Sayfa 885/969 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895935 ... SonSon
Arama sonucu : 7745 madde; 7,073 - 7,080 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Black_Eagle Yazıyı Oku
    Çinli otomobil firmaları ile görüşme.

https://twitter.com/firatkozok/statu...hbons42chDdDBw
    Adamlara hem antidamping yapıp hem gelin yatırım yapın denmez. O zaman bu antidamping işi hikaye ni acaba?

2.  Alıntı Originally Posted by ersenkirmizi Yazıyı Oku
    Aylarca anlattık, bizi ipine takmadın, illa bir sevdiğinin başına birşey mi gelmesi gerekiyor?
    Boşa mı kafamızı zktin her yazılanın ardından?

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    Yakıştıramadım sana, bu nasıl üsluptur yahu! Ulan ne Fedormuş arkadaş! Ne İsaya ne Musaya yaranabilmiş, kime ne söylediyse batmış!

3.  Alıntı Originally Posted by yelpaze Yazıyı Oku
    Açıkçası, bu yıl bankaların özsermaye karlarının enflasyon altında kalacağı haberlerine bende kandım. Hızlı yükselen tahvil faizleri nedeniyle tahvil değerlerinden ciddi kayıplar da söz konusuydu ancak bakkallara bile söz geçiremeyenler bankaları rahatlatacak formülleri elbette kabul edeceklerdi.

Aslında bugünkü banka performansları geçmiş yıllarda görülen ve gereğinden düşük değerlemelerin sonucu bence.
    2018-2022 arasında; sanayi hisseleri tarihi zirvelerini yenilerken banka hisseleri tarihi diplerinde dolanıyordu. O gün nedenini bilmiyordum, bu gün de ne olduğunu anlayamıyorum.
    Sebep çok hocam, ama bugünlerdeki sebep likit olmaları. Hızlı girişe müsait, yabancı az da olsa ilgi duymaya başladı. Ezelden beri de bankalara ilk atışı yaptığı için alımları orada. Bu durumun yansıması piyasada olan. Anlık durumun en basit anlatımı bu.

Detaylara inmeyeyim, forum ahalisi sıkılır.

Siyasal bir negatiflik olana kadar, banka pozisyonumu korumaya devam etmekle kalmam üzerine de ilave yaparım.

4. Önemli bir detay da, bankaların kendi hisselerini alarak agresif biçimde fiyatları yükseltmeleri olabilir mi? Sonuçta hisseler bir ipotek (collateral) olarak görülmeli ve bunların değerindeki artış, banka için ipotek değerinin artması ve artan ipotek değerine bağlı olarak genişleyen kredi hacmi demek değil midir?

5.  Alıntı Originally Posted by yelpaze Yazıyı Oku
    Önemli bir detay da, bankaların kendi hisselerini alarak agresif biçimde fiyatları yükseltmeleri olabilir mi? Sonuçta hisseler bir ipotek (collateral) olarak görülmeli ve bunların değerindeki artış, banka için ipotek değerinin artması ve artan ipotek değerine bağlı olarak genişleyen kredi hacmi demek değil midir?
    Öyle bir alım olduğu an açıklama yapmaları gerekir. Öyle bir olay yok hocam. Bankalar hala ucuz ve likit. Ekonomi düzeldikçe bankaların değeri daha da çok ortaya çıkacak. Hikaye kısa değil uzun vadeli.

6.  Alıntı Originally Posted by Otuzikibin-Ellibin Yazıyı Oku
    Yakıştıramadım sana, bu nasıl üsluptur yahu! Ulan ne Fedormuş arkadaş! Ne İsaya ne Musaya yaranabilmiş, kime ne söylediyse batmış!
    Ben de... Sağlam kafayla ne yazdığını düşününce özür diler bence...

TECNO CK7n cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by dmrcelik Yazıyı Oku
    Adamlara hem antidamping yapıp hem gelin yatırım yapın denmez. O zaman bu antidamping işi hikaye ni acaba?
    Ülkemiz için olumlu olur, teknoloji transferi, yan sanayi, demir çelik sektörü ve diğer sektörler açısından. Belki TOGG ile ortaklık olabilir, iyi de olur.Ereğli 2. çeyrek de satışlar ve kapasite kullanım oranı iyi gelecek beklentisindeyim, bunda ihracat etkisi fazla ve ayrıca deprem sigortası ile ilgili ödeme süreçleri de devam etmekte, bekleyeceğiz. YTD

8.  Alıntı Originally Posted by Black_Eagle Yazıyı Oku
    Ülkemiz için olumlu olur, teknoloji transferi, yan sanayi, demir çelik sektörü ve diğer sektörler açısından. Belki TOGG ile ortaklık olabilir, iyi de olur.Ereğli 2. çeyrek de satışlar ve kapasite kullanım oranı iyi gelecek beklentisindeyim, bunda ihracat etkisi fazla ve ayrıca deprem sigortası ile ilgili ödeme süreçleri de devam etmekte, bekleyeceğiz. YTD
    İnşallah. Zaten bu çeyrek de fena gelmezse toparlarız inşallah bir aksilik olmaz ise.

Sayfa 885/969 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895935 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •