Sayfa 815/819 İlkİlk ... 315715765805813814815816817 ... SonSon
Arama sonucu : 6550 madde; 6,513 - 6,520 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1. Kozalaklarla yarıştıran vardı😁

2. cok guzel hareketler bunlar ...

49.40 kapatti bugun, 49 uzeri kapanis yapmasi takdirde grafik hedef 55 liradir , ama 53 lirada ciddi kar satislari gelecek ,

hareketleri iyi izlemek lazim ,

trade yapanlarin dikkatine..

3. sasa da beklentim 100 lira ustu idi mayis sonuna Kadar , mayis sonuna Kadar dememin nedeni normal sartlarda bedelsiz dagitimi

mayis sonu ,haziran basi olurdu o yuzden zaman hedefim mayis sonuna idi , en kotu 90 lirayi gorur diye dusunmustum ve en kotu o

fiyatlardan bedelsiz ile bolunur ongorum vardi sahsen , Bakalim mayis sonu haziran basinda kac lirayi gorecek , ama bedelsiz icin

basvuru gerceklesir ve bolunme tarihi gerceklestiginde ,bolunme tarihine geldigimizde adim gibi biliyorum en az o fiyatlardan asagi

bolunmez ..bolunme hedef fiyat ongorum Halen ayni 100-120 tl arasi olur , en kotu 90 bakalim kismet ,sasa NE yapacak gorecegiz

herkesi bol kazanclar ...

4. Bölünmenin hisseye şu anki durum için büyük etkisi olacağı konusunda tereddütlüyüm. Bilançonun düzelmesi ve yatırımlardan gerekli verimin alındığını görmek lazım. Bu da kısa vadede olur mu ?
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

5. Bölünmeden gelecek payların 1 yıl satılamayacağı şerhi var sanırım
    Nasıl yorumlarsınız?

6.  Alıntı Originally Posted by thanandar Yazıyı Oku
    Bölünmeden gelecek payların 1 yıl satılamayacağı şerhi var sanırım
    Nasıl yorumlarsınız?
    1 yıl sonra satacak şekilde yorumlarım.

7.  Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Adam iki gün önce gece yayın yaptı, yabancıya tahsisli sermayeden mal verdi. 77 lira değerinde sonra bugün taban. Bu yabancı bence kendisi. Bir senetle bu şekilde 3 yıl sürede oynayan başka bir patron görülmedi.
    Tarih 17.11.2022.
    Bir senetle bu şekilde oynayan başka bir patron görülmedi.

Bence bu söz tarihi bir söz.

5,5 milyar sermaye var. 5,5 milyar lot eder.

4,5 milyar daha geliyor. Tahsisli olarak. Adı üstünde tahsis edilmiş. Sahibine rezerve edilmiş. Siz rezerveli yere oturtamazsınız, sahibi oturur. Sizin ortaklık değeriniz yaklaşık %40 azalacak. 100 milyara ortaksınız, artık 60 milyara ortak olacaksınız.

Bir replik geldi aklıma. 😆 Selahattin insan ömrü üçe ayrılır, 25-25-25. İlk 25 den bir şey anlamazsın, çocuksun, senet yükselir niye yükseldi anlamazsın. İkinci 25 gençlik, peki Selahattin sorar ben neredeyim. Sen üçüncü 25 desin Selahattin, bu nedemek der, sen üçün birini alacaksın Selahattin der. 😆

Şaka bir tarafa, ( çok da şaka değil) 4,5 milyar lotu 1 sene sonra satmak için senet bu süre içinde biraz olsun değerlenmeli.

1,8 yıldır uyarıyoruz, bu şirketten kaçın. Halen bu uyarı geçerlidir. Borsa düşmeye başlarsa at başı gider. Sıfır maliyetli senetlerde kimse destek olmaz.

8.  Alıntı Originally Posted by karayel09 Yazıyı Oku
    Bölünmenin hisseye şu anki durum için büyük etkisi olacağı konusunda tereddütlüyüm. Bilançonun düzelmesi ve yatırımlardan gerekli verimin alındığını görmek lazım. Bu da kısa vadede olur mu ?
    sahsen Ben uzun vade yatirimciyim , 2030 Dan sonra temettu almak amacim , NE Kadar fazla lotum varsa o kadar iyi benim icin temettu dusundugum icin ,bu yuzdende hic bi bedelsizi kacirmak istemiyorum ,

bolunme hisseye etki edermi diye dusundugumde , vade uzun vade olunca bedelsiz ile lot cogaltmak uzun vadede cok ciddi getirisi olur hissenin 1 lira yukselmesi demek 10 lotum varsa 10 lira kar 100 lotum varsa 100 lira kar demektir , bedelsizle hisse fiyati dustugunde hisseye girecek olan yatirimcida psikolojik olarak hisse Alim fiyati dusuk gozuktugu icin hisse fiyatinin dusuk gozukmesi arti avantajdir , hisse sayisinin cok olmasinin da avantajli tarafi vardir , hisseyi cocuk oyuncagi gibi taban yaptirip tavan yaptiramazlar , biraz zor olur o isler o zaman , bununda ky ye etkisi pozitif olur ,
    farkli konusanlara kulak tikayin bence ...

kisa vadede bedelsizin etkisi olmaz ama uzun vadede bedelsizden faydalanan insanlarin ciddi derecede Karli ciktigini azicik tecrubesi olanlar rahatikla bilir , mesela bedelsizden maliyetin duser , ileri yillarda hissenin dusmesinden cok etkilenmezsin cunku maliyetine daha gelmedigi icin psikolojik olarak yipranmazsin ve sonucundada panik satislari da girismezsin , zararli cikmazsin ,sasa da su anda bedelsizlerden kaynakli maliyeti sifir olan binlerce insan var onlar NE dedigimi cok ama cok iyi anliyorlar Eminim ,

bilanconun duzelmesi, yatirimlardan kisa vadede sonuc almak kolay degil , nedeni , zarar yazan bi fabrika vardi ve o kapatildi sebebi yuksek maliyetle uretim yapiyordu , artik o fabrika zarar yazmiyor , yeni pta devreye girdiginde zarar yazmadigi gibi bide uzerine kar yazacak bunun da etkisini bilancoda goruruz ,

sahsen bu sense bilancoda ciddi bi kar beklemiyorum Ben , NE zaman ki yani bu sene sonuna Kadar pta ve diger yapimi suren 2 fabrika daha uretime baslarsa, bunlarin bilancoda etkilerini tam randimanli sekilde calisacaklari 2025 yani gelecek yil gorecegiz ,
    yani 2025 ve 2026 muthis bilancolarla, ve hisseye etkisinide cok ciddi patlamalar bekliyorum ,

sasanin su son 10 yillik gecmisine baktiginda 2 sene ciddi kar saglamis 1 sene dolar yada altin bazinda ise zarar gostermis , yine 2 sene kar gostermis ama 1 sene altin dolar bazinda zarar gostermis , bu hep bu sekilde sirali gitmis , ama bu son 2 sene zarar gostermis yatirimcisina , yani 1 sene degil 2 sene zarar gostermis yatirimcisina , simdi 2024 ,2025 ve 2026 yillari tekrar kar gosterecek ondan sonrasini zaman gosterir ,
    yanlis anlasilmasin tl de bakarsan belki her sene kar gostermis olabilir ama dolar yada altin bazli karsilastirma yaparsan dolar ve altin oranindan daha dusuk bi kar gosterdigi icin zarar gostermis diye yazdim !!!

bu bedelsizlerden faydalanan ve 2026 sonuna Kadar hisseyi elinde tutanlarin nasil bi kar edecegini dusunmek bile istemiyorum o derecede yani ,

bunlar benim sahsi dusuncelerim ,ongorum ve yaptigim analizdir , herkes istedigi gibi hareket eder , kimseye bisey diyemem ,

yeterki su pta fabrikasinin acilisini 1-2 aya Kadar yetistirsinlerki yil sonuna Kadar gecen zaman da fabrikanin 1 .faz 2.faz 3. faz diye uretimini gerceklestirsinlerki gelecek yil yuzde 100 tam randimanla calisip bilancoyu ucursun , her sey bu 3 fabrikanin yil sonundan once bu sene acilisini hayirlisi ile gerceklesmesine bagli ...

Sayfa 815/819 İlkİlk ... 315715765805813814815816817 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •