Sayfa 633/942 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643683733 ... SonSon
Arama sonucu : 7536 madde; 5,057 - 5,064 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Ben de son bir yorum yapacağım. Burada bazı arkadaşlara neden kızıyorum? Çünkü bir, bu kişiler forumdaki eregl yatırımcısına saygısızlık yapıyor. Para kazanmak istemiyorsunuz, ky şöyledir böyledir, eregl candır gibi küçümseyici, dalga geçen sözler yazıp duruyor. Bakın, fedor dediğimiz kişi mühendis. Ben Allah nasip ederse 1 sene içinde doktoramı tamamlıyorum. Biz de salak değiliz gidip zarar etmek isteyelim. Yanlış zamanda doğru hisse seçtik. Sonra bunu gördük, anladık ama belki sektöre ilişkin tecrübesizlik veya başlangıçta bilgisizlik bir şekilde hissede kaldık. Maliyet düşürdük. Yeri geldi sattık aldık vs. Bu hisseye zamanımızdan sağlığımızdan emeğimizden harcadık ekledik. Tüm bu emeğin bize hisseyi bir "amaç, ülkü" edinme riskine soktuğunun da bilincinde olarak, ama fomoya kapılıp daha da fazla zarar riskine girme endişesiyle, kısacası bin tane duygu mantık arası gidip gelerek bugüne geldik.

Şunu söyleyeceğim, Erdemir şirketi benim babamın oğlunun değil. Yarın kazanayım satar çıkarım. Hisseye aşık falan değil kimse. İşte bu sebeple sizin tavırlarınız sinir bozucu. Bir iki tane stereotip belirlemişsiniz, hepimizi aynı kefeye koyuyorsunuz.

Kendi hikayeme de değineyim son olarak. Sene 2021 Aralık. Altınları bozduk 250 bin kredi üstüne onları ekleyip ev alacağız. Kaporayı verdik. Krediye başvurduk. Ertesi gün bu KKM çıktı. Eşim tedirgin oldu, vazgeçtik. Para bir süre vadeli vs durdu. Sonra Mart ayı. Eşim kaza yaptı. Araç pert oldu. Şükür eşim iyi. Sigortadan parayı aldık. Üstüne kenardan 100 bin koyduk yeni araç aldık. Bu esnada evler uçtu gitti. Dedik bari borsaya girelim bu enflasyon ortamında, para pul olacak. Ne var ne yok araştırken beş altı hisseye böldüm parayı. Toaso Tav Froto Eregl Aefes Ttrak falan vardı. Özellikle temettü verenleri seçtim. Bir de bist 30 ağırlık. Sonra Toaso haberi düştü üretime ara verilecek vs. Meclise kadar gitti iş. Orada zarar. Ardından Froto da 190 lara geldi galiba 200 küsürlerden. Bir de üstüne Eregl Hrc çakılınca her gün düşmeye başladı. Bir tek Tav gidiyordu, bu sefer onu satıp diğerlerine ekledik kar alınca. Ama özellikle Eregl düşüşe devam edince, acemi bir şekilde ona ekleye ekleye portföy tek kağıda indi... ilk sene dedim neyse 15 16 milyar kar var temettüyü bekleyelim. Temettü vermeyeceğim dedi şirket. Sonra işte Mittal deprem şu bu...

Yani kısacası derdiniz para değil vs bu söylemleri görünce bazen belki kızmamam gereken şeye bile kızıyor olabilirim. Biz de gördüğünüz gibi çok şey yaşadık, yaşıyoruz. Eminim 2 senedir ne hikayeler oldu burada. 1 dolar olacak demek kolay. Hadi aldın hisseyi başta 2 dolardan. Ekledin vs biraz indirdin maliyeti. Yani söyleyin kolay mı 1.30 1.40'tan satmak? 2 sene olmuş...

Her neyse, ilk kez bu kadar kişisel bir post göndermiş olacağım ama siz de yorumlarınızda buradaki insanların psikolojisini biraz düşünün lütfen...
    Aslında başlangıçta çok iyi bir portföy yapmışsınız. En büyük hatanız gideni satıp düşene ilave etmek olmuş. Buna çiçekleri kesip dikenleri sulamak diyor ünlü bir borsacı. Ben 15 senedir borsadayım genel stratejim karşıt yatırımdır. Karşıt yatırım çok zordur sabır ister ama meyvesi çok tatlıdır. Bugün toplayanlar 1.5 usd veya 1 usd maliyetli farketmez birkaç yıla çok iyi kazanacak ama giden trende erken atlamayanlar kazanacak. Bu döngü elbet terse dönecek. 2020 de petrolun varili 18 usd a düşmüştü 1 yıl sonra 120 usd ı gördü. Böyle fırsatlar her zaman gelmez. Demirçelik hisselerinde şu anda o dönemdeyiz. Avrupada çoğu üretici üretime ara vermiş o derece büyük sıkıntı var fiyatlarda, ama dönecek o döngü bu işin kuralı bu.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Engelle geç arkadaşım, ben anlamıyorum canını sıkan birisine niye laf yetiştirmek zorunda hissediyorsun kendini?

Buraya herkes üye olabiliyor, herkes yazabiliyor. Taksim'e çık bir bak etrafına. Meydandaki tipleri bir süz. İşte o tiplerin çoğu burada yazıp çiziyor.

Belki o tiplerden bazılarını yolda görsen karşı kaldırıma geçersin ama adam burada analiz kasıyor. Vaziyet bu yani fazla ciddiye alma bak dalgana
    Katılıyorum sana doğru diyorsun. O manada hata bende. Karşıt fikirleri engellemek istemiyorum aslında ama bahsettiğim tarzda şeyleri görünce de sinirleniyorum. Belki forumu terketmem lazım. Sen mi diyordun birisi şey yazıyordu ya bakacaaazzzz 😂 bakacaz artık yani.

3. Sepet bunun için gerekli işte. Mükemmel bir öğretmen oldu.

Diyeceğim de, bakıyorum sepet olarak -2.7% yemişim bugün :d

Eregl zçıyor da kardemir çiçek mi topluyor? O da zçıyor.

Otomobil de aynı... Eregl yerin dibindeydi, yerin altına geçti.

4.  Alıntı Originally Posted by picky Yazıyı Oku
    Aslında başlangıçta çok iyi bir portföy yapmışsınız. En büyük hatanız gideni satıp düşene ilave etmek olmuş. Buna çiçekleri kesip dikenleri sulamak diyor ünlü bir borsacı. Ben 15 senedir borsadayım genel stratejim karşıt yatırımdır. Karşıt yatırım çok zordur sabır ister ama meyvesi çok tatlıdır. Bugün toplayanlar 1.5 usd veya 1 usd maliyetli farketmez birkaç yıla çok iyi kazanacak ama giden trende erken atlamayanlar kazanacak. Bu döngü elbet terse dönecek. 2020 de petrolun varili 18 usd a düşmüştü 1 yıl sonra 120 usd ı gördü. Böyle fırsatlar her zaman gelmez. Demirçelik hisselerinde şu anda o dönemdeyiz. Avrupada çoğu üretici üretime ara vermiş o derece büyük sıkıntı var fiyatlarda, ama dönecek o döngü bu işin kuralı bu.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Evet bu hatalar sonucu epey bir şey öğrendik ama geç oldu neyse inşallah dediğiniz gibi geç olsun güç olmasın.

5.  Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Katılıyorum sana doğru diyorsun. O manada hata bende. Karşıt fikirleri engellemek istemiyorum aslında ama bahsettiğim tarzda şeyleri görünce de sinirleniyorum. Belki forumu terketmem lazım. Sen mi diyordun birisi şey yazıyordu ya bakacaaazzzz 😂 bakacaz artık yani.
    Terk etmek mantıklı. Ben de ortamdan pek memnun değilim ama yine de okumak yazmak zevkli oluyor. Görmek istemediklerimi de alıntılayan olmasa daha güzel olacak

6. Arkadaşlar kusura bakmayın, dün sinirlerime hakim olamayıp tüm lotlarımı satmak zorunda kaldım. Bugün kaşınıp girdiğim hisse de düştü Farkeden bir şey yok yani! Gönlüm her zaman Fedorellerle beraber, Matheus her zaman bilse de benim için hep itici bir adam olmuştur!
    Yaşasınnnn Fedor! Yaşasın Fedoreller!

7. Bi zamanlar elimde ereğli varken ereğli temettüsü ile değil de gelen başka temettüler ile altın aldığımı yazmıştım. Yine burda dalga geçenler olmuştu. Altın ihya etti..

Düşer veya çıkar bilinmez elbette ama altın altındır.

J.p morgan'ın dediği gibi
    "Gold Is Money. Everything Else Is credit."

Sayfa 633/942 İlkİlk ... 133533583623631632633634635643683733 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •