Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
Arama sonucu : 50 madde; 17 - 24 arası.

Konu: ALTNY Altınay Savunma

1.  Alıntı Originally Posted by L@civert Yazıyı Oku
    Bana 11 lot gelmiş. Başka bir aracı kurumdan ama benden sonra talep giren arkadaşa 12 lot gelmiş.

SPK göreve.

Onaylı izahnamenin ilgili kısmı.

"SPK göreve." diyerek kinaye yapmıyorsanız eğer;

Konsorsiyum şeklinde yapılan arzlarda, küsüratların dağıtımı için genelde bu kural uygulanıyor. Yani, artı 1 lotları aracı kurum ile şirket nasıl isterse ona göre dağıtıyorlar.

Borsada satış yöntemiyle yapılan arzlarda ise emirler BİST tarafından zaman önceliğine göre sıralanıp, sonrasında dağıtım yapılıyor.

Bu nedenle Altınay arzında artı 1 lot alabilmek için talebi erken yapmanın bir anlamı yoktu.

Normal hisse alır gibi emir vererek katıldığımız bir arz olursa, o zaman artı 1 lot için erkenci davranmak faydalı olabilir.

Bilginize. Bol kazançlar.
    Yazdıklarım küçük bir yatırımcının görüş ve düşünceleri olup, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

2. Altınay Savunma 16 Mayıs Perşembe günü borsada işlem görecek.

İki tavan olurmu? İlk gün altına kaçırmaz umarım.

4. Arz diye aldık ama neyin savunmasıdır, sahibi kimdir, ne üretir sıfır bilgi. Benim gibi yatırımcılar olduğu sürece daha çooook arzlar olur.

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Arz diye aldık ama neyin savunmasıdır, sahibi kimdir, ne üretir sıfır bilgi. Benim gibi yatırımcılar olduğu sürece daha çooook arzlar olur.

Bu hafta semt pazari cok pahaliymis yaw diye telkin edip kendime, yari pazar parasiyla sabit 10 lot istiyorum arzlarda.

Sonrasinda ekmek istemiyor, su istemiyor; izlemece bir kac bilanco.

Hangi istridyenin icinde siyah inci oldugu belli olmuyor.

6.  Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    Bu hafta semt pazari cok pahaliymis yaw diye telkin edip kendime, yari pazar parasiyla sabit 10 lot istiyorum arzlarda.

Sonrasinda ekmek istemiyor, su istemiyor; izlemece bir kac bilanco.

Hangi istridyenin icinde siyah inci oldugu belli olmuyor.
    Bugün semt pazarından dilim karpız aldık, inanır mısınız 100 lira! Bir karpızın dörtte biri ya var ya yok. Kilosu 35 lira.

Almanya'da meyveleri taneyle, karpuzu kavunu dilimle alıyolarmış eki eki eki diye gülerdik şimdi bizim başımıza geldi.

Altınay Savunma'dan tiz zamanda ekonomik karpız üretmesini isterim, bu da bir nevi vatan savunması.

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Bugün semt pazarından dilim karpız aldık, inanır mısınız 100 lira! Bir karpızın dörtte biri ya var ya yok. Kilosu 35 lira.

Almanya'da meyveleri taneyle, karpuzu kavunu dilimle alıyolarmış eki eki eki diye gülerdik şimdi bizim başımıza geldi.

Altınay Savunma'dan tiz zamanda ekonomik karpız üretmesini isterim, bu da bir nevi vatan savunması.
    10 lotta uc tavan bir dilim karpuz parasi kadar kazanc, eyvah eyvah

Du ben bi daha dusuneyim,... demem

Bakacagaazz

Umitliyim bu delikanlidan
    Son düzenleme : alyel; 14-05-2024 saat: 22:01.

8. herkese 11 lot gelmiş, bir günlük tavan kimseyi kesmez. Az lot olduğu için 3-4 gün tavan sürer sanırım
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •