Sayfa 117/120 İlkİlk ... 1767107115116117118119 ... SonSon
Arama sonucu : 959 madde; 929 - 936 arası.

Konu: AKCNS - Akçansa Çimento Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. akçansa elinde bulunan 12 milyon lot çimsa hissesini satacağını daha önce açıklamıştı.sanırım çimsayı 400 üstüne çıkınca blok satış yapacak. o zaman kasaya 5 milyar nakit girer. yılsonu kar rakamı da ,satıştan gelen kar ile 8 milyarı rahat yakalar. sermayenin 40 katı kar,fk 10 üzerinden hisse 400 e gider. ayrıca satış gelirini kullanabilmesi için satış gelirini sermayeye eklemesi zaruridir. 5 milyarın yüzde 20 si vergiden muaf olduğundan 4 milyarı sermayeye ekler diye düşünüyorum. bu da en az 10 bedelsiz demektir. o zaman hisse 600-700 leri test eder.YTD.

Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    akçansa elinde bulunan 12 milyon lot çimsa hissesini satacağını daha önce açıklamıştı.sanırım çimsayı 400 üstüne çıkınca blok satış yapacak. o zaman kasaya 5 milyar nakit girer. yılsonu kar rakamı da ,satıştan gelen kar ile 8 milyarı rahat yakalar. sermayenin 40 katı kar,fk 10 üzerinden hisse 400 e gider. ayrıca satış gelirini kullanabilmesi için satış gelirini sermayeye eklemesi zaruridir. 5 milyarın yüzde 20 si vergiden muaf olduğundan 4 milyarı sermayeye ekler diye düşünüyorum. bu da en az 10 bedelsiz demektir. o zaman hisse 600-700 leri test eder.YTD.
    Bugün cimsa oyak sabahtan beri tavan bozmadı Akçansa zorlanıyor biraz,fiyat bazen illüzyon olabiliyor. Şirketin önü açık.
    Cimsa hisse satışını bende araştırdım dediğiniz gibi blok olarak satılırsa yüksek oranda bedelsiz verebilir,anormal bir bedelsiz hisseye yatırımcı ilgisini ciddi arttıracaktır.
    Ancak ben bunun uzun vadede olumsuz olabileceğini düşünüyorum, tabi şirketin bu konuda düşünceleri neler yeterli bilgiye ulaşamadım, bayağı araştırdım açıkçası. Gelen kâr tek seferlik olup dediğiniz gibi bedelsiz olarak aktarılabilir, kısa vadede tüm çimentolardan daha iyi performans gösterebilir sırf bu yüzden.
    Çimento benim uzun projeksiyonumda yok ancak herkesin uzun projeksiyonu farklı, ben 5 yıl düşünürüm en az ,çoğu için de 1 yıldır.
    Bir yıl taşımayı düşünüyorum artı eksi.
    Bir ayda yüzde 35 yapmışız kötü değil ama iyi de değil. 400lerde yarısını 600ler gelirsede tamamını veririm. Ama bu uzun bir süreç umarım her şey gönlümüzce olur.
    Saygılar

3.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Bugün cimsa oyak sabahtan beri tavan bozmadı Akçansa zorlanıyor biraz,fiyat bazen illüzyon olabiliyor. Şirketin önü açık.
    Cimsa hisse satışını bende araştırdım dediğiniz gibi blok olarak satılırsa yüksek oranda bedelsiz verebilir,anormal bir bedelsiz hisseye yatırımcı ilgisini ciddi arttıracaktır.
    Ancak ben bunun uzun vadede olumsuz olabileceğini düşünüyorum, tabi şirketin bu konuda düşünceleri neler yeterli bilgiye ulaşamadım, bayağı araştırdım açıkçası. Gelen kâr tek seferlik olup dediğiniz gibi bedelsiz olarak aktarılabilir, kısa vadede tüm çimentolardan daha iyi performans gösterebilir sırf bu yüzden.
    Çimento benim uzun projeksiyonumda yok ancak herkesin uzun projeksiyonu farklı, ben 5 yıl düşünürüm en az ,çoğu için de 1 yıldır.
    Bir yıl taşımayı düşünüyorum artı eksi.
    Bir ayda yüzde 35 yapmışız kötü değil ama iyi de değil. 400lerde yarısını 600ler gelirsede tamamını veririm. Ama bu uzun bir süreç umarım her şey gönlümüzce olur.
    Saygılar
    merak etmeyin bu önümüzdeki 5 yıl inşaata dayalı sektörler resmen para basacak. kentsel dönüşüm bu işin lokomotivi olacaktır. ayrıca akçansa tavanda zorlanıyor dediniz evet doğrudur ama şu da bir gerçek ki,çimsa 500-600 olunca ondan çıkanlar buna girecektir.çünkü akçansa çimsa hisselerini sattım dediği anda bu hissenin tavanı 1 haftada çözülmez.

Alıntı Originally Posted by 2020 Yazıyı Oku
    merak etmeyin bu önümüzdeki 5 yıl inşaata dayalı sektörler resmen para basacak. kentsel dönüşüm bu işin lokomotivi olacaktır. ayrıca akçansa tavanda zorlanıyor dediniz evet doğrudur ama şu da bir gerçek ki,çimsa 500-600 olunca ondan çıkanlar buna girecektir.çünkü akçansa çimsa hisselerini sattım dediği anda bu hissenin tavanı 1 haftada çözülmez.
    Vala benim kısa vadem zaten bir kaç yıl olabiliyor hocam
    Sorun yok, zaten çimentolar içinde hep halka açıklık hem lot sayısı hem de beklentiler açısından beğendiğim üç çimentodan biri ben bunda karar kıldım şimdiye kadar pişman etmedi, inşallah bundan sonra da etmez. Beklemeye devam.
    Kafama gelen fiyata çok hızlı bir şekilde gelirse o zaman vedalaşırım şu an devamke

5. Sayın yatırımcılar merhaba, genel bir şey danışmak istiyorum, çimsa sizce akçansanın önünü kesiyor mu ya da kesebilir mi? Şimdi ben sabancı olsam çimsaya daha çok önem verir ve onu geliştirmek için uğraşırdım. Akçansanın çimsa paylarını satması bunun gibi bir durum olabilir mi? Aynı merakı afyon çimento için de yaşıyorum onu da o foruma yazacağım.

İş yatırım önceki çeyreğe göre satışlar da yüzde 25 net kâr da yüzde 33 artış açıklamış.
    https://arastirma.isyatirim.com.tr/2...3-kar-tahmini/

Maşallah deyin nazar değmesin...

8. çıkmamak için niye bu kadar sürünüyor bu hisse

Sayfa 117/120 İlkİlk ... 1767107115116117118119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •