKAŞ a göre TAT gıda nın son iki yıldır brüt kar marjı düşük (düzey-li ilişkilerden olabilir); pazarlam-satış ve genel yönetim giderleri 4-6 kat daha yüksek), yani NŞA göre FAVÖK ünün daha yüksek olması gerekir...

--bu duramda FAVÖK çok yükselir; ve ayrıca FAVÖK çarpanını 15 olarak hesapladıklarında (ben 12 ye göre hesap yaptım) satış fiyatı çok daha yükselebilir de...

HEINZ, ASSAN GIDAYI 2-3 sene önce 100 milyon dolara almış idi...ASSAN GIDA sadece domates salçası ürünleri üretimi ve satışı var idi...üretim miktarı TAT ın üçte-dörte biri idi...

üretim-ciro-tesis büyüklüğüne göre fiyatı hesapladığımızda TAT ın 300 milyon dolar +100 milyon dolar marka-peştamaliye değeri ile en az 400 milyon dolar etmesi gerekir bana göre...

Kraft Heinz'in önümüzdeki on yıldaki büyümesinin büyük kısmı gelişmekte olan pazarlardan ve gıda hizmetlerinden kaynaklanacak.
    Bay Patricio, " Çok ama çok farklı odaklı bir şirket olacağız ve biz de bunu inşa ediyoruz " dedi.
    https://www.tomatonews.com/en/kraft-...ch_2_2065.html

--aslında bu şirkete yakışır TAT ama, rekabet kurumundan izin almaları zor olacağı için (ketçap-mayonezde tekel olabilirler) düşündüklerini sanmıyorum...

4. bence yabancıya satmazlar

5. koç ybnk hisse satışı yaptı tuprasa ikinci sürpriz temettüyü dağıttırdı
    tatgıdayı da satıyor

belliki büyük yatırıma hazırlanıyor..

oyak da hektasta pay satıyor..

bakalım neler gösterecek vakit

6. topiğimiz ne kadar sakin.. yan komşu hektasda yer yerinden oynamış

7. iş yatırım yine güzel mal çekti..

--aylık, haftalık, günlük

--yarın hava kötü olursa, devre kesme hastalığı olan spek-tahta yapıcımız affetmez...42 yani BB nın orta çizgisine denk geliyor yaklaşık...

--ben onu 42 civarında bekliyor olacağım....

Sayfa 60/136 İlkİlk ... 1050585960616270110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •