Sayfa 638/1008 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon
Arama sonucu : 8057 madde; 5,097 - 5,104 arası.

Konu: Vıop LVI

1. Tüpraş'ın karlılığı ucuz Rusya petrolünden kaynaklanıyor olabilir.

<<<<<<<
    https://www.patronlardunyasi.com/hab...usmuyor/297461

...

Petrol Piyasası Kanuna göre petrol ürünlerinin fiyatlandırılmasında rafineri çıkış fiyatları baz alınır. İlgili maddeye göre rafineri çıkış fiyatları en yakın Akdeniz piyasasındaki rafineri çıkış fiyatı neyse ona göre endekslenir.

Biz petrolün yüzde 40’ını Rusya’dan alıyoruz ve yüzde 25-30 civarında daha düşük alıyoruz. Senin aldığın petrol fiyatıyla İtalya’nın ki Avrupa’nınki bir değil. Onlar Rusya’ya ambargoya uydukları için petrolü başka yerden daha yüksek fiyattan alıyorlar. Sen daha ucuza alıyorsun ama sanki İtalya, Avrupa almış gibi davranıyorsun. Bizimkiler hammaddeyi ucuza alıp rafineri çıkış fiyatını yüksek gösteriyorlar.
    ...
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,215
    Suyun içinden bildiriyorum...

Nakit para azaldı.Mecburen eskiye oranla daha çok Vob yapmaya başladım.
    Piyasalarda ne zaman birşeyi mecburiyetden yapsam sonu pek hayrlı olmamışdır.

Not:Bozkurt suyun içinde seni göremedim.Derinlerde misin ? Yüzeye yakın mısın ?

Bu akşam "su dünyası (waterworld)" yıl 1995 yapımı Kevin Costner filmini tavsiye edeyim Bozkurt gardaşım.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

3.  Alıntı Originally Posted by ArcModerna Yazıyı Oku
    Niye VOB yapmayın çinki dayı aylardır oluşmuş mega bir yapı var. Halen insaflı gidiyir emmee borçlu bırakacak bekliyoruz dayı.

Adios

VOB yapmayın
    Malesef çok kişi batacak dayucuğum, herif çuvalı dolduruy,
    karton sektörü ne durumda

7.202,88 Since 26 Aralık 2023 ölene kadar mokoko

4. Haberler ile THYAO destekleniyor.

https://www.patronlardunyasi.com/hab...aratmak/297485

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat 2033 hedeflerini anlattı. 813 uçaklık bir filo ve yılda 171 milyon yolcu heyecanını paylaştı. hedeflerinin 3.9 milyon ton kargo kapasitesine ulaşmak ve 144 milyar dolarlık ekonomik katkı yaratmak olduğunu belirtti.

...

Anadolujet yerine ayrı bir şirket olarak Ajet’i kurduk. Sadece dar gövde uçaklarla operasyon yapacak. Uzun menzil gibi bir hedef yok. 24 Kasım’da Sabiha Gökçen Havalimanı’nda hangarımızda tanıtımı yapacağız. Antalya’da ağırlıklı olarak ortaklığımız SunExpress olacak. 45 artı 45 uçak siparişi yapıldı. Boeing 737 MAX uçakları çok farklı operasyonlar olacak. Hem Ajet hem de SunExpress düşük maliyetli taşıyıcı noktasında büyüyecekler.

-Bizim Avusturalya’ya haftalık yedi uçuş hakkımız var. Nereden uçarsak uçalım biz başlayınca inanıyoruz ki, hem Sidney’e hem Mebourn’e uçarız. Zaten şu anda ortak uçuş yaptığımız şirketlerle iyi bir kâr noktasındayız. Avusturalya’da çok sayıda Makedon, Kıbrıs Türkü, Yunanlı var. Dört gözle bizi bekliyorlar.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin: “Ukrayna'da savaşı nasıl durduracağımızı düşünmeliyiz, bu bir trajedi.

Rusya müzakerelere hazır.”

6.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Malesef çok kişi batacak dayucuğum, herif çuvalı dolduruy,
    karton sektörü ne durumda
    Satışlar düştüğü için geri dönüşüme çok gelmiyor. Geçen gün çok soğuk idi havalimaninda kaldık mecbur paraya kıyıp metroyla gittik.

7. Sindi dayı size müthiş bir bilgi vereceğim hazır mısınız?

8. Vobda batıp borçlu kaldıktan sonra sokakta kaldığınızda iadeli uçak bileti alın havalimanı güvenlik den uçak kapısına geçip iptal edin böylece hem WC, elektrik hem yatacak sıcak bir yere sahip olursunuz.

Sayfa 638/1008 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648688738 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •