Sayfa 17/18 İlkİlk ... 715161718 SonSon
Arama sonucu : 137 madde; 129 - 136 arası.

Konu: PLTUR - Platform Turizm

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bu hisseyi ben de çok beğendim arkadaşlar...bu hissede sermayemin bir kısmı ile maliyet yaptım...üçüncü çeyrekte yolladığı bilanço güzeldi....istanbul finansın servis ihalesini alması da prestij açısından çok güzel...servis işleri zaten tabiatı gereği karlı bir iş...bir de bünyesinde 5000 e yakın araç var..bunları eğer son çeyrekte değerlemiş ise ??(bu konuyu şirkete sormak istiyorum) öz sermayesi çok artar...çünkü bir kaç yıl önce çok ucuza alınan araçlar 2023 yılında kat be kat değerlendiler...
    Küresel proje üstad satın alma kirala mülksüz toplum hareketi .mülk sahibi olma senden sonrasına miras bırakma nesiller arası bağlantı kesilmesi akabinde kendi istediği nesli oluşturma .bu onun bir ayağı tabiki

2.  Alıntı Originally Posted by harun_hb Yazıyı Oku
    Küresel proje üstad satın alma kirala mülksüz toplum hareketi .mülk sahibi olma senden sonrasına miras bırakma nesiller arası bağlantı kesilmesi akabinde kendi istediği nesli oluşturma .bu onun bir ayağı tabiki
    Çok abartılı olmuş yazı. Şahıslar araç kiralama işi çok yapmaz. Türk toplumunun ilk önceliği bir ev ve arabadır. Evi arabası olan kraldir. Bu pltur şirketlere araç ve kurumlara servis taşımacılığı yapıyor.. Hedef kitle kurumlar ve şirketler. Kurumlar ve şirketler için araç kiralamanin çok avantajı var..
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    şimdi bakıyorum da o kadar iş kapı atmış ki hepsini burada paylaşmak çok zor...ben bunu da paylaşmak istiyorum...bu iş kapı çok yüklü....tam 519 milyonluk...https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1230881

Daha önce kesinleşen ihale kararını bildirdiğimiz 2023/1260647 ihale kayıt numaralı İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ Destek Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılan 12 Aylık Personel Taşıması ihalesi işi ile ihale mevzuatı kapsamında 519.337.221,00 TL +KDV bedel üzerinden sözleşme imzalanmıştır.

İşin başlama tarihi 01.01.2024'tür.

Kamuoyuna ve değerli yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.
    Lojistik sektörüne PLTUR ile ortak olduk, teknik açıdan güzel görünüyor hisse, temelinin de inciğine kadar yazdınız zaten. gerisi nasip, hayır olsun inşallah.
    Kaçırdığın fırsatlar senin değildir...

4. Bitti mi bu kağıdın da işi? Sırada hangi kağıt var?

5. Bilanço ne zaman gelir tahmini?Şirketten pek kap haberi de gelmiyor.Hayırlısı...

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Aynı sektörde oldukları halde, Gürsel'deki karlılık neden bunda yok?
    Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca.
    Dağı bile taşır insan, aşık olup inanınca.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İZMİR CUMAOVASI
    Gönderi
    2,324
    Şirketimizin 2011 yılından itibaren hizmet verdiği Pakistan ülkesi Pencap Eyaleti resmi ulaşım otoritesi olan "The Punjab Mass Transit Authorıty" İdaresi ile Pakistan'ın İslamabad şehrinde metrobüs ile toplu taşımacılık hizmeti işi sözleşmesi imzalanmıştır.

Söz konusu iş, 68 adet metrobüs ile 3 yıl süreli hizmet verilmesi şeklinde olup, sözleşme büyüklüğü yaklaşık 25.000.000-Dolar'dır. İşimizin 3 yıl daha devam edecek olması Şirketimizin Pakistan'da artabilecek hizmet ihracatı faaliyetine olumlu etki sağlaması beklenmektedir.

Kamuoyuna ve değerli yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.
    Bizim ATATÜRK sevgimiz, Anayasanın ilk 3 maddesi gibidir.
    Değişmez, değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İZMİR CUMAOVASI
    Gönderi
    2,324
    Özet Bilgi

Kar dağıtımı Hk.

Yapılan Açıklama Güncelleme mi ?

Evet

Yapılan Açıklama Düzeltme mi ?

Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ?

Hayır

Karar Tarihi

11.06.2024

Konunun Gündemde Yer Aldığı Genel Kurul Tarihi

11.07.2024

Kar Payı Dağıtımı Konusu Görüşüldü mü?

Görüşüldü

Nakit Kar Payı Ödeme Şekli

Peşin

Para Birimi

TRY

Pay Biçiminde Ödeme

Ödenmeyecek

Nakit Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları

Pay Grup Bilgileri

Ödeme

1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt(TL)

1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt(%)

Stopaj Oranı(%)

1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net(TL)

1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net(%)

A Grubu, İşlem Görmüyor, TREPLTU00010

Peşin

0,0598569

5,98569

10

0,0538712

5,38712

B Grubu, PLTUR, TREPLTU00028

Peşin

0,0598569

5,98569

10

0,0538712

5,38712

Kar Payı Ödeme Tarihleri

Genel kurulca, nakit kar payı dağıtım tarihinin/tarihlerinin belirlenmesi konusunda şirket yönetimi yetkilendirilmiştir.

Pay Olarak Kar Payı Ödeme Tutar ve Oranları

Pay Grup Bilgileri

Pay Biçiminde Dağıtılacak Kar Payı Tutarı(TL)

Pay Biçiminde Dağıtılacak Kar Payı Oranı(%)

A Grubu, İşlem Görmüyor, TREPLTU00010

0

0

B Grubu, PLTUR, TREPLTU00028

0

0

Ek Açıklamalar

Şirketimizin 11.06.2024 Tarih ve 2024-6/B numaralı Yönetim Kurulu Toplantısında

01.01.2023-31.12.2023 hesap dönemine ait sermaye piyasası mevzuatı hükümlerine göre hazırlanan finansal tablolarımızda 39.570.774 TL, Vergi Usul Kanunu hükümlerine göre düzenlenen yasal muhasebe kayıtlarımıza göre ise 44.024.362,56 TL net dönem karı bulunmakta olup;

Vergi Mevzuatı kapsamında 01.01.2023 – 31.12.2023 hesap dönemine ait Yasal Muhasebe Kayıtlarına göre 85.330.352,73 TL oluşan Dönem Karından, 41.305.990,17 TL "Dönem Vergi Gideri" ayrıldıktan sonra 44.024.362,56 TL tutarında "Net Dönem Karı" oluştuğu, bu tutardan TTK'nun 519. maddesinin 1. fıkrası uyarınca hesaplanan 2.201.218,13 TL tutarında "Genel Kanuni Yedek Akçe" düşüldükten sonra, 41.823.144,43 TL tutarında "Net Dağıtılabilir Dönem Karı" oluştuğu görülerek,

- Kar dağıtımında 01.01.2023- 31.12.2023 hesap dönemine ait Yasal Muhasebe Kayıtları'nın esas alınmasına,

- Bu çerçevede; Yasal Muhasebe Kayıtları'nda yer alan 41.823.144,43 TL tutarındaki 2023 yılı "Net Dağıtılabilir Dönem Karından" ortaklara 14.650.000 TL tutarında birinci kar payı dağıtılmasına,

- TTK'nun 519. maddesinin 2. fıkrasının (c) bendi uyarınca 241.250 TL tutarında "Genel Kanuni Yedek Akçe" ayrılmasına,

- Bu çerçevede, kar payı dağıtımına başlandığı tarihte "küsurat" konusunda geçerli olan, Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. kurallarına uymak suretiyle, "Çıkarılmış Sermaye"nin %5,99'u oranında brüt 14.650.000 TL kar payı dağıtılmasına,

- SPK ve KGK düzenlemeleri çerçevesinde, TMS ve TFRS'ye uygun olarak hazırlanan finansal tablolarına göre yukarıda bahsi geçen yasal ve özel karşılıklar ayrıldıktan sonra yasal kayıtlara göre 26.931.894,43 TL ve SPK mevzuatına göre 22.478.305,87 TL tutarındaki dağıtıma tabi tutulmayan karların "Olağanüstü Yedekler" hesabına alınmasına,

Bahsi geçen kar dağıtım hususlarının 2023 yılı şirketimizin Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda ortaklarımızın onayına sunulmasına ve Kar Dağıtım Tablosunun ekteki gibi düzenlenmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Eklenen Dökümanlar
    Bizim ATATÜRK sevgimiz, Anayasanın ilk 3 maddesi gibidir.
    Değişmez, değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

Sayfa 17/18 İlkİlk ... 715161718 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •