Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
Yıllık %50 enflasyon olsa bile 1 yıl sonra öz kaynaklar en kötü 12,6 milyar TL olacak enflasyon muhasebesi sonucu. Mevcut piyasa değeri sabit kalsa bu durumda seneye bu vakitler 0,17 civarı pd/dd değeri oluşur. Bu fiyatlar orta vadede burada zor kalır görünüyor. Kişisel hesabıma göre en kötü 1 yıl sonra 2-3 katını görebilir o da 0,34-0,51 pd/dd arası birşey olur, o haliyle bile yine çok ucuz kalmış olur. Ben uzun süre hiç bir gayrı menkul şirketinin bu kadar ucuz fiyatlandığına şahit olmadım. Ayrıca enflasyon muhasebesi sonucu piyasanın ilgi odağı pd/dd değerleri olmuşken illa ki birileri pozisyon alır. Bu istisna olabilir mi bilmem. Yatırım tavsiyesi değildir.
Bu iş grafklerlen,tahminlerlen yürümez,bizde biliyoruz ucuz olduğuna,zamanında 2.50 iken neden 1.60 altına indi onu sorgulamak lazım,oradan pat 3 üstüne neden attı,şimdi 2.20 sürünüyor,adamlar tahtacı olan dümbeleklerlen vurkaç yapıyor,zaten yobaz hissesi,bu ülkede yobazların ne yaptığı malum,üstelik iktidar tarafından kollanıyor,esas bunun yeri gözaltı pazarı,peki sen neden takılıyor dersen,ben yatırımcıyım,çok düşenleri kovalarım trade yaparım,zaten böyle piyasada anca böyle olur,zaten borsadaki çoğu kağıtlar bunun gibi,malum borsa para aklama yeri