Sayfa 14/15 İlkİlk ... 412131415 SonSon
Arama sonucu : 117 madde; 105 - 112 arası.

Konu: BOBET - Boğaziçi Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş

#BOBET Boğaziçi Beton Sanayi
    2023/12 Faaliyet Raporundan 2022/2023 karşılaştırması.
    inşaat sektöründeki durgunluğa rağmen artan performansı ile dikkat çekiyor.
    -İstanbul Avrupa Yakasında faaliyet gösteriyor.
    -Agrega Maden Ocağı işletmecisi (Betonun içeriğinin yüzde 70ini oluşturan Kum ve Çakıl)

-------------------------------------------

2. 2-3 yıl sonranın hissesi. iyi bilançoya rağmen fiyatlanmadı. durgunluk henüz tam hissettirmedi kendisini. 30'un altına düşmesi durumunda şu anda da cazip olabilir. fakat 5 yıllık vadede kaybettirmeyeceği kesin.

3. yatırımcısını küstüren hisse lerden biride şüphesiz bobet,
    ''?'' işareti pembe ok şeklinde aşağıya tecelli ederse, pembe ok sonrasında yeşil ok tarzında bir tepki hareketi beklerim???...

ne kadar teper o zamanki şartlar belirler,..

kırılım sürecinde ilerleyen hisselerden biri de şüphesiz BOBET, kırılsın dursun bakalm,..
    biz ona kırılıyoruz ama o kime kırılıyor ayrı konu,..
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

4. 30 un altını işaret etmiştim fırsat noktası olarak. Buralara geldi. Ama verilerden anlaşılan o ki inşaat sektörü henüz en kötüyü yaşamadı. İlk çeyrek büyüme rakamları da onu işaret ediyor. Bundan dolayı 25 in altı çok uzak gelmiyor bana. Fiyat düştükçe fk da düşüyor tabi ama yeni bilançolar geldikçe fk yükselecektir yine. Bundan ötürü fk nin düşmesine aldanmamak lazım. Önümüzdeki 1,5-2 yıl zor olacaktır. Doğru yerden giren bu hissede iyi kazanabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku

yatırımcısını küstüren hisse lerden biride şüphesiz bobet,
    ''?'' işareti pembe ok şeklinde aşağıya tecelli ederse, pembe ok sonrasında yeşil ok tarzında bir tepki hareketi beklerim???...

ne kadar teper o zamanki şartlar belirler,..

kırılım sürecinde ilerleyen hisselerden biri de şüphesiz BOBET, kırılsın dursun bakalm,..
    biz ona kırılıyoruz ama o kime kırılıyor ayrı konu,..

mesaj 107 den devamla

faizlerin %50 bandında askı da kalma hali devam ediyor,

bu meyanda hissede de kırılım hali devam ediyor,

detaylı takip etmedim ama sanırım 6 aylıkta mali tablolarıda iyi gelmedi biliyorum,...

daha önce grafik attığımdan analizin devamına yönelik ilerleyiş için bir daha paylaştım,..

aşağıda en fazla maviye kadar düşebilir,..eğer düşüşte hızlanma ve yüzdesel büyüklük görürsek muhtemelen maviyi öpecek demektir,...

bunu FED FOMC tan önce yaparsa yani FED meeting olmadan mavi görülürse, önerim ''?'' işareti koyduğum yereden temkinli alım yönündedir,..

analizime göre her durumda maviye düşüşü fomc lu/fomc suz temkinli alımdır,...

6. FOMC işi şundan önemlidir,
    eğer ABD merkez bankası FED faizlerde bir düşüş kararı açıklar ve exremde bunun bir süre devamı yönünde sinyaller de verirse, bu Tr de ekonomi yönetiminin uğraşıp başaramadığı enflasyon ve onunla mücadele aracı olan faiz in düşüşü manasına gelir,..

ilaveten kısmen ve geçici globalde para bollaşacak demektir,..bu da ucuza para bulma anlamına gelir ve bu sektörde ertelenmiş talepler tetiklenebilir

bu da tabiki bu iişten en olumsuz etkilenen inşşaat şirketlerine kısmen geçizci bir rahatlama demektir,..
    bu rahatlama ise bu şirketlerin hisselerine tepki yükselişi olarak yansıyabilir,...

7. bol şans herkese

8. teknik taktikten anlamam kargadan başka kuş tanımam. enflasyon ile mücadele çok parlak gitmiyor. dolar ve altına güçlü talep var. son ppk metninde de "şahin" ifadeler vardı. FED'in ne yapacağı tabi çok önemli. bununla beraber Tr MB bence domino etkisi yapmaması için işleri sıkı tutacaktır. birkaç ay önce yüksek faizlerin henüz inşaat sektörü için en kötüyü getirmediğini söylemiştim. şu an en kötüye ya ulaşmadık ya da ulaşmak üzereyiz. 6 aylık kötü gelmişti. 9 ve 12 aylıklar da çok kötü olacaktır. şu an görünen 20'nin altının çok uzak olmadığı. 3Ç bilançosundan önce girmek cesaret ister. bazen en dipi beklerken en dip geride kalmış oluyor....

Sayfa 14/15 İlkİlk ... 412131415 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •