Sayfa 731/805 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781 ... SonSon
Arama sonucu : 6435 madde; 5,841 - 5,848 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,278
     Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Sen rastlamadıysan yoktur.
    Bu temettüyü napayım ben faizde park ettik duruyor.
    Sen benim yerimde olsan napardın?
    😀
    Su anda fayiz veya PPF sanki dogru adres..

Ben geri gomerim yavas yavas kagida yine..

Fayiz ve dovis ile isim olmaz..

Sevemedim bi turlu Bosadam..
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Hiç fon almadım.
    Bizim Türkiye ‘de abd deki endesklere yatırım yapan fon var mı?
    Hisse bazında değil de endeksin geneline.
    yapı kredi nin yabancı teknoloji hisseleri fonu var..kısa adını unuttum..risk derecesi 7..en fazla kazandıran 2. fon olmuş..
    da senin fon la ne işin var..genç adamsın..fon alıyor senin 100 lira nı hisse alıyor,arbitraj yapıyor,emtia alıyor çevirip duruyor. 100 lirandan 60 lira kazanıyor sana 7 lira veriyor...emekli yaşlı işi...Hasibe teyze misin sen

bu arada Ford bayii satış listesini hala bekliyorum..windsdor dük ü arkadaşınmış...o olmadı o kadar çalışanın var,birini görevlendir..bu fakirleri bilgisiz bırakma ...

3.  Alıntı Originally Posted by Serkalgo Yazıyı Oku
    Benim yatırım olayına bakışım daima gelecekte neler olacağına yönelik,geçmişi sadece şirketlerin çarpanlarını değerlendirmek yönünden ele alıyorum.Faaliyet alanı ve yerel/küresel gelişmeler günümüz dünyasında artık ön planda.Çünkü dünya hızla değişiyor,değişim 2000 lerden sonra bilhassa içinde olduğumuz ve bitmek üzere olan yüzyılın ilk çeyreğinin sonlarına doğru inanılmaz bir hızla gelişmeye başladı.Düne kadar asla olmaz asla ölmez dediğimiz faaliyet alanları yok olmaya başladı.İnsanoğlu belliki teknoloji olayında kritik eşiği aştı.Benim son bir kaç yıldır kafamdaki tek soru elimdeki şirketler ve sektörleri bundan 10-20 sene sonra varolacakmı sorusu?Huzurla uyumak,geleceğe dair kafamda hiçbir soru işareti olmadan yatırım yapmak hayat kalitem ve gelecek kaygılarımdan arınmam için olmazsa olmaz oldu.Aslında milenyumun başlarında bu durumların dahada ileri gideceğini cep telefonu teknolojisinin hızla gelişmesi ile aldık.Ne oldu devlet kadar güçlü dediğimiz Kodak,Agfa,Polaroid,Fuji gibi markalar yerle yeksan olup hızla yok olup gitti.İbret almak sorgulamak,gelişmeleri çok sıkı takip etmek,gelişim ve değişimin mevcuttaki şirket ve sektörleri hayatlarını tehdit ettiği durumların tehditten çıkıp artık imhaya gittiğini görüncede duygusallıktan sıyrılıp gereğini yapmaktan çekinmemek.Gelecekte değişime adapte olabilenler varolacak.Şartlar çok acımasız gerçekten.Saplantı haline gelmemesi lazım bağlılıkların.Bu hayat memat meselesi.Mesela Avrupa ve Amerika için bu anlattığım konuya dair güncel tehdit malum çin araçları.Batı çok geride kaldı,Çin arayı her geçen gün dahada hızlı açıyor.Bu konuda aradaki farkı hızlıca kapatmanın tek yolu yeni bir teknoloji devriminin batı tarafından yapılması mecburiyeti.Bu artık bir mecburiyet.Bunu yapamazlarsa çok yüksek ihtimalle şu an varolan pek çok şirket ve markaları bundan 10-20 sene sonra olmayacak.Durumun Avrupa ekonomileri açısından vehameti çok daha büyük.Ekonomilerinin temeli içten yanmalı motor teknolojisi,marka ve satışlarına bağlı.Bu süreçleri bilhassa bizlerin çok ciddi yakından takip etmemiz şart oğlu şart.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    sana bunu yazacağım hiç aklıma gelmezdi beni bile karamsarlığa ittin...sattıracaksın hepsiniyoksa forumdakilerin mallarını almak isteyen sen misin?
    dediklerin doğru da, e karşı taraf da evriliyor...yavaş yavaş olur bu işler..yöneticilerimiz bunu 2 sene önce masaya yatırmış stratejilerini yapmışlardır...birden konjonktür değişmez

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Su anda fayiz veya PPF sanki dogru adres..

Ben geri gomerim yavas yavas kagida yine..

Fayiz ve dovis ile isim olmaz..

Sevemedim bi turlu Bosadam..
    Çok olcak ya borsaya para koymak istemiyorum artık ondan sormuştum.

Harcıcaz bir şekilde😀
    Eyvallah.

5.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    yapı kredi nin yabancı teknoloji hisseleri fonu var..kısa adını unuttum..risk derecesi 7..en fazla kazandıran 2. fon olmuş..
    da senin fon la ne işin var..genç adamsın..fon alıyor senin 100 lira nı hisse alıyor,arbitraj yapıyor,emtia alıyor çevirip duruyor. 100 lirandan 60 lira kazanıyor sana 7 lira veriyor...emekli yaşlı işi...Hasibe teyze misin sen

bu arada Ford bayii satış listesini hala bekliyorum..windsdor dük ü arkadaşınmış...o olmadı o kadar çalışanın var,birini görevlendir..bu fakirleri bilgisiz bırakma ...
    Fonların içindeki kağıtları begenmediğim oluyor ondan sordum.
    Yurt içi mi yurt dısı mı soruyorsun?
    Millet güler ya.
    Bekle ikinci çeyreği….

Ege bölgesi genç işadamları toplantısı oluyor arada orda denk gelirsem sorarım söz…

6.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    sana bunu yazacağım hiç aklıma gelmezdi beni bile karamsarlığa ittin...sattıracaksın hepsiniyoksa forumdakilerin mallarını almak isteyen sen misin?
    dediklerin doğru da, e karşı taraf da evriliyor...yavaş yavaş olur bu işler..yöneticilerimiz bunu 2 sene önce masaya yatırmış stratejilerini yapmışlardır...birden konjonktür değişmez
    Şu an benim gördüğüm bu sürece karşı kontra ile en iyi refleksi Ford veriyor,yeterlimi ?elbette değil ama bi stellantis gibi olsaydılar yazımın tonu bambaşka olurdu.Bu sebeple Tofaş hayatta almam.Daha fabrikalarında tek bir civata olsun elektrikliye yatırım yapmadılar.Bizim Ford maşallah yatırımını hızla yapıp satışlarına başlayalı yıl oldu.Karamsar değilim ihtiyatlıyım.Filmdeki meşhur replikte komutanın dediği gibi;uyursan ölürsün.Düşman(Çin)kapıdan içeri çoktan girdi istilaya başladı.Uyursak ölürüz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Cahillik mutluluktur!

7.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Fonların içindeki kağıtları begenmediğim oluyor ondan sordum.
    Yurt içi mi yurt dısı mı soruyorsun?
    Millet güler ya.
    Bekle ikinci çeyreği….

Ege bölgesi genç işadamları toplantısı oluyor arada orda denk gelirsem sorarım söz…
    tamam...özür dilerim..sıkıştırdık biraz

8.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    tamam...özür dilerim..sıkıştırdık biraz
    Estagfirullah.
    Boşver ya şirket halleder onu.
    Gezelim dolaşalım.
    Zaten bizim şimdi öğrendiğimizi para babaları fiyatlamıştır.

Sayfa 731/805 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •