Sayfa 247/825 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347747 ... SonSon
Arama sonucu : 6598 madde; 1,969 - 1,976 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by aslan.42 Yazıyı Oku
    Ne bitmez satışmış ya.Böyle giderse bütün portföy froto olacak.2 hisse kaldı froto olmadık.
    Kişisel naçizane yorumum;

1- araç stok artıyor ve satışlar da düşme beklentisi
    2- yüksek borç yükü yatırım nedenli
    3- faiz artışı

Şimdi geçmişi unutmayalım

Bu şirket 2019 pandemide bile 1M kar etti
    Kur olayınıda eklersek iyi kar açıklayacaktır
    Vw olayı 2024 1Q devreye girecektir diye düşünüyorum

Benim beklentin bu yıl yukarda ki bir iki kötü haberle aşağı salacağı 2024 1Q sonrası ateşlemesi yönünde
    Yatırım tavsiyesi değildir , bu işleri bilmem haddimide bilirim
    Benimkisi amaç beyin fırtınası olsun

2.  Alıntı Originally Posted by Geovani Yazıyı Oku
    Kişisel naçizane yorumum;

1- araç stok artıyor ve satışlar da düşme beklentisi
    2- yüksek borç yükü yatırım nedenli
    3- faiz artışı

Şimdi geçmişi unutmayalım

Bu şirket 2019 pandemide bile 1M kar etti
    Kur olayınıda eklersek iyi kar açıklayacaktır
    Vw olayı 2024 1Q devreye girecektir diye düşünüyorum

Benim beklentin bu yıl yukarda ki bir iki kötü haberle aşağı salacağı 2024 1Q sonrası ateşlemesi yönünde
    Yatırım tavsiyesi değildir , bu işleri bilmem haddimide bilirim
    Benimkisi amaç beyin fırtınası olsun
    Sayın geovani, sıkıntı vw modeli. 2023 ilk çeyrek denen üretim, şimdi late 2024 deniyor. Neredeyse 2 senelik kayıp. Ama şirket bunu açıklamıyor . Hala sunumlarda vw üretimi 1q 23 olarak gönderiyorlar. Bu kadar yatırım yapıldıktan sonra üretime girmemesi büyük hata. Ne salakça bir anlaşma yapmışlar ki bu zarara ses çıkaramıyorlar. Muhtemelen 2020 de açılıp 2022 de ford un hanesine düşen 2.4 milyar usd zarar ile kapanan arge merkezi anlaşmasını yapan grup yaptı anlaşmayı.

3. Yapı kredi yatırımdan işaret gelmeden bu hisse yerinde sayar veya düşer . Ne zamanki yapı kredi yatırım yeniden şirkete al verir, o zaman ağa izni verdi manasına gelir

4. Sn. Alanzo
    Otosan burada aslında bildiğiniz taşeron , asıl büyük abiler ( ford- vw) arasında ki pürüzler için zaman kaybedildi diye düşünüyorum. Sonuçta işi Otosana Ford veriyor ve burada adet anlaşması var ve bu adetler Ford tarfından Otosana taşere edildi. Evet proje geç kaldı ama froto nun günün sonunda kaybı yok diye düşünüyorum

5.  Alıntı Originally Posted by Geovani Yazıyı Oku
    Sn. Alanzo
    Otosan burada aslında bildiğiniz taşeron , asıl büyük abiler ( ford- vw) arasında ki pürüzler için zaman kaybedildi diye düşünüyorum. Sonuçta işi Otosana Ford veriyor ve burada adet anlaşması var ve bu adetler Ford tarfından Otosana taşere edildi. Evet proje geç kaldı ama froto nun günün sonunda kaybı yok diye düşünüyorum
    Bu mümkün , ama zararı çeken otosan bence

2 hafta sonra yavaştan toparlanma ve binlere doğru dört haneli rakamlara doğru yolculuk başlar.

sonra güzel bi 9 aylık bilanço açıklar

daha sonra bi de kasım temettü açıklar. yılsonu sene başı ver elini 1100 ler.

2024 yılı sonunda iki binleri iki bin dört yüzleri konuşuruz gibi geliyor. YTD

böyle işte atıyorum. yatırımcı pozitif olur.

hektaştan kalma bir halay emoji bırakıp gideyim.

7. Tofaş'a bakarmısınız Allah'ın aşkına...

8.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Tofaş'a bakarmısınız Allah'ın aşkına...
    Teknik olarak kanal dibinden kaldırdılar, o tepkiyi gören alıcılar da geldi..Kapanışı görmek lazım. Anlık tepki olabilir.

Sayfa 247/825 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •