Sayfa 819/923 İlkİlk ... 319719769809817818819820821829869919 ... SonSon
Arama sonucu : 7383 madde; 6,545 - 6,552 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Aynenn. Dikkat ediyor musunuz bilmiyorum ama elinde hisse olmayanın yazma hakkı olmadığını savunan fedor ne zaman anılsa nicki aşağıda bile olmasa hemen damlıyor. 1.5 senedir benim burada gördüğüm topiği devamlı bi köpürtme devamlı canlı tutma çabası var. En olmadı kahve muhabbeti açılıyor. 1.5 senede yüzde 200 300 yapmış hisselerde burada yazılanın 20 de biri yazı yazılmıyor.
    Siz yazmasanız emin olun ki sayı epey azalır.

2. Ya fedor 10.49'da hem dmrcelik nickinle hem fedor nickinle nasıl entry attın? Hayret valla. Demek iki cihazdan giriyorsun.

3.  Alıntı Originally Posted by 5yearplan Yazıyı Oku
    ben çelik işini anlamak için yazıyorum. ereğli kardemirin yıllar önce yaptığı yatırımı yapıyor. karşılaştırmanın ne zararı var? şurada metalürjist bir arkadaş çıksa şu konuları anlatsa bedavaya ben dinlerim şahsen. artı orda kardemirin hurda maliyeti var demişim ithal hurda da maliyetli bir şey. hatta ekleyeyim doğalgazla elektrik üretiyor kapasitesini artırabilmek için. öyle güneşle, rüzgar olacak iş değil bu çelik işi. onun da maliyeti var. diyeceksen senin kafan karışık bizim de kafamızı karıştırma ona ok
    Yok abi burası toksik bildiğin. Gelmiş 3 5 tip abuk sabuk konuşmalar, sirke çevirdiler ortamı. Yazmayı bırakıp gideceğim ben de yakında. Bunlar laftan anlamıyor çünkü. Belli ki yönetim de el atmazsa bu iş böyle sürüp gidecek.

4.  Alıntı Originally Posted by 5yearplan Yazıyı Oku
    ben çelik işini anlamak için yazıyorum. ereğli kardemirin yıllar önce yaptığı yatırımı yapıyor. karşılaştırmanın ne zararı var? şurada metalürjist bir arkadaş çıksa şu konuları anlatsa bedavaya ben dinlerim şahsen. artı orda kardemirin hurda maliyeti var demişim ithal hurda da maliyetli bir şey. hatta ekleyeyim doğalgazla elektrik üretiyor kapasitesini artırabilmek için. öyle güneşle, rüzgar olacak iş değil bu çelik işi. onun da maliyeti var. diyeceksen senin kafan karışık bizim de kafamızı karıştırma ona ok
    Usta sen bazı olayları yanlış anlamış gibisin ama münakaşa için yazmıyorum.

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

5. Bu da toplam hisse değerim. 3'de 1 civarini borç verdiğimi söylemiştim zaten, sende aa adama bak şak diye 600 bin borç vermiş falan demiştin.... Ne kadar Ereğlim olduğu da az çok belli... Matematiğini çalıştır.

Yani Mathias, bana yalancı dediğin her şeyi ispat ettim sana işte...Gereksiz adım geçmezse gereksiz forumu rahatsız etmem... İnsanları rahatsız etmekten utanıyorum çünkü...

6. Şimdi bir tane Ereğli aldım, en azından ara sıra foruma yazma hakkın var mı diyen olursa diye... Heralde elimde Ereğli olsa, bu burada 1 gözükmez.

Alıntı Originally Posted by 5yearplan Yazıyı Oku

Kardemir hurdadan çelik üretmiyor. Sadece dökümhanesinde çelik dökümlerde kullanmak üzere küçük ölçekli indiksiyon ocakları ve elektirikli ark ocağı mevcut....
    Yani Kardemir'in çelik üretiminde kullanmak üzere elektrikli ark ocakları için bir yatırımı yok. Aynı Erdemir ve İsdemir'deki gibi Yüksek frınlardan elde ettiği sıvı ham demiri çelikhanesindeki konvertörlere nakledip, içine oksijen üfleyerek çelik haline getiriyor. Konvertörlerde sıvı ham demirin çeliğe dönüştürülmesi esnasında %10 civarı hurda katıyorlar....

Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Yok abi burası toksik bildiğin. Gelmiş 3 5 tip abuk sabuk konuşmalar, sirke çevirdiler ortamı. Yazmayı bırakıp gideceğim ben de yakında. Bunlar laftan anlamıyor çünkü. Belli ki yönetim de el atmazsa bu iş böyle sürüp gidecek.
    Aman ya. Boş ver Ben yeni olduğum için pek dert etmiyorum sanırım şimdilik, ya da anlamış değilim bu forumun dinamiklerini henüz. Bir de daha önce takıldığım yerler yahoo, investing olduğu için buralar bana çok profesyonel göründü

Sayfa 819/923 İlkİlk ... 319719769809817818819820821829869919 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •