Sayfa 528/550 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538 ... SonSon
Arama sonucu : 4400 madde; 4,217 - 4,224 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Enflasyon muhasebesi.. tabi bu 3 aylık yansıma değil. 2004'ten bugüne tüm parasal olmayan varlıklar bilançolara giriş tarihlerinden itibaren günümüze doğru güncellenerek geliyor. Öz Kaynaklar da.
    Teşekkürler hocam, muhasebeciler kadar kendi işini zorlaştıran başka bir meslek grubu yoktur heralde, ya da bir mühendis gözüyle bana öyle geliyor. Çok ilginç elma ile armutu kıyaslayan bir tablo var karşımızda o zaman.
    Net kar olayı da başka bir mecra. Net kara odaklanmamak belki de bu süreçte en doğru hareket.

2.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Elma ile armutun kıyaslandığını biliyorum. Buna F/K, FD/FAVÖK çarpanları da dahil. Ama yapacak bir şey yok. 3-4 çeyrek daha böyle elma ile armuta bakacağız maalesef. Keşke tüm çeyrekler EM ile güncellense idi. Biraz da o sebeple ben Gelir tablosundan ve onlara bağlı olarak üretilen rasyolardan ziyade Net Varlık tarafındaki değişimlere odaklanıyorum. Şartlar oraya itiyor çünkü.
    Demeye çalıştığımı burada belirtmişsiniz zaten, açıklamalar ve grafikler için çok teşekkürler.

3. İhracat yıllardır %18-19 bandında ortalama ile büyüyor, romanya malta izlanda ve paraguayda ilk satışlar gerçekleşmiş ve ırakta
    yeni devlet ihaleleri kazanılmış. Faaliyet raporunda uluslararası pazarlar bölümü hayal kurdurmuya devam ediyor. Şu yönden yönetimi tebrik etmek isterim. Şöyle bir bilançoda sızdırılmanın emaresı gözükmedii herkesin dilinde bitmeyen imtiyazlı pay varken bunu belirtmek istedim. Ketumluk sadece yatırımcıya degilmiş.

faaliyet raporu
    net,anlaşılır ve detaylı
    gerçekten harika
    teşekkürler emek verenlere
    bu arada 600 milyon TL
    amortisman karşılığı
    kasaya giren nakit için önemli
    2024 ilk üç ay
    her şey daha kolay olacak
    % 11.39 üfe
    % 9.7 dolar
    % 6.8 avro
    üç aylık ödenecek faiz oranı %10 altında yani
    finansman gideri=finansman geliri
    3 milyarın üzerinde satış geliri (beklentim 3.5 MİLYAR TL)
    % 4X brüt kar marjı

yabancı para pozisyonunda değişiklik
    iyi tercih olarak görülüyor
    TL ye geçme vakti
    ne yapmışlar onu göreceğiz
    Son düzenleme : deniz güneş; 18-05-2024 saat: 10:44.

5. Şirketin FK sı bankalardan ucuz hale geldi sağlık sektöründe 30-40 fk lar havalarda uçuşuyor şirketin PD DD rasyosu da gyo lardan daha ucuz hale geldi uzun zamandır deva yatırımcısıyım şirketin dönem dönem iskontolu olduğu olmuştu bu sefer baya abarttı piyasa çarşamba gününde 2024-1 çeyrek geçici vergi gelecek benim gibi yatırımcı olan ortaklar muhakkak genel kurula katılın temettü ve Bilgilendirme konusundaki şikayetlerimizi yüzlerine söyleyim katılımın yüksek olması önemli

6. Heryerde konuşulmayan tek konu bedelsiz , 1e75 e çıktı. 556 hisse içinde en yüksek orana sahip 33. Hisse. İlk 30 içinde egeen kchol,ybtas gibi gibi bilindik kağıtlardan sonra deva geliyor. Ciddi bir oran sadece bu bedelsiz konusundan dolayı ciddi talep görmesini beklerim. 2024 yılı 2 kez ilaç zam olacak. Uzun vadeci olmuştuk toruna birakmalik oldu arsa tarla gibi.

7. Diğer forumdaşlar gibi bende etken madde ruhsat filan paylaşmaya başlıyormuşum. Şirket değişti bende degiseyim.

Alıntı Originally Posted by defineci Yazıyı Oku
    Diğer forumdaşlar gibi bende etken madde ruhsat filan paylaşmaya başlıyormuşum. Şirket değişti bende degiseyim.
    Bize satırdınız hisseyi, şimdi değişim konuşmaya başladınız. 👏👏👏

Genel kurula siz de katılın da, bilançonun son günlere kalmasının psikolojiniz üzerindeki negatif etkilerinden bahsediniz bari.

Bu arada, işletmenin arkasında ısrarla duran ve değerli paylaşımlarıyla diğer yatırımcılara psikolojik destekte bulunan yatırımcı arkadaşlarımızı kutlarım (“defineci” yok bunların içerisinde, “kafasınagöreyazan”’a sabırlar diliyorum). Piyasa haftaya nasıl bir tepki verirse versin, işletme uzun vadede değerini bulacaktır.

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, imtiyaz (temettü) konusunda felaket tellalları sosyal medyada yine seslerini yükseltmeye başlamışlar 😁, ezbere konuşup duruyorlar. Bile bile ana resime bakma konusunda direnç gösteriyorlar. Hayırlısı ….

Sayfa 528/550 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •